دسته گل گلایول سفید

گلایول گلی زیبا، باشکوه و بلند قامت جز گیاهان سوخدار با بلندی به طول حدود 160-50 سانتی متر است. رنگ سفید این گل بسیار پر کاربرد تر از رنگ های دیگر آن  است. ولی رنگ های دیگر آن از جمله گلبهی، نارنجی، قرمز و زرد آن هم در ترکیبات گل آرایی زیبایی چشم نوازی دارند. این گل زیبا دارای گل آذین سنبله ای می باشد که روی یک ساقه قرار دارد، گلبرگ های بلند و زیبای این گل توسط غلاف های سبزرنگ پوشیده شده اند. 

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

در هر دسته 50 شاخه گل گلایول وجود دارد.

این مدل تمام شده است

گل گلایول

اکثر گونه های گل گلایول بومی آفریقا هستند. در ایران حدود 5 گونه گل گلایول علفی خودرو وجود دارد.گل گلایول به دلیل ساقه های بلند و گل اذین سنبله ای شکلش اکثرا در پس زمینه ترکیبات گل آرایی قرار می گیرد. رنگ سفید خالص آن به پس زمینه بودن آن در گل آرایی کمک می کند و ساقه های بلند آن در هر ترکیبی زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. گل گلایول از نظر قطر گل، فرم گل و رنگ گل دارای اقسام مختلفی است. گلایول دارای انواع گل درشت، کوچک گل، پروانه ای، ستاره ای و مینیاتوری می باشد. به علاوه این که دارای تنوع بالایی در زمینه رنگ بندی گلبرگ هایش است. 

خرید گل گلایول، قیمت گل گلایول و فروش دسته گل گلایول

شرایط نگهداری گل گلایول

نور مناسب گل گلایول

گلایول به نور کافی نیاز دارد. طول روز 14-12 ساعت در روز نور مطلوب این گل می باشد. نور کم یا نور زیاد موجب آسیب رساندن به این گل می شود.

آبیاری مناسب گل گلایول

به آبیاری متوسط (هفته ای سه مرتبه در تابستان و یک مرتبه در زمستان نیاز دارد). آبیاری زیاد در گیاهان پیازی و سوخدار موجب پوسیدگی پیاز شده پس سعی شود در مورد این گیاهان یک برنامه آبیاری منظم صورت گیرد.

خاک مناسب گل گلایول

این گیاه به خاک خنثی تا کمی اسیدی نیاز دارد. ترجیحا از خاک سبک استفاده شود.

دمای مناسب گل گلایول

دمای مناسب این گل بین 25-18 درجه سانتی گراد می باشد. سعی شود دمای این گل از میزانی که گفته شده است بالاتر نرود و تغییرات دمایی متعدد نداشته باشد. این گل به یک محیط متعادل نیاز دارد.

گلدهی گل گلایول

گلدهی گل گلایول معمولا از اوایل خرداد ماه آغاز شده و تا اواخر فصل پاییز ادامه دارد. شرایط آب و هوایی بسیار مساعد برای پرورش این گل زیبا است.

قیمت گل گلایول، فروش اینترنتی دسته گل گلایول ارزان قیمت

شرایط نگهداری گل شاخه بریده گلایول

گل گلایول را زمانی قطع می کنند که اولین گلچه های آن از پایین شروع به باز شدن کرده اند. برداشت گل گلایول به فاصله مکانی بازار فروش بستگی زیادی دارد، به طوری که اگر بازار فروش نزدیک باشد گل زمانی برداشت می شود که 2 تا 3 گلچه پایینی باز شده باشند، در حالی که اگر فاصله مکانی بازار فروش دور باشد برداشت گل پس از تغییر رنگ گلچه های پایینی انجام خواهد شد. 

افزایش و تکثیر گل گلایول

تکثیر گل گلایول از طریق کشت سوخ یا پیاز صورت می گیرد. عمق کاشت سوخ ها در خاک بستگی به نوع خاک دارد مثلا در خاک های سنگین در عمق 10سانتی متری، در خاک متوسط در عمق 12 سانتی متری و در خاک سبک در عمق 13-16 سانتی متری باید کشت شود. برای این که کشت سوخ ها عملکرد بهتری داشته باشد بهتر است بستر با کمی شن پوشانده شود. برای جلوگیری از ازبین رفتن سوخ می توان قبل از کشت، سوخ را به ماده ضد قارچ آغشته نمود و یا یک پودر ضد قارچ را با شن مخلوط کرده و اطراف سوخ را با آن پوشاند. 

عوارض و درمان گل گلایول

برگ ها زرد شده اند

احتمالا عامل این بیماری فوزاریوم است. بوته هایی که به این بیماری آلوده شده اند را باید از بین برد. 

برگ ها دارای لکه های کوچک قرمز مایل به قهوه ای هستند

عامل این حالت بیماری بوتریتیس می باشد که به ساقه حمله کرده و باعث از بین بردن ساقه می شود. باید خاک اطراف آن را استریل نمود. 

فروش آنلاین گل گلایول، خرید دسته گل گلایول و قیمت گل گلایول ارزان

خرید گل گلایول

گل شاخه بریده گلایول از جمله گل هایی است که در مراسم مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل زیبایی و شکل خاص و منحصر به فردش، این گل معمولا در تاج گل های مناسبتی مورد استفاده قرار می گیرد، با این حال خرید گل گلایول شاخه بریده می تواند برای هدیه و تزئین محل کار و منزل نیز مناسب و جذاب باشد. خرید اینترنتی گل شاخه ای، خرید دسته گل، گل شاخه بریده گلایول، خرید تاج گل و خرید سبد گل را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی پارسی گل خرید و در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرید. 

گلایول
Gladiolus
iridaceae (زنبق سانان)
آفریقای جنوبی
در شرایط گلخانه در تمام طول سال می تواند گل داشته باشد
به نور کامل نیاز دارد. (طول روز 12 تا 14 ساعت در روز مطلوب است)
دمای مناسب این گل بین 25-18 درجه سانتی گراد می باشد
به آبیاری متوسط (در تابستان هفته ای سه مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه)
به رطوبت متوسط نیاز دارد.
خاک سبک شنی تا شنی رسی PH مناسب این خاک 6 تا 6.5 است
پیش از کاشت می توان این گل را با یک کود شیمیایی<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_9"> تغذیه </a>نمود
به رطوبت بیش از حد و همین طور خشکی زیاد هوا حساس می باشد. سعی شود این گل در یک محیط نسبتا متعادل قرار گیرد
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: