گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

نگهداری گیاهان آپارتمانی در منزل علاوه بر زیبایی بصری ، بسیار انرژی بخش بوده و تاثیر مثبتی در روحیه دارد. اما سوال اکثر افرادی که علاقه مند به نگهداری گیاهان آپارتمانی هستند این است که چه گیاهی را انتخاب کنند تا رشد سریعی داشته باشد و در زمانی کوتاه فضای منزلشان را سرشار از طراوت و سرزندگی کند. در ادامه این مقاله لیستی از گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را معرفی خواهیم کرد.

لیست گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

گیاه پتوس

پتوس از گیاهان آپارتمانی زیبا و سریع الرشد است که به دلیل برگ های قلبی شکل و رونده اش مشهور است. پتوس گونه های مختلفی دارد و برگ های آن به رنگ های سبز تیره، سبز روشن، سبز با رگه طلایی، سبز با رگه های نقره ای و... وجود دارد. نگهداری گیاه پتوس بسیار ساده بوده و رشد سریعی در منزل دارد. پتوس نیاز به مکانی با نور غیر مستقیم، رطوبت بالا و آبیاری دوبار در هفته دارد. اگر شرایط محیطی مناسب برای این گیاه فراهم باشد در زمانی کوتاه برگ های جدید داده و بسیار پربرگ و زیبا خواهد شد.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه برگ بیدی

برگ بیدی از گیاهان نام آشنا است که رشد سریع و نگهداری ساده ای دارد. برگ بیدی دارای برگ های ریز و رنگی است و فرم رشد آن به صورت رونده می باشد. برگ های آن به رنگ های سبز، بنفش، ارغوانی و... دیده می شود. رشد برگ بیدی به صورت رونده بوده و شکل آویز به خود می گیرد. برای اینکه زیبایی بیشتری در منزل داشته باشد بهتر است در گلدان های آویز کاشته شود تا پس از رشد، ساقه های آن به سمت پایین آویزان شود. نیاز به مکانی با نور متوسط و غیرمستقیم و آبیاری دوبار در هفته دارد.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه برگ انجیری

برگ انجیری از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار و سریع الرشد است که با برگ های پهن اش جذابیت ویژه ای در محیط دارد. برگ های این گیاه شکاف و بریدگی های زیبایی دارد.برگ های براق و چرمی دارد و معمولا به رنگ سبز تیره دیده می شود. برگ انجیری به مکانی گرم و مرطوب نیاز دارد تا بتواند سریع رشد کند. بهتر است این گیاه در مکانی با نور غیر مستقیم قرار گیرد. نیاز به 2 بار آبیاری در هفته دارد.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه دیفن باخیا

دیفن باخیا از گیاهان آپارتمانی بسیار مقاوم با رشد سریع است. برگهای پهن و بزرگی به رنگ سبز تیره تا روشن با رگه های سفید دارد. دیفن باخیا نیاز به مکانی با نور متوسط و غیر مستقیم دارد. این گیاه نیاز به آبیاری بالایی ندارد و با توجه به خشک شدن خاک گلدان، بهتر است بین یک یا دو بار در هفته به آبیاری شود. اگر در شرایط مطلوب محیطی قرار بگیرد خیلی سریع رشد می کند و فضا را سرسبز و سرزنده خواهد کرد.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه فیلودندرون برگ ویلونی

فیلودندرون گونه های متنوع و فراوانی دارد که اکثر آن ها جزء گیاهان سریع الرشد و نسبتا مقاوم هستند.گیاه فیلودندرون برگ ویلونی دارای برگهایی زیبا به رنگ سبز تیره و مشابه ویلون است. نحوه رشد این گیاه به صورت بالارونده بوده و برای رشد مطلوب نیاز به تکیه گیاه دارد. بهتر است تکیه گاهی که برای این گیاه در نظر گرفته می شود خزه دار باشد تا ریشه های هوایی فیلودندرون به خوبی در خزه رشد کنند. نیاز به نور غیرمستقیم به دور از تابش مستقیم آفتاب دارد. میزان آبیاری یک یا دوبار در هفته با توجه به خشکی خاک گلدان در نظر گرفته شود.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه شفلرا

شفلرا از گیاهان آپارتمانی همیشه سبز با رشد نسبتا سریع است. دارای برگ های پنجه ای شکل براق به رنگ سبز روشن تا سبز تیره است. فرم درختچه ای داشته و ماندگاری خوبی در آپارتمان دارد. نیاز به مکانی با نور متوسط و غیرمستقیم و آبیاری متوسط دارد. نگهداری ساده ای دارد و اگر در شرایط مطلوب محیطی قرار گیرد، خیلی سریع رشد کرده و تعداد شاخه و برگ های آن افزایش می یابد.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

گیاه سینگونیوم

سینگونیوم از گیاهان جذاب آپارتمانی است که رشد برگ های آن بسیار سریع است. از گیاهان بادوام است و نسبت به شرایط نامطلوب محیطی مقاومت خوبی دارد. این گیاه دارای برگ هایی با شکل ظاهری جذاب و به رنگ سبز روشن است. ریشه های هوایی دارد و باید قیم مناسب برای گیاه در نظر گرفته شود تا ریشه هایی هوایی به خوبی بتواند رشد کنند. سینگونیوم نیاز به مکانی نیم سایه دارد و بهتر است تابش مستقیم آفتاب روی برگ ها نباشد چون موجب سوختگی برگ ها می شود.

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

نظرات بازدیدکنندگان