انواع سبد گل برای تولد نوزاد

انواع سبد گل برای تولد نوزاد

گل‎ها یکی از همراهان همیشگی انسان در لحظات غم و شادی هستند. هدیه ‎دادن آن به عزیزانمان در موقعیت ‎های مختلف یکی از بهترین کاربرد های گل است و می‎ تواند بیانگر احساس ما باشد. یکی از زمان‏های مهم استفاده از گل، هدیه آن در هنگام زایمان است چرا که این روز یکی از مهم ترین روز های زندگی یک خانواده است. انواع سبد گل برای تولد نوزاد در این روز هدیه داده‎ می ‎شود و هر چه خانواده نوزاد برای شما ارزش بیشتری داشته ‎باشد قطعا انتخاب سبد گل شما اهمیت و دقت بیشتری می‎ طلبد. بنابراین هر چه سلیقه بیشتری برای طراحی گل خرج شود قطعا خاطره به‎ یاد ماندنی‎ تری از این روز مهم را برای شما و عزیزا‎تان رقم خواهد زد.  

انواع سبد گل مناسب برای تولد نوزاد

انتخاب سبد گل به عنوان هدیه یک تصمیم مناسب از طرف شما است. چرا که نگهداری سبد گل راحت ‎تر از دسته گل بوده و برای محیط بیمارستان مناسب ‎تر است . از طرفی انواع سبد گل شکل رسمی‎ تر و شکیل ‎تری دارد.  برای انتخاب یک سبد گل مناسب ابتدا باید به ابعاد و جنس آن توجه کرد. سبد گل‎ ها معمولا در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در دسترس هستند. از آن جایی که معمولا این تبریک در بیمارستان انجام می‎ شود طبیعتا فضای آن محدود است و تصور کنید اگر چند نفر از نزدیکان بخواهند با اهدای سبد گل بزرگ چشم ‌روشنی خود را اعلام کنند آن وقت چه اتفاقی در اتاق مادر رخ خواهد داد؟! بنابراین بهترین سبد گل ها برای تبریک تولد زایمان در اندازه کوچک تا متوسط است که هم حمل و نگهداری آن راحت ‎تر است و هم قیمت مناسب‎ تری دارد.

انواع سبد گل برای تولد نوزاد

انواع سبد گل برای تولد نوزاد در جنس‎ های مختلفی تولید می ‎شود که مدل‎ های چوبی آن بیشتر مورد استفاده قرار می‎ گیرد. علاوه ‎بر جنس، رنگ سبد گل نیز مهم است. اگر می‏ خواهید بهترین سبدگل برای تبریک تولد نوزاد را به عزیزا‌تان هدیه بدهید بهتر است تا رنگ آن را متناسب با ترکیب گل‏های درون سبد انتخاب کنید. علاوه بر آن استفاده از عروسک یا خرس در کنار سبد گل یک پیشنهاد جذاب و زیبا خواهد بود.

مهمترین نکته در انتخاب یک سبد گل تبریک دوست ‏داشتنی، انتخاب گل‏های داخل آن است که می ‎تواند نشانی از سلیقه و توجه شما به فرد باشد. گل های مناسب برای تبریک تولد نوزاد باید در انواع رنگ ‎های مختلف و شاد باشد. حتی می‎ توان بسته به جنسیت نوزاد از رنگ ‎هایی که معمولا به ‎عنوان رنگ شناخته‎ شده برای دختر و پسر است استفاده کرد. برای مثال گلهای آبی پسرانه و صورتی دخترانه هستند. علاوه‎ بر آن توجه به نماد هر گل در انتخاب آن ها بسیار مهم است.

سبد گل تبریک تولد نوزاد از چه گل ‌هایی تشکیل می‎ شود؟

تناسب میان گل ‎ها در سبد گل موضوع مهمی است و افراد همیشه به دنبال زیبا ترین ترکیب هستند. استفاده از انواع گل ‎های آنتوریوم، لاله، رز، مریم، لیلیوم و ارکیده در سبد گل نوزاد رایج است.

گل آنتوریوم

این گل با شکل قلبی خود در رنگ‎ هایی مانند قرمز، سفید و صورتی وجود دارند که می‏ توانید رنگ صورتی آن را که به ‎عنوان نمادی از مهر و عشق مادری است در سبد گل تولد نوزاد قرار دهید. ترکیب آنتوریوم با سایر گل ‎ها زیبایی چندین برابری به سبد گل شما خواهد داد.

گل لاله

گل لاله یکی از زیباترین گل ‌های موجود است که تاریخچه آن به کشور خودمان بر می‌گردد و در انواع سبد گل برای تولد نوزاد یک گزینه مناسب است. این گل در رنگ ‌های مختلف قرمز، بنفش، زرد، نارنجی، سفید وجود دارد که هر کدام از آن نماد متفاوتی دارند. برای سبد گل مناسب تولد نوزاد می ‌توان از رنگ زرد لاله که نمادی از شادی و خوشحالی است استفاده نمود.

بهترین سبد گل برای تولد نوزاد

گل رز

یکی از گل ‌های پرطرفدار در انواع دسته‌ گل وسبد گل، رز ها هستند. زیبایی خاص این گل در کنار رنگ ‌های متفاوت آن باعث شده‌ است تا در مناسبت‌ های مختلف بتوان برای هدیه از آن استفاده کرد. رنگ‌ های متنوع رز احساسات شما را از یک قرار عاشقانه تا تولد و زایمان عزیزانتان نشان می ‌دهد. رز صورتی کمرنگ و پر رنگ، هلویی و دیگر رنگ ‌های شاد آن در سبد گل تبریک تولد نوزاد کاربرد زیادی دارد.

گل مریم

عطر و بوی بی ‌نظیر این گل باعث می‌ شود سبد گل شما با طراوت و شاداب شود و احساس بسیار خوشایندی به اطرافیان خواهد داد. این گل می ‌تواند باعث آرامش و نشاط شود و به عنوان یک گل معطر به سبد گل شما جلوه خاصی می ‌دهد. البته فراموش نکنید حضور گل ‌های معطر در بیمارستان ممکن است برای همه بیماران خوشایند نباشد و بهتر است به میزان کم در سبد گل تبریک زایمان استفاده شود.

ارکیده

یکی از زیبا ترین و ارزشمند ترین گل‌ های موجود انواع ارکیده ‌ها هستند که با ظاهر خاص و لطیف خود برای داشتن بهترین سبد گل برای تبریک تولد نوزاد استفاده می‌ شود. این گل نشان ‌دهنده ارزش و اهمیت خانواده نوزاد برای شما است.  از انواع رنگ آبی، بنفش، قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و سفید می ‌توان در انواع سبد گل برای تولد نوزاد استفاده کرد.

مدلهای سبدگل برای تولد نوزاد

لیلیوم

یک گل زیبا، جذاب و معطر است که می ‌تواند یک انتخاب مناسب برای استفاده در سبد گل شما باشد و بر طراوت آن بیفزاید. لیلیوم صورتی، نارنجی، زرد و سفید را می ‌توان جزو گل های مناسب برای تبریک تولد نوزاد محسوب کرد چرا که بسیار پر طرفدار بوده و احساس شادی را در افراد بر می‌انگیزد. لیلیوم زرد و نارنجی به دلیل آن که بیشتر از سایر رنگ ‌ها نشان ‌دهنده شور و شادی هستند در انواع سبد گل مناسب تولد نوزاد کاربرد بیشتری دارد.

علاوه‌ بر این موارد می ‌توان از انواع گل شاد دیگر در سبد گل مناسب تولد نوزاد استفاده کرد. انواع رنگ‌ های زرد، یاسی و نارنجی می ‌توانند شادی، ظرافت و شور و اشتیاق را با خود به ‌همراه داشته‌ باشند و به ‌عنوان یک هدیه جذاب برای مادر باشند.

انواع سبد گل برای نوزاد می ‌تواند در طرح‌ های ساده و پیچیده‌ تر مانند شکل کالسکه وجود دارند و شما می‌ توانید آن را با عروسک و شکلات و هر آن چیزی که دوست دارید ترکیب کنید و به دیدار مادر و فرزند بروید. این انتخاب ‌ها تا حد زیادی به سلیقه، بودجه مورد نظر و اهمیت طرف مقابل شما دارد اما بهتر است در همه انواع سبد گل برای تولد نوزاد به چند نکته دقت کنید. اول این ‌که حتما از گل ‌های شاداب و با طراوت استفاده کنید چرا که در غیر این ‌صورت هدیه شما جلوه و زیبایی مورد نظر را نخواهد داشت و نمی ‌تواند به خوبی احساس شور و شاد را منتقل کند. دوما سلیقه در چیدمان و طراحی یک سبد گل بسیار مهم است که تنها از افراد ماهر بر می ‎آید. بنابراین انتخاب یک مجموعه با تجربه و حرفه ‎ای را فراموش نکنید تا بتوانید هدیه ‎ای مورد قبول برای عزیزانتان فراهم کنید.

 

نظرات بازدیدکنندگان