گیاه آپارتمانی زاموفیلیا

270,000 تومان

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا از گیاهان همیشه سبز، زیبا و لوکس است که دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد. از جذابیت های گل زاموفیلیا برگ های چرمی و زیبای آن است که بسیار براق و قابل توجه هستند.نگهداری از گل زاموفیلیا بسیار ساده بوده و نسبت به تنش های محیطی مقاومت خوبی دارد.

اگر مایل به انتخاب یک گیاه آپارتمانی یا گل گلدانی لوکس و جذاب هستید به شما انتخاب گیاه آپارتمانی زاموفیلیا همیشه سبز را پیشنهاد می دهیم. خرید اینترنتی گل زاموفیلیا به راحتی از طریق گلفروشی اینترنتی پارسی گل همراه با ارسال رایگان در محل

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 60 تا 70 سانتی متر)
 • سایز سطل 7 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 70 تا 90 سانتی متر)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا با نام انگلیسی Zanzibar gem از خانواده آراسه (Araceae) و از گیاهان آپارتمانی لوکس، زیبا و منحصر به فرد می باشد که به دلیل برگ های چرمی براقش طرفداران زیادی دارد. گیاه آپارتمانی زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی مقاوم و تصفیه کننده قوی هوا است. زاموفیلیا از گیاهان ریزوم دار است که از طریق قلمه برگ تکثیر می شود. زاموفیلیا از گیاهان همیشه سبز است که نسبت به تنش های محیطی مقاومت بالایی دارد. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم به خشکی و نور است که از لحاظ نگهداری بسیار مشابه خانواده کاکتوس هاست. شباهت نگهداری زاموفیلیا به کاکتوس تا حدی است که برای خاک مناسب زاموفیلیا از خاک کاکتوس استفاده می شود. 

آموزش پرورش گیاه زاموفیلیا و روش کاشت زاموفیلیا همیشه سبز

روش های نگهداری گیاه زاموفیلیا

نور مناسب گیاه زاموفیلیا

زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم است و در نور کم مقاومت بالایی دارد، ولی بهتر است برای رشد مطلوب ساقه های آن در مکانی روشن اما با نور غیر مستقیم نگهداری شود. اگر زاموفیلیا در محیطی کم نور قرار بگیرد رشد ساقه های آن علفی شکل شده و از زیبایی ظاهری گیاه می کاهد. هرچه رنگ برگ های زاموفیلیا تیره تر باشد نشانه ای برای مطلوب بودن نور محیط است و هرچه رنگ برگ های زاموفیلیا روشن تر و به رنگ سبز روشن متمایل شود نور محیط کم است و باید گیاه به مکانی پر نور تر انتقال داده شود.

دمای مناسب گیاه زاموفیلیا

دمای مطلوب گیاه زاموفیلیا بین 18 تا 28 درجه سانتیگراد است. بهتر است مکان نگهداری اختلاف دمای شدید نداشته باشد. اگر دمای محیط بیش از حد بالا بود از غبارپاشی روزانه روی برگ های گیاه استفاده کنید تا رطوبت لازم برگ ها را تامین کند. اگر دما بالا باشد و رطوبت لازم تامین نشود برگ های زاموفیلیا دچار سرسوزی می شوند. 

روش نگهداری گل زاموفیلیا

آبیاری مناسب گیاه زاموفیلیا

زاموفیلیا از گیاهان مقاوم به خشکی و کم آبی است. میزان آبیاری آن مشابه خانواده کاکتوس ها است و نیاز به آبیاری بالایی ندارد. زاموفیلیا از گیاهان ریزوم دار است و نسبت به آبیاری بالا حساس است. اگر این گیاه بیش از حد آبیاری شود موجب پوسیده شدن ریشه های این گیاه شده و به ریزوم های آن آسیب وارد می کند. گلدان زاموفیلیا حتما باید دارای زهکش مناسب باشد تا آب اضافی گلدان را از خود عبور دهد، اگر آب اضافی از گلدان خارج نشود موجب فساد ریشه می شود. 

خاک مناسب گیاه زاموفیلیا

از خاک های مناسب گیاه زاموفیلیا خاک کاکتوس است که برای گیاه زاموفیلیا پیشنهاد می شود. علاوه بر خاک کاکتوس ترکیب کوکوپیت، پرلیت، شن و مقداری خاکبرگ هم برای زاموفیلیا مناسب است. ترکیب خاک هایی که برای این گیاه استفاده می شود باید حتما زهکش بالایی داشته باشند تا بتوانند به راحتی آب را از خود عبور دهند. 

قیمت گیاه زاموفیلیا و خرید اینترنتی گیاه زاموفیلیا

رطوبت مناسب گیاه زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا نیاز به رطوبت بالایی ندارد  ولی اگر این گیاه در مکانی قرار دارد که بیش از حد گرم است و خاک گلدان سریع خشک می گردد بهتر است روزانه یا هر یک روز در میان غبارپاشی شود تا رطوبت لازم را دریافت کند. اگر برگ های زاموفیلیا رطوبت لازم را دریافت نکنند و محیط همچنان گرم باشد برگ های گیاه دچار سرسوزی می شوند و یا حالت خشکیدگی پیدا می کنند.

تکثیر زاموفیلیا

زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی ریزوم دار است و یکی از راه های تکثیر این گیاه به وسیله تقسیم ریزوم است. تکثیر به روش تقسیم ریزوم ممکن است کمی دشوار باشد و نیاز به زمان بیشتری برای جوانه زنی داشته باشد، علاوه بر تکثیر به روش تقسیم ریزوم از طریق قلمه برگ نیز زاموفیلیا قابل تکثیر است که تکثیر به روش قلمه برگ بسیار ساده بوده و به زودی گیاه جدید جوانه خواهد زد. برای تکثیر به روش قلمه برگ فقط کافیست از میان برگ های گل زاموفیلیا یک برگ سالم با رنگ سبز تیره و سالم را انتخاب کنید و در بستری مناسب از پودر هورمون ریشه زایی قرار دهید تا برگ، ریزوم دهی کند، پس از اینکه که برگ انتخاب شده ریزوم جدید ایجاد کرد می توانید برگ را به گلدان جدید انتقال دهید. 

آموزش تکثیر گل زاموفیلیا و روش ازیاد و تکثیر زاموفیلیا

آفات و بیماری های زاموفیلیا

گل زاموفیلیا از گل های مقاوم نسبت به تنش های محیطی است. تقریبا آفت شناخته شده ای برای این گیاه معرفی نشده است. 

از بیماری های احتمالی گل زاموفیلیا می توان به از بین رفتن ریزوم های این گیاه به علت آبیاری بیش از حد اشاره کرد. گیاه زاموفیلیا نیاز به آبیاری بالایی ندارد و در صورتی که بیش از حد نیاز آبیاری شود ریزوم های گیاه دچار فساد شده و از بین خواهند رفت که موجب صدمه جدی به گیاه می شود.

سفارش آنلاین گل آپارتمانی زاموفیلیا

زاموفیلیا
ZAMIOCULCAS ZAMIIFOLIA
ARACEAE - شیپوری
شرق آفریقا از جنوب کنیا تا شمال شرقی آفریقای جنوبی
به ندرت گل می دهد، در تابستان گل هایی به نام اسپادیکس می دهد.
با رشد بیشتر ریزوم ها در خاک، جوانه ها و پاجوش های جدیدی بوجود می آیند.
نور متوسط و غیر مستقیم به سایه هم مقاوم است.
22در شب الی 30 درجه در روز
در تابستان هفته ای 1 مرتبه و در زمستان هر 2 هفته یک بار
به رطوبت نیازی ندارد
نیازمند خاک سبک با زهکش مناسب، مخلوطی از خاک برگ + کوکوپیت و پرلایت
سالی 2 بار با کود مایع آن را تغذیه کنید
در صورت بیرون زدن ریشه ها از انتهای گلدان با یک سایز بزرگ تر در بهار تعویض شود
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه