قلمه زدن گل قاشقی

قلمه زدن گل قاشقی

گیاه آپارتمانی پپرومیا قاشقی با نام علمی Peperomia magnoliaefolia و نام انگلیسی Desert privet، معروف به گل قاشقی از گیاهان آپارتمانی مقاوم و بادوام است. گل قاشقی از گل های همیشه سبز است که رشد نسبتا کندی دارد. علت نام گذاری این گیاه به قاشقی، به دلیل شکل ظاهری برگ هایش است. برگ های قاشقی، قلبی شکل همراه با تو رفتگی هستند که به رنگ سبز یا سبز با رگه های کرمی و طلایی دیده می شوند. برگ های این گیاه نسبتاً پهن و گوشتی هستند و قادر به ذخیره آب در خود هستند.

آموزش قلمه زدن گل قاشقی

گل قاشقی به دو روش قلمه برگ و قلمه ساقه، قابل تکثیر است. تکثیر گل قاشقی نسبتاً ساده است و به راحتی در منزل انجام می شود.

قلمه زدن گل قاشقی

تکثیر گل قاشقی با قلمه ساقه

برای گرفتن قلمه ساقه از گل قاشقی، بهتر است در فصل بهار یا تابستان این کار انجام شود. قسمتی از ساقه گل قاشقی را که دارای حدودا 2 برگ و گره است انتخاب کنید و به طول 5 تا 7 سانتی متر برش بزنید. انتهای قلمه را به صورت مورب برش بزنید تا سطح تماس بیشتری با خاک داشته باشد و ریشه دار شدن آن سریع تر انجام گردد. قلمه را در هورمون ریشه زایی یا بستر ماسه قرار دهید تا ریشه دار شود. در این مدت قلمه را در مکانی سایه با نور غیر مستقیم قرار دهید. جهت تامین رطوبت قلمه، بهتر است روی آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. برای اینکه اکسیژن لازم به قلمه برسد، چند سوراخ در پوشش پلاستیکی ایجاد کنید. پس از ریشه دار شدن و ظاهر شدن جوانه های جدید، می توانید قلمه را به گلدان جدید انتقال دهید.

قلمه زدن گل قاشقی

تکثیر گل قاشقی با قلمه برگ

برای تکثیر گل قاشقی به روش قلمه برگ، از میان برگ های قاشقی، چند برگ سالم و قوی را انتخاب کنید. برگ های سالم را از گیاه جدا کنید. انتهای برگ ها را با چاقو یا قیچی تیز برش بزنید. برگ های برش خورده شده را به مدت چند ساعت در محیط سایه و خشک قرار دهید تا انتهای برگ ها خشک شود. پس از آن انتهای برگ ها را به هورمون ریشه زایی آغشته کنید و در بستر ماسه یا پیت موس قرار دهید. قلمه های برگ قاشقی را در مکانی با نور غیر مستقیم قرار دهید و هر روز بستر آن را غبارپاشی کنید تا مرطوب باشد. بهتر است محیط نگهداری قلمه نسبتاً گرم باشد، دمای محیط بین 22 تا 27 درجه سانتیگراد مناسب است. پس از ریشه دار شدن قلمه می توانید آن را به گلدان جدید انتقال دهید.

قلمه زدن گل قاشقی

شرایط نگهداری پپرومیا قاشقی

نور مناسب گل قاشقی

گل پپرومیا قاشقی از گل های مقاوم به سایه و نور کم است. از این رو یکی از گیاهان مناسب برای نگهداری در منازل کم نور است. لازم نیست این گیاه را در نور مستقیم آفتاب قرار دهید. مکانی نیم سایه را برای این گیاه در نظر بگیرید. پنجره های شمالی از مکان های مناسب برای نگهداری گل قاشقی است.

آبیاری مناسب گل قاشقی

برگ های گل قاشقی گوشتی است و به همین دلیل همیشه مقداری آب ذخیره شده در برگ های خود دارد، به همین نیاز به آبیاری بالایی ندارد. اگر قاشقی بیش از حد آبیاری شود، دچار پوسیدگی و قارچ می شود و خیلی سریع از بین می رود. برای آبیاری گل قاشقی، با توجه به خشک خاک گلدان اقدام به آبیاری کنید. یک بار در هفته در فصول گرم سال و هر دو هفته یک بار آبیاری در فصول سرد سال، برای این گیاه کفایت می کند.

قلمه زدن گل قاشقی

دمای مناسب گل قاشقی

گل قاشقی نیازمند محیطی با دمای ثابت و معتدل است. بازه دمایی 17 تا 25 درجه سانتیگراد برای این گیاه مناسب است. اگر دمای محیط بیش از حد بالا باشد، موجب پختگی گیاه و افتادگی برگ های آن می شود و اگر بیش از حد سرد باشد، موجب ریزش برگ های این گل می شود.

رطوبت مناسب گل قاشقی

پپرومیا قاشقی نیازمند رطوبت بالایی نیست. برگ های آن تا حدودی رطوبت مورد نیاز گیاه را تامین می کند. با اینحال اگر این گیاه را در مکانی نگهداری می کنید که دمای آن بالا است و خاک خیلی سریع خشک می شود، می توانید یک بار در هفته از اسپری آب بدون کلر بر روی برگ های گیاه استفاده کنید.

قلمه زدن گل قاشقی

خاک مناسب گل قاشقی

قاشقی نیازمند خاکی سبک با زهکش مناسب است. خاک گل قاشقی باید به گونه ای باشد که آب را به راحتی از خود عبور دهد. خاک هایی که ظرفیت نگهداری آب آن بالاست برای قاشقی مناسب نیست و موجب پوسیدگی ریشه گیاه می شود. از ترکیب خاک های مناسب برای قاشقی می توان به ترکیب خاکبرگ، شن و خاک معمولی و یا ماسه، تورب و خاک برگ اشاره کرد.

تغذیه مناسب گل قاشقی

برای کوددهی گل قاشقی، بهتر است از کودهای کامل مایع یا جامد استفاده شود. کودهای کامل، دارای عناصر ماکرو و میکرو هستند که عناصر اصلی مورد نیاز گیاه را تامین می کند. برای استفاده از کود، طبق دستور مصرف درج شده بروی بسته بندی استفاده کنید. بهترین زمان کوددهی در فصل بهار و تابستان است. دقت کنید که با توجه به سایز گیاه از کود استفاده کنید. استفاده بیش از حد کودها، موجب مسمومیت و سوختگی گیاه می شود.

قلمه زدن گل قاشقی

نظرات بازدیدکنندگان