گیاهان برگ قرمز

گیاهان برگ قرمز

گیاهان آپارتمانی با برگ های قرمز و رنگی جذابیت ویژه ای برای علاقه مندان گل و گیاه دارد. اکثر افرادی که مشغول نگهداری از گل و گیاه در منزل خود هستند علاقه خاصی به نگهداری گیاهانی با برگ های قرمز و رنگین هستند. در این مقاله سعی داریم زیباترین گیاهان برگ قرمز را معرفی کنیم.

انواع گیاهان برگ قرمز

کردیلین

کردیلین از گیاهان آپارتمانی زیبا با برگ هایی به رنگ قرمز تیره با حاشیه های صورتی تا ارغوانی رنگ است. کردیلین از گیاهان آپارتمانی مقاوم است و داوم خوبی دارد. برگ های کردیلین تزیینی بوده و به عنوان برگ زینتی در تزیین و آماده سازی انواع دسته گل، باکس گل و سبدگل کاربرد دارد.

گیاهان برگ قرمز

کروتون
کروتون از گیاهان آپارتمانی متنوع با برگ هایی رنگین است. کروتون گونه های مختلفی دارد و به رنگ های مختلفی دیده می شود. کروتون قرمز دارای برگ های درشت به رنگ قرمز تا ارغوانی با رگه های به رنگ صورتی، ارغوانی و طلایی است. کروتون از گیاهان مقاوم است و برای اینکه رنگ برگ های آن حفظ شود نیاز به نور مطلوب دارد.

انواع گیاهان برگ قرمز
سینگونیوم
سینگونیوم به واسطه فرم ظاهری برگ هایش جذابیت خاصی نزد علاقه مندان گل و گیاه دارد. اکثرا گیاه سینگونیوم را به رنگ سبز دیده اند ولی یک گونه از گل سینگونیوم به رنگ قرمز است که به سینگونیوم قرمز مشهور بوده و برگ هایی به رنگ قرمز تا صورتی رنگ دارد.

پپرومیا
پپرومیا از گیاهان آپارتمانی خاص با برگ هایی با فرم ظاهری چروک شکل است. رنگ اصلی پپرومیا قرمز تیره تا ارغوانی رنگ است که اگر در محیطی با نور نامطلوب قرار بگیرد به مرور زمان تغییر رنگ داده و برگ های به رنگ سبز در می آید.

پپرومیا-گیاهان برگ قرمز

فیتونیا 

فیتونیا از گیاهان آپارتمانی نسبتا کوتاه است که ارتفاع بالایی ندارد. فیتونیا گونه های مختلفی دارد که به رنگ های سبز، صورتی، قرمز، ارغوانی، بنفش و... دیده می شود. فیتونیا قرمز دارای برگ هایی با پس زمینه ارغوانی تا صورتی رنگ است و رگه های به رنگ قرمز تیره تا بنفش بروی آن وجود دارد.

گیاهان برگ قرمز
گل سنگ
هیپوستس یا گل سنگ از گیاهان آپارتمانی مینیاتوری با برگ های ظریف و کوچک که ارتفاع بالایی ندارد. گل سنگ دارای برگ هایی به رنگ های سبز، قرمز تیره، ارغوانی، صورتی و... که روی برگ های آن نقاطی به رنگ های قرمز، صورتی، بنفش و... دیده می شود. این گیاه برای حفظ رنگدانه های خود نیاز به نور مناسب دارد، اگر نور مناسب نداشته باشد رنگ برگ ها به سبز متمایل می شوند.

گیاهان برگ قرمز
دیفن باخیا
دیفن باخیا از گیاهان سرسخت و بادوام است که نسبت به شرایط نامطلوب محیطی مقاوم است. اکثرا دیفن باخیا را با برگ هایی درشت و سبز رنگ می شناسند ولی دیفن باخیا تنوع گونه بالایی داشته و یکی از گونه های آن دارای برگ های بسیار جذاب به رنگ قرمز است. دیفن باخیا قرمز نسبت به دیفن باخیا سبزرنگ کمیاب تر است.

دراسنا
دراسنا از گیاهان آپارتمانی زیبا با برگ های کشیده و باریک است. رنگ برگ های دراسنا قرمز متمایل به ارغوانی است و حاشیه برگ ها قرمز تر هستند. دراسنا نیز یکی دیگر از گیاهان برگ زینتی است که از برگ قرمز آن در مصارف گل آرایی برای تزیین انواع دسته گل، سبدگل و باکس گل استفاده می گردد.

گیاهان برگ قرمز
بنت القنسول
بنت القنسول از مشهور ترین گیاهان برگ قرمز است که به واسطه برگ های زیبا قرمز رنگش در فصل زمستان و اوایل بهار طرفداران بی شماری در ایران دارد. بنت القنسول گیاهی است که تنوع رنگ بالایی دارد ولی رنگ قرمز آن شهرت بیشتری دارد. این گل به گل کریسمس نیز معروف است و هرساله از آن برای تزیینات مختلف در کریسمس و در کشور ایران برای شب یلدا و شروع سال نو استفاده می شود.

بنت القنسول
بگونیا
بگونیا یکی از متنوع ترین گیاهان آپارتمانی است که تنوع گونه فراوانی دارد. اکثر گونه های بگونیا برگ هایی رنگین داشته و به واسطه برگ های رنگیشان مشهور شده اند. بگونیا برگ قرمز یکی از گونه های معروف بگونیا است که دارای برگ هایی به رنگ قرمز با رگه هایی از رنگ قرمز روشن، بنفش و صورتی است که نسبت به مابقی گونه ها شهرت بیشتری داشته و به عنوان گل زینتی در اکثر منازل استفاده می شود.

بگونیا
آگلونما
آگلونما از گیاهان آپارتمانی مقاوم و ماندگار است که دوام خوبی در منازل دارد. گل آگلونما سبز رنگ نسبت به آگلونما قرمز شهرت بیشتری داشته و بیشتر از رنگ سبز آن استفاده می شود. آگلونما قرمز نسبت به آگلونما سبز نیاز به نگهداری بیشتری و دوام آن کمتر است با اینحال آگلونما قرمز دارای برگ های براق و زیبا به رنگ قرمز روشن است که جذابیت خاص خود را دارد.

آگلونما
حسن یوسف
حسن یوسف از گیاهان آپارتمانی مشهور است که به علت رشد سریع، نگهداری آسان و برگ های رنگی اش طرفداران بی شماری دارد. تنوع گونه گل حسن یوسف بسیار بالاست و بیش از هزاران گونه متنوع دارد. اکثر گونه های گل حسن یوسف به رنگ های قرمز، ارغوانی، بنفش و صورتی دیده می شود. حسن یوسف با برگ های قرمز تیره تا روشن از گونه های پر مصرف این گل در منازل است.

حسن یوسف

گیاه با برگ قرمز

در این مطلب به بررسی انواع گیاه با برگ قرمز پرداختیم. از این گیاهان می توان در آپارتمان ها و منازل نگهداری کرد. در صورتی که قصد خرید این گیاهان برای تزیین دکوراسیون منزل خود دارید، می توانید به وب سایت پارسی گل مراجعه کنید و به صورتی اینترنتی و در کمترین زمان نسبت به خرید این محصول اقدام کنید.

نظرات بازدیدکنندگان