چه گلی برای هدیه دادن مناسب است؟

چه گلی برای هدیه دادن مناسب است؟

گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه و ابراز احساسات به آنانیست که دوستشان دارید. گل های شاخه بریده تنوع بالایی دارند و در هر نوع مراسم و مناسبتی کاربرد دارند. از گلهای شاخه بریده در اشکال مختلف از جمله تک شاخه و تزیین شده در انواع دسته گل، سبدگل، باکس گل و تاج گل استفاده می گردد. قبل از انتخاب نوع گل باید به مراسم، مناسبت و فردی که قرار است برایش گل هدیه ببرید توجه کنید. مثلا از تاج گل ها برای مراسم های رسمی تبریک و یا تسلیت استفاده می کنند. از دسته گل ها در مناسبت های دوستانه و عاشقانه همچون تبریک تولد، قرار آشنایی و قرارهای عاشقانه می توان استفاده کرد. از سبد گل برای مراسم تبریک و شادباش همچون تبریک روز مادر، روز پدر، تبریک عروسی و ازدواج استفاده می گردد. و از باکس گل ها برای مناسبت های رومانتیک و عاشقانه همچون ولنتاین و سالگرد ازدواج استفاده می کنند.


گل ها در مراسم های تبریک همچون روز مادر، روز ولنتاین، سالگرد ازدواج، قرارهای آشنایی، قرار عاشقانه، تبریک تولد، تبریک عروسی و ازدواج خودنمایی خواهند کرد و ابراز عشق و شادمانی شما را به خوبی نشان خواهند داد. همچنین در مراسم های تسلیت از جمله خاکسپاری، سوگواری و عزاداری گل ها می توانند حس غم و اندوه شما را بیان کنند و نشانه ای باشند برای ابراز همدردی با دوستان و عزیزانتان. زبان گل ها سرشار از معانی و مفاهیم زیباست. هر گلی معنی و مفهوم خاص خود را دارد و با توجه به معانی گل ها می توان هدیه ای مناسب از گل تهیه کرد و به عزیزان اهدا کرد. اینکه به هر کسی چه گلی هدیه دهیم و چه گلی برای هدیه دادن مناسب است نیازمند آشنایی با گل های مختلف و پی بردن به معنا و مفهوم گل هاست تا بهترین ها را انتخاب کنیم. قبل از انتخاب گل باید به اینکه فرد مقابل چه نوعی گل و چه رنگی را دوست دارد دقت کنید تا بتوانید بهترین گل را انتخاب کنید.

اصول مهم برای انتخاب گل مناسب برای هدیه

انتخاب گل مورد علاقه مخاطب

اگر به دنبال هدیه ای مناسب از گل برای طرف مقابلتان هستید و اولین باری هست که دارید گل خریداری می کنید، بهتر است در این اولین قرار از گل مورد علاقه وی و رنگی که دوست دارد انتخاب کنید. اینکه شما بدانید طرف مقابلتان به چه نوع گل و چه رنگی علاقه دارد بسیار مهم است و به راحتی می توانید با انتخاب گل مورد علاقه وی حس ارزشمندی و اهمیت بالای او در نزد خود را به نمایش بگذارید. 

چه گلی برای هدیه دادن مناسب است

انتخاب گل جدید

علاوه بر انتخاب گل و رنگ مورد علاقه مخاطب، توجه به شکل ظاهری گل نیز می تواند حائز اهمیت باشد. اگر اولین قراری نیست که برای مخاطبتان گل خریداری می کنید و قبلا از گل مورد علاقه وی برایش هدیه برده اید این بار پیشنهاد می دهیم از گل هایی انتخاب کنید که جدید و خاص هستند. برخی افراد از دیدن گل های جدید و خاص که متفاوت بوده و هرجایی دیده نمی شوند لذت می برند. اگر مخاطب شما از این دسته از افراد است حتما از گل های جدید با شکل ظاهری خاص برایشان انتخاب کنید. اهدای گلی خاص به چنین فردی می تواند اوج اهمیتش را برای شما به نمایش بگذارد و احساس خوبی پیدا خواهد کرد.

انتخاب گل معطر

برخی از افراد رومانتیک و احساسی هستند و از گل های خوشبو و معطر بسیار لذت می برند. همچنین گلهای معطر سرشار از حس آرامش و سرزندگی اند. اگر مخاطب شما فردی احساساتی و رومانتیک است به شما پیشنهاد می دهیم حتما از گل های معطر برایشان هدیه ببرید و حس زیبای عشق خود را به نمایش بگذارید.

انتخاب گل بامعنا و مفهوم

اکثر گل ها دارای معنا و مفهوم زیبایی هستند. همچنین رنگ های مختلف از یک گل نیز می تواند معانی متفاوتی داشته باشد. معانی مختلف گل ها می تواند به شما کمک کند که از کدام گل و کدام رنگ برای مخاطبتان استفاده کنید. شما با انتخاب گل مناسب شخصیت مخاطبتان و توضیح معنا و مفهوم گل می توانید حس قلبی و واقعی خود را به وی بازگو کنید. با دانستن نماد و مفهوم هر گل در شرایط و موقعیت های درست از گل استفاده کنید و هدیه دهید.

لیست بهترین گل ها برای هدیه دادن

گل رز
گل رز یکی از رومانتیک ترین گل ها برای هدیه دادن است. از زمان های بسیار دور عشاق برای ابراز عشق و علاقه به یکدیگر از گل رز استفاده می کردند. گل رز علاوه بر زیبایی ظاهری و جذابیتش عطری فوق العاده دارد که بسیار دل انگیز است و دریافت کننده از استشمام عطر بی نظیرش بسیار خشنود خواهد شد. گل رز به معنای ابراز علاقه و عشق بی نهایت است و یکی از بهترین هدایا برای هدیه روز ولنتاین و روز عشق است. در برخی از کشورها گل رز گل رسمی برای هدیه ولنتاین است.
علاوه بر معنی زیبای گل رز، هر کدام از رنگ های گل رز معنا و مفهوم خاص خود را دارند که می توانید با توجه به نوع مناسبت و فردی که قرار هست برایش گل رز هدیه از رنگ مناسب برای بیان احساسات خود انتخاب کنید.

گل میخک
گل میخک یکی از بهترین گل ها برای هدیه و ابراز حس عشق پاک و عرفانی است. میخک نشان دهنده وفاداری، قدردانی و تحسین عشق است و می تواند هدیه ای باشد برای هدیه روز مادر و هدیه سالگرد ازدواج. انتخاب گل میخک برای هدیه روز مادر به خوبی می تواند عشق پاک به مادر و بزرگداشت مقام مادر را نشان دهد.

گل مناسب برای هدیه دادن


گل زنبق
گلبرگ های گل زنبق بسیار ظریف و زیبا هستند و نمادی از ایمان و شجاعت در عشق اند. گل زنبق نشان دهنده شور و هیجان در عشق است. اگر به تازگی وارد رابطه شده اید و مایلید که به مخاطب خود بفهمانید که بسیار در عشقتان شور و هیجان دارید می توانید از گل های زیبای زبنق استفاده کنید.
گل نرگس
گل نرگس یکی از بهترین هدایا برای ابراز حس وابستگی و صمیمیت در عشق است. دسته گل نرگس عطری بی نظیر دارد و مخاطب شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر مخاطب شما فردی است که بسیار به گل های معطر علاقه مند است پیشنهاد می دهیم حتما از دسته گل نرگس برای وی هدیه ببرید.
گل آلسترومریا
آلسترومریا از گل های شاخه بریده زیبا و سرشار از حس طراوت و تازگی است. برگ های سبز رنگ آلسترومریا به زیبایی بروی سرشاخه ها کنار گل ها قرار دارند که ظاهری زیبا را به گل آلسترومریا بخشیده است. آلسترومریا به خوبی می تواند حس دوستی و صمیمیت را نشان دهد و احساس خوشبختی را در فرد مقابل ایجاد کند.
گل لیلیوم
لیلیوم از گل های معطر و دارای گلبرگ های درشت است که دارای پرچم هایی درشت و پر گرده است. لیلیوم حس شکوه و جلال را نشان می دهد و به خوبی می تواند این حس را به مخاطب شما القا کند. اگر مایلید که گلی لوکس و لاکچری هدیه دهید پیشنهاد می دهیم از گل لیلیوم استفاده کنید.
گل صد تومانی
گل صدتومانی از گل های لوکس و خاص است که مخصوص افرادی است که مایلند خاص هدیه بدهند و هدیه ای متفاوت برای مخاطبشان داشته باشند. گل صد تومانی بسیار کمیاب و نادر است و به معنای ثروت و افتخار است. این گل زیبا دارای تعداد زیادی گلبرگ های ظریف است که در کنار یکدیگر گلی پرپر و زیبا را تشکیل داده اند. گل صدتومانی ترکیب رنگی صورتی تا گلبهی دارد و یکی از بهترین هدایا برای روز ولنتاین است.
گل آفتابگردان
گل آفتابگردان انرژی و شوری بی نظیر دارد و به خوبی می تواند شور و شوق در عشق را نشان دهد. گل آفتابگردان استحکام و پایبندی به عشق را نمایش می دهد و هدیه ای مناسب خواهد برای تبریک سالگرد ازدواج به همسرتان.

بهترین گل برای هدیه دادنگل داوودی
داوودی یکی از گل های معطر با تنوع رنگ بالا است. گلبرگ های ظریف گل داوودی بیانگر خوش بینی و شادی است و نشانه ای از عشق وفادار و حقیقت در عشق است. از گل داوودی در مناسبت های دوستانه تر همچون تبریک تولد استفاده کنید.
گل ارکیده
گل ارکیده از گلهای لوکس، ظریف و سرشار از حس لطافت است. ارکیده نشان دهنده محبت و عشق خالصانه در رابطه بوده و به خوبی می تواند حس عشق و علاقه شما را ابراز کند.

نظرات بازدیدکنندگان