بهترین گل برای عیادت بیمار

بهترین گل برای عیادت بیمار

گل های طبیعی علاوه بر زیبایی و طراوتشان، پیام آور سلامتی، تندرستی و سرزندگی اند. گلها و گیاهان در سلامت روح و روان نقش به سزایی دارند. تماشای گل ها، سرسبزی و سرزندگیشان، استشمام عطر دل انگیزشان به خوبی می تواند حالت نامتعادل روحی را تغییر دهد و انرژی مثبت فراوانی را به فرد بیننده ببخشد. مشاهده گل برای افرادی که درگیر بیماری هستند می تواند بسیار انرژی بخش باشد و روحیه فرد بیمار را بهبود بخشد. همانطور که افراد سالم پس از دیدن گل و گیاه روحیه بهتری خواهند داشت افراد بیمار نیز از مشاهده گل ها روحیه گرفته و انرژی مثبت فراوانی برای بهبود سلامتی شان به دست می آورند. گل ها از هدایای مناسب برای عیادت بیماران هستند که می توانند به بیماران آرامش، روحیه و انرژی مثبت ببخشند و روند بهبود بیماری فرد را افزایش دهند.

چه نوع گلی برای عیادت بیمار هدیه ببریم؟

اهدای گل یکی از بهترین راه ها برای تغییر روحیه و ایجاد شادی و هیجان در افراد است. هدیه بردن گل برای عیادت بیش از هر چیز دیگری می تواند به بیمار روحیه و انرژی مثبت دهد و انگیزه ای باشد برای بدست آوردن سلامتی اش.

قبل از اینکه گلی را انتخاب کنید باید شرایط بیمار را بسنجید و گلی را انتخاب کنید که موجب آزار و اذیت بیمار نشود. برخی از گل ها معطر بوده و ممکن است بیمار را آزار دهد که توصیه می شود در زمان انتخاب گل برای عیادت از گل های معطر انتخاب نکنید.
لیست گل های معطر
• گل نرگس
• گل مریم
• گل فرزیا
• گل داوودی
• گل لیلیوم
• گل اورینتال
همچنین برخی از گل ها حساسیت زا هستند و برای فرد بیمار آلرژی ایجاد می کنند. گل هایی که دارای پرچم درشت و گرده زیادی هستند معمولا آلرژی ایجاد می کنند. بهتر است از گل هایی انتخاب کنید که پرچم های درشت یا گرده نداشته باشند. گل های داوودی، لیلیوم، اورینتال، تاج خروس، آلسترومریا معمولا جزء گل های حساسیت زا هستند. گل هایی همچون گل آنتوریوم، رز، شیپوری، پرنده بهشتی، میخک تقریبا جزء گلهای بدون حساسیت اند. با این حال ممکن است برخی بیماران به دلیل شرایط خاص به گل های بدون حساسیت که نام برده شد هم واکنش نشان دهند که در اینصورت توصیه می شود قبل از هدیه بردن گل شرایط بیمار را کاملا در نظر بگیرید و با خانواده بیمار مشورت کنید، اگر بیمار به هر نوع گلی حساسیت دارد لازم نیست گل هدیه ببرید.

بهترین گل برای عیادت بیمار

گلی که هدیه می بریم چه رنگی باشد؟

گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای عیادت بیماران هستند. گل ها به خوبی می توانند احساس مثبت اندیشی، تغییر روحیه و شادی را به بیمار القا کنند. قبل از انتخاب گل برای عیادت بیمار به رنگ گل دقت کنید. رنگ گل هایی که انتخاب می کنید تاثیر به سزایی در روحیه فرد بیمار دارد. 

اگر بیمار فردی است که عاشق هیجان و انرژی است پیشنهاد می دهیم که از گل هایی برای عیادت استفاده کنید که رنگ های گرم و شاد دارند. گل هایی با رنگ های گرم و شاد همچون نارنجی، قرمز، ارغوانی، زرد و... به خوبی می توانند شور، نشاط و هیجان را به فرد بیمار القا کنند و بیمار را دعوت به انرژی و نشاط کنند. گل هایی که رنگ های شاد و پر انرژی دارند بسیار روحیه بخش اند و انرژی مثبت فراوانی را برای بیمار به ارمغان می آورند.

اگر بیمار فردی است که علاقمند به آرامش است پیشنهاد می دهیم از گل هایی برای عیادت او استفاده کنید که رنگ های ملایم و آرامش بخش دارند. گل هایی با رنگ های سفید، گلبهی، صورتی سرشار از احساسات ملایم، لطافت و آرامش اند. رنگ های ملایم احساس امنیت و آرامش به همراه دارند که به خوبی فرد بیمار را تحت تاثیر قرار می دهند.

اگر مایلید که برای بیمار احساس سرزندگی و طراوت را ارمغان ببرید می توانید از گل هایی به رنگ های سبز و سفید انتخاب کنید. رنگ سبز سرشار از حس خرمی، سرسبزی، تندرستی و سلامتی است که یکی از بهترین انتخاب ها برای عیادت بیمار است.

گلی که هدیه میبریم چه اندازه ای باشد؟

گلی که برای عیادت بیمار انتخاب می کنید نباید بیش از اندازه بزرگ باشد. برخی سعی می کنند با انتخاب سبدگل یا دسته گل بزرگتر اوج ارادت خود را به بیمار نشان دهند که این رفتار کاملا اشتباه است. اگر به عیادت بیمار در بیمارستان می روید انتخاب سبدگل یا دسته گل بزرگ به هیچ وجه توصیه نمی شود، انتخاب گل با سایز بزرگ علاوه بر زحمتی که در جابه جایی ایجاد می کند شرایط نگهداری سخت تری دارد و بیمار و همراهش را به دردسر می اندازد، پس سعی کنید از گل هایی انتخاب کنید که سایز مناسبی داشته باشند. همچنین اگر از گل های تزیین شده همچون سبدگل یا دسته گل استفاده می کنید ترجیحا پر شاخ و برگ نباشد که در زمان جابه جایی و قرار دادن نزدیک بیمار مزاحمت ایجاد نکند، سعی کنید سبدگل یا دسته گلی جمع و جور انتخاب کنید که هم حمل آسان تری داشته باشد و هم فضای کمتری را اشغال کند.

گل مناسب برای عیادت بیمار

چه گل هایی را برای عیادت بیمار هدیه نبریم؟

اگر بیمار شما در بیمارستان بستری است به هیچ عنوان از سبدگل و یا دسته گل هایی که در پایه های سفالی و شیشه ای تزیین شده اند و یا تنگ های شیشه ای که در آنها آب وجود دارد انتخاب نکنید. گل هایی که در گلدانهای شیشه ای، سفالی و یا تنگ هستند احتمال شکستگی ظرفشان وجود دارد که در اینصورت هم بیمار و هم پرسنل بیمارستان را اذیت خواهد کرد.
به هیچ عنوان از سبدگل هایی استفاده نکنید که تعداد زیادی گل در آن ها به کار رفته و یا پر از شاخ و برگو اکسسوری اند. جا به جایی این نوع از سبدگل ها در فضای بیمارستان دشوار است و همچنین تزیینات زیاد آن ها موجب دست و پاگیر شدن و اشغال کردن فضای زیادی در محیط بیمارستان می شود. همچنین شاخ و برگ اضافی سبدگل ممکن است در زمان جا به جایی به بیماران صدمه وارد کند.
اگر بیمار شما در منزل بستری شده است و از گل های آپارتمانی که دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به گل های تزیین شده دارند برایشان هدیه می برید حتما دقت کنید که گیاه آفت و یا حشره خاصی نداشته باشد، وجود حشره و آفت در گلدان ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند.
از گل های معطر و حساسیت زا به هیچ وجه استفاده نکنید. گل هایی که ظاهری ساده، گلبرگ های درشت تر، تعداد گلبرگ کمتر، گلبرگ های بدون پرچم دارند از گل های مناسب عیادت بیمار هستند.

نظرات بازدیدکنندگان