پست های پربازدید

آخرین ویدیو کلیپ ها

پست های داغ

تقویت گلهای آپارتمانی

تقویت گلهای آپارتمانی

گیاهان از موجودات سرزنده و با طراوت هستند و نقش مهمی در سرزندگی و شادابی محیط دارند. از این رو اکثر علاقه مندان گل و گیاه به دنبال راهی برای تقویت گیاهان خود هستند.

آموزش کاشت بذر گل در منزل

آموزش کاشت بذر گل در منزل

کاشت بذر گل در باغچه یا گلدان از تفریحات سالم و لذت بخش برای علاقه مندان به گل و گیاه است. کاشت گل و گیاه در منزل نقش به سزایی در تلطیف روح و تقویت حس مسئولیت پذیری دارد.

کاشت گیاهان دارویی در منزل

کاشت گیاهان دارویی در منزل

کاشت گیاهان دارویی در منزل یک راه عالی برای پرورش گل هایی است که هم برای شما فواید دارویی و درمانی دارد و هم سرسبزی و سرزندگی را به منزل شما عزیزان به ارمغان می آورد.

معرفی بهترین درختچه های فضای سبز

معرفی بهترین درختچه های فضای سبز

در طراحی فضای سبز نقش درختچه های زینتی بسیار مهم است و از اجزا اصلی در فضای سبز محسوب می شوند. درختچه های زینتی علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در فضای سبز به دلیل تنوع رنگ و گونه فراوان به خوبی می توانند نشاط و انرژی خاصی را به فضای سبز منتقل کنند.

علت سوختگی برگهای گیاهان

علت سوختگی برگهای گیاهان

علت سوختگی برگ گیاهان به دلیل تاثیر مستقیمی که بر ظاهر و زیبایی گیاه دارد بسیار مهم و قابل توجه است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه تعدادی گل و گلدان در منزل یا محیط کار خود نگهداری می کنید حتما با سوختگی برگ گیاهان و تغییر رنگ برگها مواجه شده اید. علت سوختگی برگ گیاهان تاثیر مستقیمی با شرایط محیطی دارد.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گلهای آپارتمانی با برگ های رنگین نسبت به گل های آپارتمانی برگ سبز جذاب ترند. علت این امر رنگ و لعاب داشتن این دسته از گیاهان و شور و نشاطی است که در محیط ایجاد می کنند. اکثر علاقه مندان به گل و گیاه هم مایلند که در میان انبوهی از گیاهان برگ سبزشان تعدادی گل و گیاه با برگ های رنگین قرار دهند تا کلکسیون گیاهانشان جذاب تر شود.

آشنایی با گیاهان آبزی

آشنایی با گیاهان آبزی

گیاهان آبزی به گیاهانی گفته می شود که برای زندگی و رشد مناسب نیاز به آب دارند. این گیاهان برای زنده ماندن باید در محیطی قرار بگیرند که با آب اشباع شده باشد به همین دلیل به گیاهان آکواریومی نیز معروف اند.

محبوب ترین گیاهان آپارتمانی

محبوب ترین گیاهان آپارتمانی

محبوب ترین گیاهان آپارتمانی چیست؟ امروزه استفاده از گل و گیاه در آپارتمان ها و منازل به مسئله ای مهم تبدیل شده است. با توجه به آلودگی های شهری و کوچک تر شدن منازل توصیه می شود که حتما از چند گل و گلدان برای تصفیه هوای آلوده استفاده شود.

پیشگیری از ویروس کرونا با گیاهان آپارتمانی

پیشگیری از ویروس کرونا با گیاهان آپارتمانی

کرونا ویروسی جدید با نام COVID-19 که ماندگاری بالایی در فضا و محیط آلوده به آن دارد. ویروس ها معمولا از چند ساعت تا چند روز در فضا و محیطی که بیمار حضور داشته باشد وجود دارند. همانطور که برای پیشگیری از ویروس کرونا لازم به رعایت اصول بهداشت فردی است، ضدعفونی کردن فضا و محیط نیز نقش به سزایی در پیشگیری از این بیماری دارد.

روش نگهداری درختچه فیکوس الاستیکا

روش نگهداری درختچه فیکوس الاستیکا

گل آپارتمانی فیکوس با نام انگلیسی Rubber plant و نام علمی Ficus elastic از خانواده موراسه است. گیاه فیکوس بومی جنگل های استوایی آسیا و آمریکای شمالی است. این گیاه دارای تنوع گونه فراوانی می باشد و تا به حال حدود 600 گونه از این گیاه شناخته شده است.

آموزش قلمه زنی گل رز و گل محمدی

آموزش قلمه زنی گل رز و گل محمدی

گل رز یکی از زیباترین گلهای طبیعی متعلق به خانواده رزاسه (Rosacea) یا همان گل سرخیان است. رز حدودا بیش از 40 هزار گونه دارد که هر گونه خود دارای واریته های مختلف می باشد. گل رز یکی از متنوع ترین گل های زینتی در جهان است. خاستگاه گل رز در نیمکره شمالی می باشد ولی برخی از گونه های گل رز از جمله گل رز محمدی و گل نسترن بومی ایران است.گل رز را می توان به روش های مختلف از جمله قلمه، پیوند زدن و کاشت بذر تکثیر کرد. تکثیر به روش قلمه زدن از روش های رایج و ساده برای تکثیر گل رز است.

روش نگهداری کاکتوس

روش نگهداری کاکتوس

کاکتوس ها از گیاهان مقاوم و با دوام بومی نواحی خشک و گرمسیری اند که با ذخیره آب و مواد غذایی در اندام های گوشتی و ریشه های خود به خوبی می توانند مدت زمان زیادی را در شرایط سخت زندگی کنند.

افزایش رشد زاموفیلیا

افزایش رشد زاموفیلیا

زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی ریزوم دار است که هرچه ریزوم های آن داخل خاک رشد بیشتری داشته باشند تعداد پاجوش هایی که کنار ساقه ایجاد می شود بیشتر خواهد شد. این گیاه مقاومت خوبی نسبت به تنش های محیطی دارد و جزء گیاهان سمی دسته بندی شده است.

گیاهان مناسب برای خانه های کم نور

گیاهان مناسب برای خانه های کم نور

اکثر گیاهان آپارتمانی برای رشد مطلوب نیاز به آبیاری، نور و تغذیه مناسب دارند. ولی در تمامی آپارتمان ها نمی توان شرایط حیاتی مناسب را برای تمامی گیاهان فراهم کرد. از این رو قبل از انتخاب و خرید گیاه آپارتمانی شرایط محیطی منزل خود را در نظر بگیرید و پس از بررسی کامل با توجه به شرایط محیطی، گیاه آپارتمانی متناسب منزل خود را انتخاب کنید.

بهترین گل برای روز معلم

بهترین گل برای روز معلم

12 اردیبهشت ماه به عنوان روز معلم فرصت مناسبی است برای دانش آموزان تا قدردان زحمات معلمان عزیز باشند. این روز قطعا روزی به یاد ماندنی و لذت بخش خواهد بود برای معلمان و دانش آموزان. همه ما زمانیکه دانش آموز بوده ایم مایل بودیم که به گونه ای قدردان زحمات معلمان خود باشیم و در روز معلم هدیه ای به پاس تشکر و قدردانی از زحمتشان اهدا کنیم.

معانی گل ها برای هدیه دادن

معانی گل ها برای هدیه دادن

یکی از بهترین هدایایی که می توانیم برای عزیزانمان در نظر بگیریم تا احساس ناب دوست داشتن را به زیباترین شکل ممکن به آنان ابراز کنیم انتخاب گل های طبیعی است. اینکه از میان گل های مختلف، کدام گل را برای هدیه دادن انتخاب کنیم، بستگی به مناسبت، سلیقه شخصی و همچنین سلیقه مخاطب دارد. دانستن معنی و مفهوم هر گل می تواند به انتخاب مناسب در این مواقع کمک کند.

بهترین گل برای عیادت بیمار

بهترین گل برای عیادت بیمار

گل های طبیعی علاوه بر زیبایی و طراوتشان، پیام آور سلامتی، تندرستی و سرزندگی اند. گلها و گیاهان در سلامت روح و روان نقش به سزایی دارند. تماشای گل ها، سرسبزی و سرزندگیشان، استشمام عطر دل انگیزشان به خوبی می تواند حالت نامتعادل روحی را تغییر دهد و انرژی مثبت فراوانی را به فرد بیننده ببخشد. مشاهده گل برای افرادی که درگیر بیماری هستند می تواند بسیار انرژی بخش باشد و روحیه فرد بیمار را بهبود بخشد. همانطور که افراد سالم پس از دیدن گل و گیاه روحیه بهتری خواهند داشت افراد بیمار نیز از مشاهده گل ها...

چه گلی برای هدیه دادن مناسب است؟

چه گلی برای هدیه دادن مناسب است؟

گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه و ابراز احساسات به آنانیست که دوستشان دارید. گل های شاخه بریده تنوع بالایی دارند و در هر نوع مراسم و مناسبتی کاربرد دارند. از گلهای شاخه بریده در اشکال مختلف از جمله تک شاخه و تزیین شده در انواع دسته گل، سبدگل، باکس گل و تاج گل استفاده می گردد.

خواص گل حسن یوسف

خواص گل حسن یوسف

گل حسن یوسف با نام علمی ( Coleus blumei) و نام انگلیسی (Solenostemon) از خانواده نعناعیان (Labiateae) است و از گل های همیشه سبز و دائمی بوده که به واسطه برگهای زینتی اش بسیار محبوب است. حسن یوسف تنوع گونه فراوانی دارد و برگ های آن به رنگ های مختلف ارغوانی، صورتی، قرمز، نارنجی، سبز و طلایی رنگ دیده می شود.

خواص گل بابونه

خواص گل بابونه

بابونه با نام علمی (Matricaria recutita) نام انگلیسی (Chamomile) از خانواده کاسنیان (Asteraceae) و جزء گل های فضای باز است که به صورت یکساله بوده و معمولا به صورت خودرو رشد می کند. ارتفاع ساقه گل بابونه حدود 30-20 سانتی متر است. رنگ گلبرگ های بابونه به رنگ سفید با پرچم های زرد رنگ است. گل بابونه عطر بی نظیری دارد و جزء گل های معطر به حساب می آید. گل بابونه خواص دارویی درمانی فراوانی دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از گیاهان دارویی نیز شناخته می شود. بابونه قدمت زیادی دارد و از زمان های دور...