گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز از گلهای شاخه بریده مشهور در جهان است و جزء پر طرفدار ترین گل های شاخه بریده است. از زمان های دور گل رز نمادی از عشق و علاقه واقعی بوده و برای ابراز احساسات بین عشاق رد و بدل می شده است. گل رز تنوع رنگ فراوانی دارد و هر رنگ از آن مفهوم خاص خود را دارد. در میان رنگ های مختلف رز، گل رز سفید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این رنگ از گل رز هم برای مراسم شادی و عروسی و هم برای مراسم تسلیت قابل استفاده است. گل رز سفید نماد عشق پاک، خلوص نیت، نجابت، معنویت، ادای احترام، تحسین، پاکی، قدردانی و سعادتمندی است و مفاهیم زیبای آن باعث شده که برای هر دو مراسم مناسب باشد.

تاریخچه گل رز سفید

رز سفید در یونان بوستان نمادی از باکره بودن، نجابت و پاکی بوده است. به همین دلیل زمانی که قرار بوده است فردی ازدواج کند با گل رز سفید او را آراسته می کردند که پاکی و نجابت او را نشان دهد. رز سفید در معابد و مکان های مقدس نیز استفاده می شده است که نمادی برای معنویت و عشق پاک الهی بوده است. همچنین در یونان باستان گل رز سفید برای آرزوی پیروزی و موفقیت در جنگ استفاده می شده است. به این صورت که پس از بازگشت پیروزشدگان در جنگ، تمام مسیر برگشت جنگجویان با گل های رز سفید تزیین می شد.

از گل رز سفید در چه مراسمی استفاده کنیم؟

گل رز سفید برای مراسم ازدواج

رز سفید بسیار شادی آور است و به معنای سعادتمندی و آرزوی خوشبختی است. از این رو معمولا در مراسم عروسی و ازدواج از آن برای گل آرایی سفره عقد، ماشین عروس و دسته گل عروس استفاده می شود. گل رز سفید نشان دهنده پاکی و نجابت نیز می باشد و برای نشان دادن نجابت عروس و داماد از آن برای تزیین دسته گل عروس و یا گل کت داماد استفاده می شود.

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید برای مراسم ترحیم

رز سفید بسیار آرامش بخش است و بیانگر معنویت، احساس همدردی و ادای احترام است. این معانی زیبا باعث شده است که گلی مناسب باشد برای ابراز همدردی در مراسم تسلیت و ترحیم. رز سفید به خوبی می تواند حس اندوه و همدردی شما را ابراز کند و موجب متعادل شدن اعصاب و روان و القای حس آرامش به بینندگان آن شود. معمولا از رز سفید در قالب تاج گل ترحیم و یا سبد گل ترحیم استفاده می شود که رسمیت بیشتری داشته باشند.

گل رز سفید برای احترام و تکریم

رنگ سفید از گل رز به معنی احترام در عشق و تکریم عشق است. اگر مایلید که حس عشق خود را در نهایت احترام به مخاطبتان ابراز کنید، از گل رز سفید استفاده کنید. این رنگ از گل رز بسیار لطیف و آرامش بخش است و در عین آرامشی که دارد به خوبی می تواند اوج احترام شما درعشق و ستایش عشق را به نمایش بگذارد.

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید برای سالگرد ازدواج

رز سفید نشان دهنده تحسین عشق پاک است و عشق بی آلایش را به خوبی نشان می دهد. از این رو یکی از بهترین گل ها برای تبریک سالگرد ازدواج است. مراسم سالگرد ازدواج یادآور عشق پرشور روزهای اول ازدواج است که با اهدای گل رز سفید به خوبی می توان این عشق را یادآور شد و آن را تکریم داشت.

گل رز سفید برای مراسم افتتاحیه

رز سفید با زندگی نو و آغاز نو ارتباط دارد. همانطور که از آن برای تبریک آغاز زندگی مشترک در مراسم ازداوج استفاده می کنند، می توان از آن برای تبریک و افتتاحیه یک کسب و کار جدید نیز استفاده کرد. رز سفید به خوبی می تواند پیام آروزی موفقیت روز افزون و شادباش شما را برای افتتاح کسب و کار عزیزانتان نشان دهد.

گل رز سفید نشانه چیست؟

گل رز سفید برای مراسم تبریک

رز سفید در عین اینکه سرشار از لطافت و آرامش است، بسیار شادی آور بوده و می تواند اوج شادی شما را نمایش دهد. از این رو انتخابی مناسب برای ابراز شادمانی و عرض تبریک در جشن ها و مراسم های شاد خواهد بود.

گل رز سفید برای روز مادر

رز سفید نشان دهنده عشق واقعی است و قدردانی و بزرگداشت را به خوبی نشان می دهد. روز مادر از مناسبت هایی است که هر فردی مایل است عشق واقعی و محبت بی حد و اندازه خود را به مادرش ابراز کند و قدردان تمام زحمات مادرش باشد. گل رز سفید یکی از بهترین انتخاب ها برای قدردانی و تحسین مادران است.

گل رز سفید نشانه چیست؟

معنی تعداد شاخه گل رز سفید

همانطور که هر گل و رنگی نشان دهنده مفهومی است، تعداد شاخه های گل نیز بیانگر معانی مختلفی هستند. تعداد شاخه های رز سفید نیز مفهوم خاص خود را دارند.

• یک شاخه رز سفید: عشق واقعی در اولین نگاه
• دو شاخه رز سفید: اهمیت به عشق دو طرفه
• سه شاخه رز سفید: دوستت دارم
• شش رز سفید: وابستگی در عشق
• هفت شاخه رز سفید: جنون و دیوانگی در عشق
• نه شاخه رز سفید: عشق ابدی
• ده شاخه رز سفید: اوج وابستگی در عشق
• دسته گل رز سفید: ستایش و تکریم عشق

نظرات بازدیدکنندگان