معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گلهای آپارتمانی با برگ های رنگین نسبت به گل های آپارتمانی برگ سبز جذاب ترند. علت این امر رنگ و لعاب داشتن این دسته از گیاهان و شور و نشاطی است که در محیط ایجاد می کنند. اکثر علاقه مندان به گل و گیاه هم مایلند که در میان انبوهی از گیاهان برگ سبزشان تعدادی گل و گیاه با برگ های رنگین قرار دهند تا کلکسیون گیاهانشان جذاب تر شود. از این رو سعی نمودیم در این مقاله لیستی از زیباترین گلهای آپارتمانی با برگ های رنگی را معرفی کنیم.

گل بنت القنسول

بنت القنسول گلی زیبا با براکته های رنگی به رنگ های قرمز، زرد، صورتی و نارنجی است. بنت القنسول به گل کریسمس نیز معروف است. این گل زیبا فقط در فصول سرد سال (پاییز و زمستان) دارای براکته های رنگی است و در فصول گرم (بهار و تابستان) به رنگ سبز در می آید.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل اکسالیس (اگزالیس)

گل اکسالیس معروف به گل عشق دارای برگ هایی مثلثی یا پروانه ای شکل به رنگ بنفش و ارغوانی و گل هایی به رنگ صورتی روشن است. برگ های پروانه ای اکسالیس در شب بسته می شوند و در طول روز باز می شوند. برگ های جذاب این گل دارای اسید اگزالیک است که این اسید موجب ترش مزه شدن برگ ها و ساقه ها می شود که گیاه را در برابر علف خوران حفظ می کند.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل بگونیا رکس

گل بگونیا دارای گونه های فراوانی است که هر کدام از گونه های آن علاوه رنگ های جذاب و درخشان، دارای فرم ظاهری خاص و متفاوتی هستند. بگونیا رکس یکی از زیباترین گونه های گل بگونیا است که برگ هایی به شکل قلب کشیده و رنگ سبز روشن با حاشیه هایی قرمز تا ارغوانی رنگ دارد. البته ترکیب رنگ های مختلفی از جمله صورتی، بنفش، یاسی، نقره ای، قرمز و... در برگ های بگونیا رکس دیده می شود.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل کروتون

کروتون از گل های مقاوم و بادوام با برگ های رنگی است که تنوع گونه بالایی دارد. برگ های کروتون پهن و بیضی شکل بوده که معمولا دارای زمینه سبز رنگ بوده و رنگ های دیگری همچون زرد، قرمز، نارنجی، قهوه ای، ارغوانی و ... بروی برگ ها خود نمایی می کنند. چند نمونه از معروف ترین گونه های گل کروتون عبارت اند از کروتون قرمز با برگ های قرمز، کروتون نارنجی با برگ های زرد نارنجی، کروتون زبرا با برگ های زرد و سبز و کروتون آکوبایی با برگ های سبز رنگ و نقاط زرد و طلایی است.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل کردیلین

کردیلین از گل های آپارتمانی با برگ های رنگی قرمز و بنفش است که به دلیل برگهای زیبایش به عنوان برگ زینتی در اکثر گل آرایی ها کاربرد دارد. برگ های کردیلین کشیده و بلند بوده و دارای رگه هایی صورتی و ارغوانی رنگ در حاشیه ها و وسط برگ هایش است.

گل دراسنا قرمز

گل دراسنا قرمز از گل های مقاوم با برگ هایی نیزه ای شکل و کشیده به رنگ قرمز است. برگ های نیزه ای دراسنا معمولا به رنگ سبز روشن بوده و دارای حاشیه ای به رنگ های قرمز، ارغوانی یا قهوه ای رنگ است. هرچه مکان نگهداری دراسنا قرمز پر نورتر باشد رنگ برگ ها به قرمز متمایل می شوند.

گل برگ بیدی

برگ بیدی از گل های مشهور با برگ های ظریف و کوچک به رنگ بنفش و ارغوانی است. رگه هایی سبز تا نقره ای رنگ نیز بروی برگ های ارغوانی آن خود نمایی می کنند. برگ بیدی از گل های مقاوم، اقتصادی و پر رشد است که انتخاب خوبی برای منازل می باشد.

گل پیله آ قرمز

پیله آ قرمز از گیاهان آپارتمانی با برگ های ظریف است که بافتی زبر و موج دار دارد. رنگ برگ های پیله آ قرمز پس زمینه ای ارغوانی تا قهوه ای رنگ دارد و رگه هایی نقره ای روی برگ هایش مشخص است. پیله آ قرمز نیاز به نور بالا دارد تا بتواند رنگدانه های خود را حفظ کند.

گل قلب ارغوان

قلب ارغوان گونه ای از خانواده برگ بیدی ها است که برگ هایی ظریف و کشیده به رنگ بنفش تیره دارد. گل های قلب ارغوان بسیار ریز و به رنگ صورتی روشن هستند. فرم رویشی قلب ارغوان بالارونده است و بسیار مناسب برای گلدان های آویز می باشد.

گل آگلونما

آگلونما قرمز گونه ای از گل آگلونما است که دارای برگ هایی با زمینه سبز روشن و نقاط و رگه های قرمز تا صورتی رنگ است. با توجه به اینکه برگ های آگلونما قرمز رنگی هستند نسبت به بقیه گونه هایش نور بیشتری نیاز دارد تا بتواند رنگدانه های خود را حفظ کند.

گل زیپلین (گل موسی در گهواره)

گل زیپلین یکی دیگر از گونه های برگ بیدی هاست که علت نامیدن آن به موسی در گهواره فرم گلهای این گیاه است که در زمان رویش از وسط برگ ها که به شکل گهواره گل را احاطه کرده اند خارج می شوند. برگ های گل زیپلین به رنگ سبز براق بوده که دارای رگه های صورتیو یاسی رنگ است و پشت برگ ها کاملا بنفش رنگ می باشد.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل سینگونیوم صورتی

گل سینگونیوم صورتی با برگ هایی ویلونی شکل به رنگ صورتی یا سبز روشن به همراه رگه هایی صورتی رنگ است. سینگونیوم صورتی از گل های بسیار مقاوم است که در شرایط نامطلوب محیطی دوام و ماندگاری خوبی دارد.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل هیپوستس (گل سنگ)

گل سنگ از گل های خوش و آب رنگ با برگ های ظریف و زیبا است. برگ های گل سنگ معمولا صورتی تا بنفش بوده که دارای نقاط زیبایی به رنگ های سفید تا صورتی بروی برگهایش است. گل سنگ برای خوش رنگ تر شدن نیاز به نور مناسب دارد، اگر این گیاه نور مطلوبش را دریافت نکند رنگدانه برگ های آن از بین رفته به رنگ سبز در می آید.

گل پپرومیا

پپرومیا از گل های آپارتمانی زیبا که برگ هایی قلبی شکل با چروک هایی زیبا دارد. رنگ برگ های پپرومیا بین بنفش تیره تا ارغوانی است.این گل نسبت به آبیاری بالا حساس است و در زمان آبیاری دقت کنید آب بروی برگ های آن ریخته نشود.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل فیتونیا

فیتونیا از گیاهان ظریف و زیبا که به واسطه برگ های خاص و رنگی اش مشهور است. فیتونیا قرمز دارای برگ هایی با پس زمینه سبز، قرمز، صورتی و ارغوانی است که رگه های قرمز، بنفش و سبز بروی برگ های آن وجود دارد. فیتونیا از گیاهان پاکوتاه بوده و از لحاظ ارتفاع خیلی بلند نمی شود.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

گل حسن یوسف

گل حسن یوسف از گل های محبوب و نام آشنا که دارای برگ هایی رنگین به رنگ های قرمز، ارغوانی، بنفش و صورتی است. برگ های پر رنگ و لعاب حسن یوسف در هر فضایی قرار بگیرد انرژی و نشاط فوق العاده را ایجاد خواهد کرد. نگهداری بسیار ساده دارد و از گل های پر رشد محسوب می شود.

معرفی گیاهان آپارتمانی با برگهای رنگین

نظرات بازدیدکنندگان