دسته گل میخک صورتی کمرنگ

40,000 تومان

گل میخک با سرگل های متعدد و زیبایش دارای حدود 3000 گونه است که شامل انواع یک ساله، دو ساله و پایا می باشد. انواع یکساله و دوساله ی آن را که شبیه گل قرنفل و معمولاً دارای گل های ریز هستند را بیشتر در هوای آزاد پرورش می دهند. اما انواع پایا و به خصوص پابلند آن را به عنوان گل شاخه بریده استفاده می کنند. این گل زیبا به دلیل داشتن گل های جذابش بسیار مناسب جهت قرار گرفتن در تزیینات گل طبیعی می باشد.

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

(در هر دسته حدود 20 سرگل میخک وجود دارد)

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • دسته ای

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گل میخک

در یونان باستان رسم بر این بوده است که در هنگام تاج گذاری از گل میخک استفاده می کردند. به طور کلی گل میخک نماد عشق، جذابیت، افتخار و برتری است. پرورش این گل زیبا قدمت زیادی دارد و معمولا این گل را به خاطر زیبایی و عطر گل هایش و نیز مصارف پزشکی پرورش می دهند. این گل در زبان یونانی Dianthus به معنی گل الهی نامیده می شود. گلی زیبا با تنوع رنگ بالا و ترکیبی خارق العاده و عطری دل انگیز در میان دسته های گل می باشد. گل میخک دارای انواع پاکوتاه باغچه ای، گلدانی و گل شاخه بریده می باشد. گل ها به صورت مجزا ولی روی یک بوته قرار می گیرند. گل های میخک بسیار معطر و رنگ اصلی آن ها صورتی و ارغوانی روشن است، اما ارقام مختلفی از آن در رنگ های دیگر، از جمله قرمز، سفید، زرد و سبز وجود دارند. گل میخک بنفش از جمله گلهای بسیار زیبا و خاص است که انتخابی مناسب برای هدیه و استفاده در مراسم ها و مناسبات شاد می باشد. برگ های این گل باریک و خمیده به رنگ سبز یا خاکستری مایل به آبی است که به صورت متقابل از گره ها بیرون آمده اند. ارتفاع بوته متفاوت و تا 120 سانتی متر نیز می رسد. این گل معطر دارای تنوع بالایی چه در زمینه رنگ و چه در زمینه فرم گل می باشد. عطر دل انگیز این گل آرامش بخش روح و روان آدمی ست.

 گل میخک، فروش گل میخک، قیمت دسته گل میخک ارزان

شرایط نگهداری گل میخک

نور مناسب گل میخک

گل زیبای میخک برای گلدهی مناسب به نور کامل و کافی نیاز دارد. 16-10 ساعت نور در روز نور مطلوب این گل می باشد. بوته های این گل باید حتما مقدار نور مورد نیاز خود را دریافت کنند. شدت نور، تعیین کننده سرعت گل انگیزی است. وقتی میزان نور کم است گل انگیزی کند می شود و برگ بیشتری تولید می شود. در نور زیاد، گل انگیزی سریع تر بوده ولی ساقه ها در زمان برداشت برگ کمتری دارند. نور کم باعث ایجاد ساقه های ضعیف و در نتیجه کاهش کیفیت گل می شود. 

تهویه مناسب گل میخک

بوته های میخک در فصل های مختلف سال نیاز به اکسیژن و هوای کافی دارند. حتی در فصل زمستان هم نیاز دارند که تهویه مناسب داشته باشند و اکسیژن کافی را دریافت کنند. هوا باید در بین بوته ها جریان داشته باشد تا گلدهی کیفیت مطلوب تری داشته باشد.

دمای مناسب گل میخک

دما سرعت گل انگیزی و نیز نمو گل را تحت تاثیر قرار می دهد. دمای مناسب موجب افزایش گلدهی می شود. دمای مناسب این گل در روز حداقل 17 درجه سانتی گراد و در شب 10 درجه سانتی گراد باشد.

خاک مناسب گل میخک

میخک نسبت به خاک های سنگین مقاوم است با این حال خاک میخک باید دارای زهکشی خوب باشد.خاک های شنی لومی که با مواد آلی اصلاح شده اند بسیار مناسب هستند. ترکیب خاک مناسب شامل 10% رس، 40% ماسه و 50% پیت است. میخک خاک های اسیدی را ترجیح نمی دهد و pH خنثی و یا 6 –7 برای آن مطلوب است.

آبیاری مناسب گل میخک

خاک این گل باید همیشه مرطوب باشد. بنابراین بسته به عوامل مختلف مانند بافت خاک، طول روز، دما و رطوبت هوا، تناوب آبیاری متفاوت است. زمانی که شدت نور کم باشد، با کاهش مقدار آب در دسترس گیاه می توان از ایجاد شاخه های ضعیف جلوگیری کرد.

خرید گل میخک، قیمت دسته گل میخک، فروش آنلاین گل میخک ارزان

تغذیه مناسب گل میخک

کمبود نیتروژن باعث می شود رشد میخک کم شود، برگ ها نازک و باریک شوند. باید کودهای پتاسیم دار و فسفره به خاک اضافه شود. محلول پاشی آهن نیز توصیه شده است. میخک به کمبود بُر حساس است و علائم آن شامل ایجاد گل ها و غنچه های بدشکل، تولید شاخه های کوتاه و انشعابات زیاد در انتهای ساقه است.

قیم گذاری گل میخک

چنانچه میخک در گلدان کشت شده است بهتر است برای جلوگیری از خم شدن از قیم استفاده شود. 

تکثیر و افزایش گل میخک

زمان قلمه گیری گل میخک از اوایل پاییز و یا اوایل بهار پس از اولین برداشت گل می باشد. قلمه ها باید از شاخه های جانبی گیاه مادر تهیه شود. اگر قلمه ها در ماسه مرطوب کشت شوند و از مه پاش برای تامین رطوبت آن استفاده شود قلمه سریع تر ریشه دار می شود. دمای بستر قلمه بهتر است بین 15 تا 18 درجه سانتیگراد باشد. اگر شرایط مناسب باشد پس از 3 تا 4 هفته قلمه ها ریشه دار می شوند.گل میخک یکساله و دوساله را از طریق کشت بذر تکثیر می کنند. بذر را باید در اوایل سال در هوای آزاد بکارند. برای این که این بوته ها قوی شود، باید سر شاخه های آن ها کوتاه شود. 

خرید دسته میخک ممتاز، قیمت گل میخک و فروش گل میخک

خرید گل میخک

میخک گلی بسیار زیبا و جذاب می باشد که معمولا به صورت دسته ای به فروش می رسد. گل دسته ای میخک با توجه به تنوع رنگ و زیبایی فوق العاده ای که دارد می تواند سلیقه های مختلف را راضی کند. با خرید گل میخک و ترکیب رنگهای مختلف این گل می توانید از داشتن دسته گل زیبا و جذاب لذت ببرید. گل میخک نشانه جذابیت و عشق است و در رنگ های زیبای مختلفی وجود دارد که هر یک جذابیت ویژه ای دارد. خرید گل میخک بنفش تجربه بی نظیر از حضور گلی پر شور و هیجان انگیز در منزل را به شما می بخشد. اگر به دنبال خرید گل زیبا برای بیان احساسات و عشق خود به مخاطبتان هستید خرید گل میخک قرمز می تواند بهترین گزینه باشد. خرید گل میخک صورتی و خرید گل میخک صورتی کمرنگ را برای ابراز احساس روماتیک خود انتخاب می کند. رنگ سفید نمایانگر صداقت و پاکی و گل میخک نماد افتخار و برتری است. برتری مخاطبتان را و ابراز عشق صادقانه خود را با خرید گل میخک سفید و اهدای آن ابراز نمائید. با خرید گل میخک زرشکی به فضای زندگی خود انرژی و هیجان ببخشید. بر عکس تصور غالب عموم مردم گل زرد نماد تنفر نیست بلکه دوستی و اهمیت را به نمایش می گذارد. با خرید گل میخک زرد حس احترام خود را نسبت به عزیزانتان ابراز نمائید. سریع ترین و آسان ترین خرید اینترنتی گل میخک، سفارش آنلاین گل مبخک، خرید اینترنتی دسته گل میخک و خرید آنلاین دسته گل میخک را با فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پارسی گل تجربه نمائید. عرضه بهترین گل های شاخه ای و دسته گل با خدمات تحویل و ارسال گل در گلفروشی اینترنتی پارسی گل.

میخک
Dianthus
Caryophyllaceae
آسیا و اروپا
در شرایط گلخانه در تمام طول سال می تواند گل داشته باشد
به نور کامل و کافی نیاز دارد. (10-16 ساعت در روز)
حداقل دما در روز 17 درجه سانتی گراد و در شب 10 درجه سانتی گراد
در زمستان دو بار در هفته و در تابستان هر 2 روز یک مرتبه
رطوبت بالا را ترجیح می دهد.
خاک شنی لومی با ph خنثی تا قلیایی، از ماسه و پیت هم می توان در ترکیب خاک این گل استفاده کرد
با کودهای کامل می توان این گل را<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_9"> تغذیه </a>کرد
آبیاری نامنظم و تغییرات دمایی می تواند کیفیت گلدهی را پایین آورد. سعی شود آبیاری برنامه مشخصی داشته باشد.
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: