کود مایع آهن

19,800 تومان

برای افزایش مواد آلی خاک، بهبود خاک، حاصلخیزی خاک، افزایش عناصر غذایی خاک باید از تغذیه گیاهی استفاده کرد. استفاده از کودهای شیمیایی و ارگانیک جهت بهبود بستر خاک و رشد گیاه می تواند بسیار مناسب باشد و توصیه می شود.

 • اصفهان (تحویل 3 تا 5 ساعت)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

کود مایع آهن

از انواع کودهای مصرفی در کشاورزی کود آهن می باشد این کود آهن دار هم به شکل جامد و هم به صورت مایع وجود دارد. مورد مصرف این کود به شکل محلول پاشی و آبیاری قطره ای صورت می گیرد. مصرف این کود به شکل محلول پاشی کردن در شاخ و برگ یک لیتر کود آهن در هزار لیتر آب استفاده می گردد. در آبیاری قطره ای نیز به مقدار هر هکتار چهار تا شش لیتر کود آهن مصرف می کنند و با وقفه یک هفته ای باید کوددهی صورت گیرد.

فواصل و دفعات استفاده از کود مایع آهن

بهترین فصل برای مصرف کود آهن اوایل فصل رشد و زمان بیدار شدن گیاه و قبل از گل دهی می باشد دومین بار بعد از تشکیل میوه و یا زمانی که علائم کمبود آهن در گیاه مشاهده شد صورت می گیرد و در بازه زمانی ده تا چهارده روز محلول پاشی صورت می گیرد. این تصور که با مصرف کود زیاد و فواصل کود دهی بیشتر به گیاه باعث رشد بهتر گیاه خواهیم شد فکر غلط و اشتباهی است. گیاهان دارای ظرفیت محدودی جهت همه  عناصر مور نیاز از جمله آهن هستند و هر چند کمبود این مواد باعث آسیب به گیاه و عدم رشد متناسب به گیاهان می گردد زیاده روی و تزریق بیش از حد نیاز گیاه، نیز باعث سمی شدن و مجددا رشد نامناسب گیاه می گردد. از جمله آسیب های جدی که مصرف بیش از اندازه کود می تواند بر گیاه داشته باشد لطمه ای است که بر ریشه گیاهان وارد می گردد. کود آهن با توجه به نوع و مقدار درصد آهن موجود دارای نوع و روش خاصی جهت استفاده است که طریقه مصرف روی بسته بندی درج شده است و باید کشاورزان و باغبانان براساس نوع محصول و همین طور نوع کود آهن مصرفی و مقدار نیازی که گیاهان دارند از آن استفاده کنند.

نکته استفاده از کود محلول آهن

استفاده از این کود موجب برطرف کردن زردی برگ ها و افزایش سبزینگی، طراوت و شادابی گیاه می شود. (کود آهن همراه با کودهای تقویتی دیگر نیز قابل استفاده می باشد.)

کود آهن مایع
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه