گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم معروف به گل سوسن، از گلهای شاخه بریده مشهور است که طرفداران زیادی دارد. قدمت استفاده از گل لیلیوم بسیار طولانی است و سرشار از نماد گرایی در دوران مصر باستان بوده است. در دین زرتشتیان گل لیلیوم از جمله گلهای مقدس به حساب می آمده است. لیلیوم سفید محبوبیت و ارزش بیشتری نزد زرتشتیان داشته و از آن در جشن های خردادگان استفاده می کردند.
گل لیلیوم به معنی خلوص، اصالت، بی گناهی، پاکی و عظمت است. از زمانهای قدیم از آن هم برای مراسم ترحیم و هم برای مراسم ازدواج استفاده می کردند. برای مراسم ازدواج معمولا عروس و داماد را با گل لیلیوم آراسته می کردند، تا نمادی باشد از پاکی و نجابت عروس و داماد و برای مراسم ترحیم مزار و آرامگاه را با گل لیلیوم تزیین می کردند، تا نمادی از پاک شدن و بی گناه شدن فردی که از دنیا رفته است باشد.
گل لیلیوم تنوع رنگ بالایی داشته و هر کدام از رنگ های این گل زیبا معنا و مفهوم خاص خود را دارند.

گل لیلیوم سفید نماد چیست؟

لیلیوم سفید به معنی نجابت، وقار، پاکی و بی گناهی است. لیلیوم سفید از آن دسته گل هایی است که هم برای مراسم تسلیت و هم برای مراسم شادی و عروسی قابل استفاده است. در زمان های قدیم از آن به عنوان نمادی از نجابت و پاکی در مراسم ازدواج استفاده می شده است، امروزه نیز از لیلیوم سفید برای تزیین و گل آرایی مراسم عروسی و ازدواج استفاده می شود. همچنین در مراسم تسلیت از لیلیوم سفید برای تهیه تاج گل و سبدگل ترحیم استفاده می شود.

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم زرد نماد چیست؟

لیلیوم زرد رنگ نماد انرژی، شور و شادی است. از گل لیلیوم زرد برای تزیین انواع سبدگل و دسته گل تبریک و شادباش استفاده می شود. ترکیب لیلیوم زرد و نارنجی بسیار چشم نواز و پر انرژی خواهد شد که بسیار مناسب برای انواع جشن ها و مراسم های شاد می باشد.

گل لیلیوم صورتی نماد چیست؟

لیلیوم صورتی نمادی از سعادت، خوش بختی، تحسین و عشق پاک است. ترکیب لیلیوم صورتی و لیلیوم سفید برای مراسم عروسی ازدواج و عروسی بسیار مناسب است. رنگ صورتی گل لیلیوم بسیار چشم نواز و آرامش بخش است و در مراسم شاد عقد و عروسی بسیار زیبا و منحصر به فرد خواهد بود.

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم نارنجی نماد چیست؟

لیلیوم نارنجی نماد اشتیاق، شوق و افتخار است. این رنگ از گل لیلیوم بسیار پر انرژی وجذاب است. ترکیب آن در تزیین انواع دسته گل و سبدگل بی نظیر خواهد بود و شور و شوق وصف نشدنی را به مخاطب القا می کند. ترکیب گل لیلیوم نارنجی با لیلیوم زرد و یا لیلیوم سفید تمی پاییزگونه دارد و به خوبی احساسات زیبای شما را به مخاطبتان ابرازمی کند.

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم قرمز نماد چیست؟

لیلیوم قرمز نماد عشق شور انگیز، محبت و علاقه بی حد و اندازه است. لیلیوم قرمز بسیار مناسب برای تزیین سبدگل های نامزدی و عروسی است. رنگ قرمز لیلیوم بسیار درخشان و منحصر به فرد است و در هر تزیین و گل آرایی که قرار بگیرد شور و هیجان زیادی را ایجاد می کند.

موارد استفاده از گل لیلیوم

گل لیلیوم برای مراسم ازدواج

گل لیلیوم از گل های شاخه بریده بادوام با ظاهری زیبا و شیک است. سرگل های لیلیوم نسبتا درشت است و برای تزیین تاج گل و سبدگل مناسب است. چند شاخه از گل لیلیوم به خوبی می تواند فضای زیادی از تاج گل یا سبد گل را پوشش دهد. از این رو به وفور از آن در محصولات گل های تزیین شده استفاده می شود. برای جشن ها و مراسم شاد عروسی معمولا از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و صورتی لیلیوم استفاده می شود.

گل لیلیوم نماد چیست؟

گل لیلیوم برای مراسم ترحیم

گل لیلیوم از زمان های بسیار دور نمادی از پاکی و بی گناهی بوده و در ادیان مختلف گلی مقدس به شمار می رفته است. همچنین از رنگ سفید آن برای تزیین آرامگاه ها و معابد استفاده می شده است. امروزه نیز از گل لیلیوم برای تزیین انواع تاج گل ترحیم و سبد گل ترحیم جهت ابراز همدردی و تسلیت در مراسم استفاده می شود. معمولا از رنگ سفید گل لیلیوم برای مراسم ترحیم استفاده می شود.

گل لیلیوم برای مراسم پیروزی و موفقیت

گل شاخه بریده لیلیوم تنوع رنگ فراوانی دارد. رنگ های نارنجی، زرد و قرمز آن سرشار از شور و هیجان است. رنگ های پر انرژی گل لیلیوم به معنی تحسین، تشویق و افتخار است. از این رو اکثرا برای مراسم افتتاحیه، انتصاب، پیروزی و ... از گل لیلیوم در قالب دسته گل، حلقه گل و یا سبدگل استفاده می شود. لیلیوم به جهت فرم ظاهری و گلبرگ های نسبتا بزرگی که دارد جلوه بی نظیری را در دسته گل و سبدگل ایجاد می کند و مناسب این گونه از مراسم است.

گل لیلیوم نماد چیست؟

نظرات بازدیدکنندگان