گیاه آپارتمانی سانسوریا

200,000 تومان

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش فرمایید. متنوع ترین و باکیفیت ترین محصولات گل و گیاهان آپارتمانی را در فروشگاه آنلاین پارسی گل (خرید گل اینترنتی) بجویید.

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 60 تا 70 سانتی متر)
 • سایز سطل 7 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 70 تا 90 سانتی متر)
 • سایز سطل 10 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 80 تا 100 سانتی متر)
 • سایز سطل 12 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 100 سانتی متر به بالا)

 • ( 2 )
شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گیاه آپارتمانی سانسوریا

گیاه سانسوریا (Sansevieria) که به نام های زبان مادر شوهر و شمشیری هم مشهور هست از با دوام ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که مقاومت بالایی دارد و به راحتی می توان از آن در فضای منزل یا محیط کار استفاده کرد. سانسوریا دارای برگ های شمشیری است که مقاوم به نور کم و خشکی می باشد. برگ های کشیده و بلند سانسوریا به فرم گوشتی و آبدار بوده و نیاز به آبیاری بالایی ندارد. گیاه سانسوریا را به دلیل این که ارتفاع بلندی دارد در کنار ستون ها و راهروهای طولانی قرار دهید تا دید بهتری داشته باشد. سانسوریا دارای گونه های مختلفی از جمله سانسوریا لاله ای (سانسوریا پا کوتاه)، سانسوریا لوله ای، سانسوریا بلک، سانسوریا ابلق و... می باشد. سانسوریا یکی از قوی ترین تصفیه کننده های هوا است و اکسیژن بالایی را در محیط تولید می کند. از این رو اکثر کارشناسان وجود آن را در اتاق خواب برای آرامش بیشتر و تلطیف هوای اتاق خواب توصیه می کنند. این گیاه همیشه سبز در از بین بردن گازهای سمی و آلوده همچون تولوئن و فرمالدئید نیز موثر است. 

انواع سانسوریا، خرید سانسوریا و فروش سانسوریا ارزان قیمت

روش های نگهداری گیاه سانسوریا

نور 

سانسوریا نیاز به نور بالایی ندارد و مقاوم به سایه و نور پایین است. این گیاه تحمل نور بالا را ندارد و برگ های آن در نور بالا دچار سر سوختگی می شود. پس بهتر است مکانی با نور غیر مستقیم و سایه برای این گیاه در نظر بگیرید. 

آبیاری 

گیاه سانسوریا به علت داشتن برگ های گوشتی و آبدار نیاز به آبیاری بالایی ندارد. اگر میزان آبیاری برای این گیاه بالا باشد موجب فساد ریشه و از بین رفتن برگ های آن می شود. بهتر است در فصل زمستان هر دو هفته یک بار آبیاری انجام شود و در فصل تابستان هفته ای یک بار. پس از هر بار آبیاری دقت کنید که آب اضافی از انتهای گلدان خارج شود و آب اضافی در گلدان جمع نشود. 

دما

به سرمای بیش از حد حساس است و در سرما دچار یخ زدگی می شود. دمای مطلوب این گیاه بین 16 تا 24 درجه می باشد. 

رطوبت

سانسوریا نیاز به رطوبت بالایی ندارد. در زمان آبیاری دقت کنید که به هیچ وجه آب بر روی برگ ها ریخته نشود. آبیاری رطوبت لازم این گیاه را تامین می کند.

تکثیر سانسوریا

سانسوریا را می توان به روش قلمه برگ، تقسیم ریشه و جدا کردن پاجوش ها تکثیر کرد. روش قلمه برگ معمول و البته آسان تر هست. نکته قابل توجه در قلمه برگ، اگر سانسوریا شما ابلق است و مایلید که گیاه جدید نیز مشابه گیاه مادر برگ ابلق باشد پس از این که قلمه برگ را از گیاه مادر گرفتید انتهای قلمه را برش مثلثی بزنید که پس از رشد قلمه، گیاه جدید بتواند برگ هایی دو رنگ و ابلق داشته باشد. بهتر است قلمه هایی که از برگ می گیرد حداقل بین 3 تا 7 سانتی متر ارتفاع داشته باشند و در بستر ماسه یا هورمون ریشه زایی ریشه دار شوند تا ریشه دهی قوی تر و سالم تری داشته باشند.

قیمت سانسوریا ارزان، خرید سانسوریا و فروش سانسوریا ارزان قیمت

عوارض و درمان گیاه سانسوریا

1- برگها رنگ پریده و نقوش آنها زایل شده است 

عامل می تواند نور کم باشد و یا اینکه گیاه به تغذیه نیاز دارد.

2- لکه های قهوه ای روی برگها

علت از آبیاری بیش از حد می باشد. برای رفع این حالت آبیاری را کاهش دهید و بین دو آبیاری خاک گلدان خشک گردد و پس از خشک شدن خاک گلدان مجدد اقدام به آبیاری شود.

3- خشک شدن و قهوه ای شدن برگها

دلیل این حالت از آبیاری کم و یا گرمای بیش از حد است. برای درمان این عوامل را رفع کنید و گیاه را محیط خنک تری انتقال دهید.

4- برگهای بد شکل با حاشیه جویده شده

احتمالا گیاه دچار آفت شده است. به گیاهپزشک مراجعه کنید و پس از تشخیص دقیق آفت از سموم مناسب استفاده کنید.

5- برگهای جدید نرم و آبکی هستند

دلیل این حالت برگ ها می تواند تغذیه بیش از اندازه باشد. اگر برنامه کوددهی دارید برای این گیاه فقط در فصل بهار و تابستان انجام شود. تغذیه گیاه را طبق دستور استفاده کنید، اگر بیش از حد گیاه را کوددهی کنید دچار مسمومیت شده و از بین خواهد رفت.

6- برگها از قاعده می پوسند

آبیاری بیش از حد و باتلاقی شدن خاک موجب این حالت می شود. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود و حتما آب از زیر گلدان خارج شود.

7- برگهای سیاه رنگ و آبکی

ممکن است هوای محیط بیش از حد سرد باشد و برگ ها دچار یخ زدگی شده باشند. گیاه را به محیطی با دمای متعادل تر انتقال دهید.

8- نقاط قهوه ای روی برگها

اگر از مواد براق کننده استفاده می کنید به هیچ عنوان در نور مستقیم آفتاب این کار را نکنید. در کل بهتر است از مواد براق کننده استفاده نشود برای تمیز نمودن برگ ها از دستمال مرطوب و کمی الکل استفاده کنید.

9- لکه های قهو ه ای روی برگها و خشک شدن حاشیه آنها عامل

علت هوای گرم و محیط خشک هست شرایط متعادل تری برای گیاه ایجاد کنید.

10- زخمهای  سفید پنبه ای شکل روی برگها

دلیل این حالت می تواند آفت باشد. پس از بررسی دقیق و شناسایی آفت روش های مبارزه را شروع کنید.

نگهداری سانسوریا، تکثیر سانسوریا، پرورش سانسوریا

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل (اولین گلفروشی آنلاین در اصفهان) از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش بفرمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کرده و مشکل شما را حل خواهند کرد. 

نیاز به نور غیر مستقیم دارد.
زمستان حداقل 10درجه و در تابستان حداکثر 24 درجه
تابستان هفته ای یک بار و زمستان دو هفته یک بار
غبار پاشی لازم نیست نیاز به رطوبت بالایی ندارد
مخلوط خاکبرگ، شن، ماسه و رس مناسب هست. به خاک نیمه سنگین نیاز دارد
با پارچه نرم یا اسفنج مرطوب می توان برگ ها را تمیز کرد.
این گیاه نیاز آبی پایینی دارد و در صورت آبیاری زیاد دچار پوسیدگی ریشه می شود.

سلام، گیاه خیلی زیبا و باکلاسیه. ممنون از اطلاعات مفیدتون، خیلی برام کاربردی و مفید بود.
موفق باشید

یک سوال داشتم سانسوریا برای تصفیه هوا خوب هست؟

 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: