گل رومیزی مجلس ترحیم

گل رومیزی مجلس ترحیم

گل رومیزی مجلس ترحیم

معنی و مفهوم گل‌ها در تمام فرهنگ‌های دنیا تقریبا مشابه است. گل‌هایی که شما تقدیم می‌کنید و یا در تزئین مجالس استفاده می‌کنید مانند گل رومیزی مجلس ترحیم، تاج گل ترحیم و سبد یا دسته گل ترحیم می‌تواند احساسات متفاوت و خاصی از شما را به نمایش بگذارد. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی برای مجالس ختم داشته باشید و اگر برایتان سوال است که باید چه گلی برای مراسم ترحیم انتخاب کنیم؟ یا انواع سبد گل رومیزی ترحیم کدامند؟ و سبد گل رومیزی مناسب مجلس ختم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، با ما همراه باشید.

گل رومیزی مجلس ترحیم

گل های مناسب سبدگل رومیزی ترحیم

گل رز

گل رز نماد عشق و اشتیاق است اما می‌تواند برای مراسم ترحیم نیز مناسب باشد. رنگ‌های مختلف گل رز معنا و مفهوم خاص خود را دارند. استفاده از رز قرمز در گل رومیزی مجلس ترحیم نشان دهنده عشق و غم و اندوه است و رز سفید نماد خلوص روح و معصومیت است. اگر متوفی دوست شما باشد، استفاده از رز زرد که نماد دوستی است می‌تواند مناسب باشد. نوع صورتی این گل، برای مراسم ترحیم استفاده نمی‌شود، اما رزهای صورتی پررنگ می‌توانند تقدیر و تشکر شما را از متوفی، برای کارهایی که در طول زندگی خود برایتان انجام داده بود، نشان دهد.

گل لیلیوم

گل سوسن یا لیلیوم را همیشه می‌توانید برای مراسم ترحیم استفاده کنید. این گل برای تزئین گل رومیزی مجلس ترحیم عزیز از دست رفته ای که شخصیت عالی و باوقاری داشته، مناسب است و معمولا ارزش‌های اخلاقی بالا، قدرت و صداقت را به نمایش می‌گذارد.گل سوسن انواع مختلفی دارد ولی برخلاف دیگر گل‌ها، هر رنگش معنی خاصی ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت هر رنگ آن که می‌خواهید را انتخاب کنید.

گل داوودی

گل داوودی از محبوب‌ترین گل‌های مورد استفاده در مراسم ختم است. این گل در هر کشوری مفهوم خاصی دارد. برای مثال در کره و ژاپن این گل به عنوان نماد مرگ یا غم و اندوه استفاده می‌شود اما در آمریکا نماد صداقت است. بدون توجه به محل زندگیتان، گل داودی بهترین گزینه برای مراسم ختم است و می‌تواند در کنار ترکیب دیگر گل‌ها استفاده شود.

گل گلایول

گل گلایول به این معنی است که شما به یاد کسی هستید و احساسات عمیق قلبی را نشان می‌دهد. این گل از گذشته‌های دور برای ادای احترام به درگذشتگان استفاده می‌شده است و مناسب گل رومیزی مجلس ترحیم است.

سبد گل رومیزی تسلیت

گل زنبق

گل زنبق، برای تزئین گل‌های مراسم ترحیم مناسب است و نماد معصومیت و خلوص روح کسی است که از دنیا رفته است. این گل رنگ‌های مختلفی دارد اما رنگ سفید آن برای مراسم ترحیم ترجیح داده می‌شود.

گل فروش‌ها به دلیل رنگ‌های متنوع و مقرون به صرفه بودن و مفاهیم نمادین گل میخک را برای مراسم ترحیم به مشتری‌ها معرفی می‌کنند. هر کدام از رنگ‌های گل میخک مفهوم منحصر به فردی دارد. پس بهتر است به این مفاهیم دقت کنید و رنگ عاقلانه‌ای را انتخاب کنید.

گل ارکیده

گل ارکیده مفاهیم عمیقی دارد برای آن‌ها که به خاطر مرگ عزیزشان ناراحت هستند، اما ممکن است مانند ترکیب رز یا میخک اثرگذار نباشد. استفاده از این گل نشانه عشق ابدی شما برای متوفی است. پیشنهاد می‌شود رنگ سفید یا صورتی این گل را برای مراسم ترحیم استفاده کنید که نماد همدردی است.

گل کاملیا

گل کاملیا به دلیل گلبرگ‌های ظریفش بسیار چشمگیر و زیباست و نماد کمال و پاکی و برتری است و گزینه مناسبی برای مراسم خاکسپاری کسی است که مورد احترام شما بوده است.

گل میخک 

گل میخک قرمز نشان دهنده محبت به متوفی است و میخک سفید نشانگر بی گناهی و تولد دوباره است. اگر شخص فوت شده مسیحی یا کاتولیک باشد، استفاده از میخک صورتی نیز انتخاب مناسبی است زیرا آن‌ها باور دارند این گل‌ها به وسیله اشک چشم مریم مقدس به وجود آمده‌اند.

سبد گل رومیزی مجلس ختم

سبد گل‌های مراسم ختم با سبد گل‌های مراسم شادی فرق دارند و فقط مخصوص همین مراسم هستند و باید ویژگی‌های سبد گل ختم در آن‌ها رعایت شود. این سبد گل‌ها در انواع مختلف رومیزی، یک طبقه و چند طبقه ارائه می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به بودجه و سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

عرض تسلیت را بهتر است با یک سبد گل ساده و شیک انجام دهید و از تکلف و چشم و هم چشمی دوری کنید.

انتخاب گل‌های مصنوعی برای سبد گل‌ رومیزی مجلس ختم مناسب نیست زیرا هیچ کس دوست ندارد آن‌ها را به عنوان یادگاری نگهداری کند و یاد و خاطره غم از دست دادن عزیزش یادآوری شود. گل‌های تازه از این نظر که فضا را لطیف می‌کنند و غم و اندوه بازماندگان را کاهش می‌دهند، بهترین انتخاب هستند و گل‌های مصنوعی هیچ کدام از این ویژگی‌ها را ندارند.

در انتخاب گل برای مجلس ترحیم باید به فصل هم توجه کرد؛ مثلا در فصل تابستان گل‌هایی که با گرما سازگارتر هستند و زمان بیشتری تازه می‌مانند، مناسب هستند.

گل رومیزی ترحیم

رنگ گل‌های انتخابی برای سبد گل مجلس ترحیم، یکی از مهم‌ترین گزینه‌هاست و باید به درستی انتخاب شوند تا مفهوم عرض تسلیت را به بازماندگان برسانند. رنگ سفید در مراسم ختم کاربرد زیادی دارد زیرا خلوص روح و پاکی متوفی را به نمایش می‌گذارد و آرامش را در فضا پراکنده می‌کند. گل‌های رنگی هم در سبد گل مراسم ترحیم استفاده می‌شوند اما انتخاب آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که کمتر خودنمایی کنند و فقط برای جلوه دادن به کار بروند.

تزئین سبد گل‌های مراسم ترحیم با دیگر مراسم‌ها متفاوت است. این سبدها معمولا چیدمان ساده‌ای دارند و با روبان مشکی تزئین می‌شوند تا گل‌ها بیشتر خودنمایی کنند و غم و اندوه بازماندگان را کاهش دهند.

روی سبد گل‌های مراسم ترحیم از یک نوشته تایپی که بیانگر همدردی است و نشان می‌دهد گل‌ها از طرف کیست، استفاده می‌شود.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب گل رومیزی مجلس ترحیم و سبد و تاج گل مراسم ختم کمک کرده باشد. پارسی گل ارائه دهنده انواع گل و سبد و تاج گل برای مراسم ترحیم است و به شما کمک می‌کند که انتخاب شایسته‌ای داشته باشید.

نظرات بازدیدکنندگان