گل شاخه بریده رز قرمز

اشتراک این محصول در تلگرام تلگرام اشتراک این محصول در فیسبوک فیسبوک اشتراک این محصول در توییتر توییتر اشتراک این محصول در پینترست پینترست

محصول جدید

35 قلم

6,000 تومان

گل رز به عنوان پادشاه گل ها همیشه مورد توجه بوده است. این گل زیبا با جذابیت های ویژه و رنگ های درخشان و براق پر فروش ترین گل در مناسبت های مختلف است. در حال حاضر گل رز يكي از محبوب ترين گل هاي جهان است و از لحاظ ميزان توليد در صدر قرار دارد. خالی از لطف است اگر هر روز نگاهی به این گل زیبا نداشته باشیم و از زیبایی اش لذت نبریم.

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

(در هر دسته حدود 20 شاخه گل رز وجود دارد).

افزودن به مقایسه

گل رز

گل رز متعلق به خانواده رزاسه (Rosacea)، گل سرخیان است. این گل دارای انواع و اقسام مختلف و گونه های متعددی بوده است. گفته می شود خاستگاه گل رز در نیمکره شمالی می باشد ولی چند گونه از آن مثل گل رز محمدی و ارقامی از نسترن بومی ایران می باشد. گل رز به خاطر تنوع رنگ و شکل و نوع آن بسیار محبوب بوده است کمتر خانه ای را در ایران می توان پیدا کرد که در درون باغچه خود بوته ای از گل رز نداشته باشد. این گل زیبا بسیار مناسب برای هدیه در مناسبت های مختلف در رنگ های متنوع می باشد.

گل رز از لحاظ فرم،عطر،دوام،و تنوع اشکال و گونه هایش یکی از محبوب ترین گل ها محسوب می شود. جنس Rosa دارای حدود چهل گونه است،  اما از این چهل گونه هزاران واریته رز در اندازه ها و فرم های متنوع وجود دارد. درختچه ی رز دارای ساقه ی چوبی ،صاف، خار دار یا بی خار و کرک های نرم یا غده ای است. برگ هایش مرکب و دارای برگچه های دندانه دار و متقابل است. شکل بوته متنوع و به فرم های مختلف، چتری، پاکوتاه، مجنون و رونده و ... دیده می شود.

رز گونه های بسیاری دارد چه ار لحاظ رنگ، فرم بوته، فرم گلبرگ، نوع گل و ... همین تنوع ظاهری بالا موجب محبوبیت بالای این گل شده است. به علاوه این که می توان از این گل به صورت گل شاخه بریده یا برای گل تزیین شده و حتی به صورت گل فضای باز در باغچه لذت برد.

انواع گل رز به صورت درختچه ای (مناسب فضای باز)

1- گل رز رونده :

این نوع رز احتیاج به پایه و تکیه گاه دارد و شاخه هایش تا چندین متر رشد می کند. اگر تکیه گاه مناسب داشته باشد به راحتی از تکیه گاه بالا رفته و حالت آبشاری مجنونی به خود می گیرد و صحنه جذابی را ایجاد می کند. 

معمولا از این نوع رز برای پوشاندن انواع آلاچیق ها، طاق نما، نرده ها و یا تزیین وسط و کنار بلوار ها استفاده می شود.

2-گل رز مجنون :

از پیوند اقسام رونده روی پایه ی نسترن یا تیغ کوهی به بلندی یک تا دو متر به دست می آید. شاخه های گل پس از رشد به طرف زمین سرازیر می شود. چون این پیوند ها از سطح زمین بلند تر است در نقاط سردسیر بیش از سایر انواع رز در معرض خطر سرما زدگی قرار دارد به همین علت باید اوایل زمستان محل پیوند و ساقه ی پایه را با کاغذ روغنی و پوشال یا پشم شیشه یا پلاستیک بپوشانند و پس از فصل زمستان روی آن ها را باز کنند. این نوع رز بسیار مناسب طاق نماهای زیبا در فضای سبزها می باشد.

3­-گل رز پابلند:

این نوع رز مانند نوع قبل است اما از پیوند رز های پا کوتاه و گل درشت یا پر گل روی پایه ی نسترن به دست می آید. روی این پایه می توان بنا بر سلیقه ی شخصی یک یا چند نوع رز در رنگ های مختلف پیوند زد. اگر در قسمت بالای ساقه رز سفید پیوند داده شود و در قسمت های پایین تر رز های قرمز یا صورتی پیوند دهند و ساقه های رز سفید را زیاد و شاخه های رز قرمز را کمتر هرس نمایند منظره ای دلپذیر از مخلوط این رنگ ها به دست می آید که از دور مانند گلی شکفته به نظر می رسد .

4-گل رز پاکوتاه :

این نوع رز را معمولا هر ساله از نزدیک خاک هرس می نمایند و معمولا ساقه های کهنه را به طور کلی قطع می نمایند تا ساقه های یکساله و دوساله جای آن ها را پر کنند. این بوته ها خیلی قوی است و چندین سال متوالی گل های زیبایی به وجود می آورند. این بوته ها در اردیبهشت ماه به گل می نشیند و اگر گل های خشک آن چیده شود در پاییز مجددا گل ریزان می نماید. اما در طول ماه های تابستان قد درختچه بلند می شود و تعداد گل های پاییزی از از بهاری کمتر خواهد بود. بلندی این بوته ها بیش از 120-30 سانتی متر نمی شود.

5-رز درختچه ای :

این نوع رزها ذاتا پابلند هستند و می توان آن ها را به فرم های تک شاخه ای و چند شاخه ای پرورش داد. ارتفاع درخچه به 3-2 متر می رسد و انواع دائم گل آن اغلب اوقات سال از اردیبهت تا اواخر پاییز گل خواهد داشت.

6-رز مینیاتوری:

این نوع رز هم از لحاظ شکل بوته و هم از لحاظ گل خیلی ریز و کوچک اندام است. گل های ریز زیبای فراوانی دارد و برای کشت در گلدان یا تزیین حاشیه ی چمن بسیار مناسب است. کاشت آن در گلدان هم زیبایی خاص خود را دارد و توصیه می شود.

استفاده از گل رز به صورت شاخه بریده:

استفاده از گل رز به صورت شاخه بریده به عنوان هدیه بسیار رواج دارد. تزیین این گل با رنگ های متنوعش در دسته گل، سبد گل، باکس گل و ... چنان زیباست که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که دسته ای از این گل را هدیه نگیرد و لبخند بر لبانش نقش نبندد.

نحوه نگهداری از گل رز:

آبیاری گل رز:

گل رز برای رشد خوب نیاز به آب کافی دارد آبیاری باید اول صبح و به مقدار کافی انجام شود.

نور مناسب گل رز:

گل رز گلی آفتاب دوست است و نیاز به نور خوبی دارد. سعی شود در جایی که نور آن کم است و ساعات زیادی از طول روز سایه است رز کاشته نشود. ترجیحا در محیطی کاشته شود که نور مناسب و خوبی داشته باشد.

دمای مناسب گل رز:

دمای مناسب برای این گل حداکثر 25 درجه در روز و 16 درجه در شب می باشد.

خاک مناسب گل رز:

خاک مناسب برای پرورش گل رز می تواند ترکیب (خاک باغچه و ماسه شسته شده) و یا ترکیب (ورمی کمپوست و ماسه و خاک باغچه) باشد به علاوه خاک شنی _رسی و دارای کود آلی فراوان که دارای زهکشی خوب باشد هم مناسب است.

تکثیر و افزایش گل رز:

گل رز را به روش های مختلفی از جمله قلمه، پیوند و کاشت بذر می توان تکثیر کرد.

برای قلمه زدن باید از شاخه های قوی به طول 12 سانتی متر قلمه با انتهای اریب گرفت و به همان صورت در ماسه زده تا ریشه کند. بستر مناسب برای ریشه دار شدن قلمه می تواند ماسه شسته باشد. قبل از زدن قلمه در بستر می توان اتنهای آن را در پودر هورمون ریشه زایی زده تا عمل ریشه دهی سریع تر شود و بعد قلمه در بستر کاشته شود.

راه دیگر افزایش، پیوند زدن می باشد که هم به صورت T و هم به صورت اسکنه ای انجام می شود. برای پیوند T پیوندک را تهیه کرده و روی پایه که قبلا به شکل T درآورده ایم قرار می دهیم که بهتر است در فصل بهار این پیوند انجام شود. پیوند اسکنه ای هم بهتر است در فصل زمستان انجام شود.

تکثیر از طریق بذر هم انجام می شود که استفاده از این روش بیشتر برای کارهای اصلاحی انجام می شود.

بیماری های گل رز:

الف) آفات گل رز:

1-کرم سوسک طلایی (کرم سفید ریشه (Chafer) که شامل Cock Chafer و Chafer Rose وGarden Chafer) هم شفیره و هم سوسک حاصل از آن به ریشه و ساقه های رز صدمه می زنند.

2-شته (Green Fly Macrosiphon Rosae): این آفت که به رنگ های سبز و قهوه ای دیده می شود از همه ی انواع آفات رز فراوان تر است و به برگ های جوان و غنچه ها حمله نموده و با مکیدن شیره ی گیاه باعث ضعیف شدن آن می شود و در ضمن باعث انتقال بیماری های میکروبی و قارچی و ویروسی نیز می گردد.

3-کک برگی رز(Rose Leaf hopper Typhlochyba rosae): این حشره باعث پوسیده شدن یا سوختگی نوک برگ ها می شود. برای مبارزه باید در صورت امکان آن ها را با دست جمع آوری نمایند و در غیر این صورت با گرد derris آنها را سم پاشی نمایند.

4-بلنوکامپا (Rose Sawfly Biennocampa pusilla): این افت سیاه رنگ است و از برگ ها تغذیه می کند و باعث پیچش و افتادن آنها می شود در نتیجه گیاه را از اعمال حیاتی خود باز می دارد. پیچش برگ به وسیله ی جانور ماده صورت می گیرد که در داخل بافت های حاشیه ی برگ تخم می گذارد و گاهی نوعی سم در داخل نسج تزریق می کند که باعث پیچش برگ می گردد.

به محض مشاهده ی پیچش باید برگ ها را جمع اوری و سوزاند سم پاشی با derris نیز مفید است. اما این عمل باید قبل از شروع پیچش برگ صورت گیرد.

ب) امراض گل رز :

زنگ گل رز (Phragmidium mucronatum): این بیماری یکی از بدترین بیماری های گل رز محسوب می شود و معمولا گیاه پس از ابتلا به آن در ظرف یکسال از بین می رود. این قارچ مخصوص رزهایی ست که در خارج گلخانه کشت می شوند. زیرا هاگ های آن تنها در صورتی که تحت تاثیر سرمای شدید قرار گیرند، فعال می شوند. بیماری ابتدا به صورت لکه های نارنجی رنگی زیر برگ ها و روی ساقه ظاهر می شود. در اواخر تابستان این لکه ها تغییر رنگ داده، سیاهرنگ می شود و زمستان را به سر می برد و سال بعد دوباره رشد می کند و پس از افتادن جای زخم بزرگی روی برگ یا ساقه باقی می گذارد و راه را برای نفوذ سایر قارچ ها و باکتری ها به گیاه باز می کند. معمولا ساقه در این محل می شکند و به تدریج قسمت های سبز گیاه از بین می رود. برگ های بیمار زده نیز تغییر رنگ داده، قبل از موقع می ریزد.

برای مبارزه با این قارچ باید برگ های آلوده به این آفت را جمع آوری نموده و بسوزانند زیرا معولا پس از گسترش بیماری مبارزه با آن مشکل است. در مراحل اولیه، سمپاشی با محلول بوردو (Bordeaux Mixture) یا فانجکس Fungex مفید است.

 2-کپک خاکستری (Botrytis Cinerea Grey Mould): این قارچ در مواقعی که رطوبت زیاد باشد در نقاطی که گل یا احتمالا خاری از ساقه جدا شده به درختچه حمله می کند و باعث پوسیدگی گیاه می شود. اگر حمله آفت شدید باشد، به غنچه ها سرایت می کند و باعث می شود که قبل از شکفتن ریزش نمایند. روی لکه های خاکستری رنگ این قارچ هاگ های سفید رنگی دیده می شود. برای مبارزه با این مرض در داخل گلخانه باید بوته ها را هوا داد و آنها را با سم ارتوسید (Orthocide) سمپاشی نمود.

3-خوره یا شانکر ساقه (Stem Canker Coniothyrium wernsdorffie):این بیماری ابتدا در زمستان به صورت خال های قرمز رنگی روی ساقه ظاهر می شود و در اثر فاسد شده یاخته ها، لکه ها به رنگ قهوه ای در می آیند و شکاف هایی روی ساقه بوجود می آورد. این بیماری روی ساقه های کهنه به وجود می آید و باعث می شود که قسمتی از بافت از بین رفته و در نتیجه شیره ی گیاه به قسمت های بالا تر نرسد و آن قسمت از گیاه خشک شود.

این قارچ در زمستان خیلی سرد از بین می رود. برای مبارزه با این قارچ هر دو هفته یکبار با سم ارتوسید وتابل Orthocide Wettable سمپاشی نمایید.

نکته: مشکل اکثر رزها تولید پاجوش های زیاد می باشد که همین عامل موجب اتلاف انرژی گل به سمت پاجوش ها می شود و گلدهی را پایین می آورد بوته ها و جوانه هایی که از کنار بوته ی اصلی سبز می شوند را باید با یک وسیله ای که سر آن کمی باریک و تیز است از ته در آورد تا گل به رشد مناسب خود ادامه دهد. 

خرید گل رز

خرید آنلاین و اینترنتی گل تجربه ای جذاب و لذت بخش از خرید اینترنتی می باشد که روحیه ای بسیار مثبت را به شما هدیه خواهد داد.

گلفروشی اینترنتی پارسی گل به شما عریزان این امکان را می دهد که زیباترین و برترین گل های شاخه بریده را با تنوع گونه و رنگ در کمترین زمان ممکن با اطمینان کامل خریداری بفرمائید.

با سفارش گل از فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پارسی گل می توانید محصول خود را در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

گل رز از زیباترین گل های موجود می باشد که در رنگ های مختلف قابل عرضه می باشد.

خرید گل رز در هر رنگ معنی و مفهوم خاص خود را دارد.

به عنوان مثال با خرید گل رز قرمز می توانید عشق و علاقه خود را ابراز نمائید.

 خرید گل رز آبی می تواند به مخاطبتان این موضوع را ابلاغ نماید که همیشه به فکر او هستید. 

خرید گل رز صورتی شادی را ابراز می کند. خرید گل رز زرد و اهدای آن به عزیزان و دوستان نمایانگر حس دوستی و محبت است.

 خرید گل رز سبز و تقدیم آن شادابی و صلح را بیان می کند.

همچنین خرید گل رز بنفش برای مراسم عاشقانه پیشنهاد می شود.

 خرید گل رز سفید و گل رز کرمی پاکی و عفت را به نمایش می گذارد و با خرید گل رز سفید لب صورتی می توانید عشق پاک خود را به محبوبتان ابراز نمائید.

نامرز (گل سرخ، وَرد)
نام علمیRosa
خانوادهRosacea (رزاسه، گل سرخیان)
مناطق انتشارنیم کره ی شمالی
زمان گل دهیدر اکثر فصل های سال می تواند دارای گل باشد
نور مطلوبنیاز به نور کامل دارد
دمای مطلوبحداقل 16 در جه و حداکثر 25 درجه
آبیاریبه آبیاری متوسط تا بالا نیاز دارد. (بهتر است صبح آبیاری عمیق شود)
خاک مطلوبترکیب خاک باغچه و ماسه و ورمی کمپوست مناسب می باشد
تغذیه مطلوبکودهای فسفره و پتاسه مناسب است.
تعویض گلدانهر دو سال یک بار تعویض شود. (اگر ریشه ها از انتهای گلدان خارج شده است)
توضیحاتگل رز نیازمند توجه زیادی در زمینه هرس سرشاخه ها (جهت گلدهی بیشتر) و حذف <a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_40">پاجوش</a> ها می باشد

هنوز نظری ثبت نشده است.

نظر خود را در مورد کالا بنویسید :

گل شاخه بریده رز قرمز

گل شاخه بریده رز قرمز

گل رز به عنوان پادشاه گل ها همیشه مورد توجه بوده است. این گل زیبا با جذابیت های ویژه و رنگ های درخشان و براق پر فروش ترین گل در مناسبت های مختلف است. در حال حاضر گل رز يكي از محبوب ترين گل هاي جهان است و از لحاظ ميزان توليد در صدر قرار دارد. خالی از لطف است اگر هر روز نگاهی به این گل زیبا نداشته باشیم و از زیبایی اش لذت نبریم.

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

(در هر دسته حدود 20 شاخه گل رز وجود دارد).

محصولات مرتبط