پست های پربازدید

آخرین ویدیو کلیپ ها

پست های داغ

آموزش تاج گل ترحیم

آموزش تاج گل ترحیم

تاج گل ترحیم از جمله هدایای است که مرسوم است برای عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده متوفی به مراسم خاکسپاری اهدا گردد.

طرز خشک کردن گل محمدی

طرز خشک کردن گل محمدی

خشک کردن گل محمدی راهی مناسب برای نگهداری بیشتر این گل خوش عطر و بو می باشد که مصرف بالایی در آشپزی و شیرینی پزی دارد.

آموزش گل آرایی مجالس

آموزش گل آرایی مجالس

گل آرایی یکی از اصول مهم در مراسم و مناسبت های مختلف است که از زمان های بسیار دور رواج داشته است , برای مناسبت هایی همچون ازدواج و عروسی، ترحیم و یادبود، موفقیت، پیروزی در جنگ و... مراسمی برگزار می کردند که یکی از ارکان آن گل آرایی با گل های طبیعی بوده است.

گل شناسی با تصویر

گل شناسی با تصویر

گل شناسی با تصویر کمک می کند که با شناخت عکس گل، نام کامل گیاه را به خاطر بسپارید. در این مقاله گیاهان را در سه دسته کلی گیاهان آپارتمانی، گل های شاخه بریده و گیاهان فضای باز قرار می دهیم.

نگهداری شاخه گل ارکیده

نگهداری شاخه گل ارکیده

برای نگهداری از یک گل ارکیده ی با طراوات و زیبا در منزل نکاتی را باید دانست و رعایت کرد. اینکه تغذیه، آبیاری، نور و دیگر نیازهای گل ارکیده به چه شکل و در چه اندازه ای باید باشد تا به گل آسیب نرسد.ما در این مطلب به صورت مختصر نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد.

گیاهان برگ قرمز

گیاهان برگ قرمز

گیاهان آپارتمانی با برگ های قرمز و رنگی جذابیت ویژه ای برای علاقه مندان گل و گیاه دارد. اکثر افرادی که مشغول نگهداری از گل و گیاه در منزل خود هستند علاقه خاصی به نگهداری گیاهانی با برگ های قرمز و رنگین هستند. در این مقاله سعی داریم زیباترین گیاهان برگ قرمز را معرفی کنیم.

ایده های رومانتیک برای سالگرد ازدواج

ایده های رومانتیک برای سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج یکی از مناسبت های مهم و ویژه برای هر زوجی است. اکثر زوج ها به دنبال آنند که در روز سالگرد ازدواجشان زیباترین هدایا و سورپرایزها را برای یکدیگر داشته باشند تا به زیباترین شکل قدردان زحمات یکدیگر در طول زندگی مشترکشان باشند.

گل رز قرمز نشانه چیست؟

گل رز قرمز نشانه چیست؟

گل رز قرمز نشانه عشق، علاقه و محبت قلبی است. مفهوم عاشقانه و زیبای گل رز قرمز موجب شده که یکی از پر مصرف ترین گلها در اکثر مناسبت ها و جشن ها باشد. از گل رز قرمز برای تزیین انواع دسته گل، باکس گل و سبد گل استفاده می شود.

بهترین فصل قلمه رز

بهترین فصل قلمه رز

بهترین فصل برای قلمه زدن گل رز و تکثیر گل رز، فصل بهار و پاییز است. گل رز را طی دو دوره زمانی در سال که در فصل های بهار و پاییز می باشد، می توان قلمه زد و تکثیر نمود.

بیماریهای گل ارکیده

بیماریهای گل ارکیده

گل ارکیده از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار است که به علت گلهای خاص و زیبایش اکثر افراد به نگهداری از آن در منازل و یا محیط های کاری روی آورده اند. یکی از نگرانی های افرادی که از گل ارکیده نگهداری می کنند بروز مشکلات و بیماری های مختلف برای این گل است. در این مقاله قصد داریم شایع ترین بیماریهای گل ارکیده را به همراه راه های درمان انواع بیماری گل ارکیده را شرح دهیم.

طرز قلمه زدن گل ارکیده

طرز قلمه زدن گل ارکیده

ارکیده به روش های مختلفی قابل تکثیر است ولی مناسب ترین روش برای تکثیر ارکیده، قلمه زدن آن است که در این مقاله به طور کامل قلمه زدن گل ارکیده را آموزش خواهیم داد.

آبیاری بونسای کاج

آبیاری بونسای کاج

بونسای کاج کونیکا از درختان همیشه سبز است که به دلیل برگ های سوزنی زیبایی که دارد، بسیار محبوب واقع شده است. رشد نسبتا کندی دارد و از درختان مقاوم به تنش های محیطی است.

قلمه زدن گل قاشقی

قلمه زدن گل قاشقی

برای گرفتن قلمه ساقه از گل قاشقی، بهتر است در فصل بهار یا تابستان قسمتی از ساقه را که دارای حدودا 2 برگ و گره است انتخاب کنید و به طول 5 تا 7 سانتی متر برش بزنید.

تفاوت رز ایرانی و رز هلندی

تفاوت رز ایرانی و رز هلندی

گل رز از مشهورترین گلهای شاخه بریده که تنوع رنگ فراوانی دارد و یکی از پرمصرف ترین گلها در مناسبت های مختلف است. رز شاخه بریده از لحاظ تولید در صدر قرار داشته و شهرت جهانی در میان گلهای شاخه بریده دارد.

 گل شمعدانی نماد چیست؟

گل شمعدانی نماد چیست؟

گل شمعدانی نمادی از شور و شوق و گرمای عشق در طول زندگی است. از گل شمعدانی به عنوان گلی خوش یمن در منازل استفاده می شود. گل دادن شمعدانی، نشانه ی رسیدن خبر خوش است.

روش نگهداری گل برگ انجیری

روش نگهداری گل برگ انجیری

گیاه برگ انجیری از گیاهان آپارتمانی رطوبت پسند و مقاوم با برگ های پهن و جذاب است. برگ های آن دارای شکاف و بریدگی های زیبایی است که جلوه بی نظیری به فضای منزل می بخشد.

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم معروف به گل سوسن، از گلهای شاخه بریده مشهور است که طرفداران زیادی دارد. قدمت استفاده از گل لیلیوم طولانی است و سرشار از نماد گرایی در مصر باستان بوده است.

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید هم برای مراسم شادی و عروسی و هم برای مراسم تسلیت قابل استفاده است. گل رز سفید نماد عشق پاک، خلوص نیت، نجابت، معنویت، ادای احترام، تحسین و سعادتمندی است.