محبوب ترین گیاهان آپارتمانی

محبوب ترین گیاهان آپارتمانی

امروزه استفاده از گل و گیاه در آپارتمان ها و منازل به مسئله ای مهم تبدیل شده است. با توجه به آلودگی های شهری و کوچک تر شدن منازل توصیه می شود که حتما از چند گل و گلدان برای تصفیه هوای آلوده، مرطوب کردن محیط و ایجاد فضایی سرسبز و پر نشاط استفاده شود.

معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان آپارتمانی علاوه بر ایجاد جلوه ای سبز و با طراوت جزئی از دکوراسیون فضا خواهند بود و به کاهش تنش و استرس های روزمره کمک می کنند. همچنین با جذب گازهای آلوده و تولید اکسیژن تازه با تصفیه و پاکسازی هوای محیط از بسیاری مشکلات تنفسی جلوگیری خواهند کرد.

ویژگی گیاهان آپارتمانی

با توجه به اینکه اکثر افراد یکی از دلایل عدم استفاده از گل و گیاه در فضای منزل خود را نگهداری سخت گیاهان و در نتیجه از بین رفتن گل و گیاه می دانند بهتر است گیاهانی که برای منزل انتخاب می کنید دارای ویژگی های زیر باشند.

  • نگهداری آسان داشته باشند
  • مقاوم به نور کم باشند
  • نسبت به شرایط نامطلوب از جمله کمبود یا آبیاری بیش از حد مقاوم باشند
  • پر رشد نباشند

لیست محبوب ترین گیاهان آپارتمانی

گیاه پتوس

گیاه پتوس یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که سبزی و طراوت خاصی را به محیط خانه یا محل کار می بخشد. پتوس یکی از بهترین تصفیه کننده های هوا می باشد. این گیاه بسیار مناسب برای فضاهای اداری و یا آپارتمان های کوچک است. نگهداری پتوس بسیار آسان بوده و نیازمند محیط نیم سایه برای رشد مناسب و آبیاری دو بار در هفته است. همچنین برای اینکه برگ های آن سرحال و شاداب تر باشند لازم است غبارپاشی روزانه با آب بدون کلر شود.

گل پتوس گل محبوب آپارتمانی

گیاه گندمی (عنکبوتی)

گل گندمی یکی دیگر از گیاهان پر طرفدار آپارتمانی است که برگ هایی کشیده و باریک به رنگ سبز روشن دارد. گیاه عنکبوتی یکی از تصفیه کننده های قوی هوا است که با آلاینده هایی چون بنزن و مونوکسید کربن مبارزه می کند. این گیاه علاوه بر تصفیه هوا، بوی نامطبوع محیط را هم رفع کرده و هوای اطراف را مطبوع نگه می دارد.

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا (Sansevieria) که به نام های زبان مادر شوهر و شمشیری هم مشهور هست از بادوام ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که مقاومت بالایی دارد و به راحتی می توان از آن در فضای منزل یا محیط کار استفاده کرد. سانسوریا دارای برگ های شمشیری است که مقاوم به نور کم و خشکی می باشد. برگ های کشیده و بلند سانسوریا به فرم گوشتی و آبدار بوده و نیاز به آبیاری بالایی ندارد. این گیاه همیشه سبز در از بین بردن گازهای سمی و آلوده همچون تولوئن و فرمالدئید نیز موثر است.

گیاه آپارتمانی سانوریا

گیاه دیفن باخیا

گیاه آپارتمانی دیفن باخیا دارای ساقه هایی پوشیده از برگ های بزرگ و پهن است که دارای نقش و نگارهایی به رنگ سبز تیره و کرمی بروی برگهایش است. دیفن باخیا نسبت به شرایط نامطلوب محیطی بسیار مقاوم است و به خوبی در فضای منزل ماندگاری دارد. این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم و آبیاری یک تا دو بار در هفته دارد. نکته قابل توجه در مورد گیاه دیفن باخیا سمی بودن آن است که از خوردن برگ ها و یا ساقه آن توسط کودکان خودداری شود.

گیاه آگلونما

گیاهی با برگ های زیبا و رنگی که عمر بسیار بالایی دارد. این گیاه می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرعت هوای محیط را تصفیه کند و میکرو ب ها و آلودگی های محیطی را از بین ببرد.آگلونما نگهداری آسان داشته و  بدون هیچ توجه و توقعی محیط را برای شما سالم تر نگه می دارد. به آبیاری دو بار در هفته و نور غیر مستقیم نیاز دارد. 

گل آگلونما مقاوم ترین گل آپارتمانی

گیاه زاموفیلیا

از گیاهان آپارتمانی لوکس و همیشه سبز با برگ هایی چرمی به رنگ سبز تیره است. زاموفیلیا از آن دسته گیاهانی است که نیاز به آبیاری بالایی ندارد و نسبت به تنش های خشکی بسیار مقاوم است. میزان آب مورد نیاز این گیاه با توجه به دمای محیط هفته ای یک بار است. با توجه به مقاومت بالای این گیاه نسبت به شرایط نامطلوب محیطی برخی زاموفیلیا را از لحاظ شرایط نگهداری مشابه خانواده کاکتوس ها و گیاهان گوشتی می دانند. 

گیاه کروتون

کروتون ها از گیاهان جذاب و مقاوم آپارتمانی می باشند که به دلیل داشتن برگ های رنگارنگ شهرت زیادی دارد. تنوع گونه گیاه کروتون بالا بوده و شامل انواع کروتون زبرا، کروتون قرمز، کروتون آکوبایی، کروتون نارنجی و ... می باشد. گیاه کروتون به دلیل داشتن برگ های رنگی و رنگدانه های متعدد در برگ هایش نیاز به نور بالا دارد تا بتواند برگ های رنگی جدید تولید کند. در فصل تابستان و بهار به 2 تا 3 بار در هفته آبیاری نیاز دارد. و در فصل زمستان به هفته ای یک بار نیاز دارد. 

گیاه برگ عبایی

گل برگ عبایی یکی از مقاوم ترین گل های آپارتمانی است که برگ های آن جنبه زینتی داشته و در بسیاری از گل آرایی و تزیینات گل و گیاه از آن به عنوان برگ زینتی استفاده می شود. این گیاه نسبت به نور پایین بسیار مقاوم است و قادر به تحمل اختلاف دمایی شدید است. به هفته ای یک بار آبیاری و نور غیر مستقیم نیاز دارد.

گیاهان آپارتمانی عبایی

نظرات بازدیدکنندگان