گل آرایی جایگاه عروس و داماد

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

یکی از مهم‎ترین بخش‎های برگزاری یک مراسم ازدواج باشکوه، تزئینات و زیباسازی تالار و یا باغ محل مراسم است. روش‏های مختلفی برای این زیباسازی وجود دارد که گل‎ آرایی زیباترین و پرطرفدارترین آن‎ها است. گل‎ها به دلیل ویژگی‎های خاص خود می‎توانند علاوه بر زیبایی، احساسی فوق‎ العاده به میهمانان‎ ببخشند. همانطور که عروس و داماد جزء افراد اصلی این گونه مراسم هستند، جایگاه عروس و داماد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر عکس هایی که از عروس خانم و آقا داماد ثبت می شود در لحظه ای است که در جایگاه عروس و داماد در کنار یکدیگر هستند پس گل آرایی جایگاه باید به گونه ای انجام شود که پس از سالیان سال عکس های ثبت شده در این مکان برای عروس و داماد خاطره ای زیبا و خوش به همراه داشته باشد.

گل آرایی مراسم عقد و عروسی

هرچه محیط برگزاری مراسم جذاب‎ و شاداب‎ تر باشد، عکس و فیلم ازدواج  را نیز زیباتر می‎کند و خاطره‏ ی دوست‎ داشتنی‎ تری از عاشقانه‎ ترین شب زندگی برای افراد رقم خواهد زد. سه قسمت اصلی باغ یا تالار که برای گل ‎آرایی انتخاب می ‎شود بخش ورودی، بخش مهمان‏ها و جایگاه عروس و داماد است. به دلیل آن ‎که قسمت جایگاه عروس و داماد در کانون توجه مراسم است باید گل ‌آرایی آن با بالاترین دقت و بیشترین سلیقه انجام بشود.

 گل آرایی جایگاه عروس و داماد

انواع گل آرایی جایگاه عروس و داماد

 بسته به این‎که جایگاه شما چه ابعادی دارد و چقدر فضای آزاد در اختیار دارید و از همه مهم‎تر تا چه اندازه قرار است برای این بخش از مراسم هزینه شود، گل آرایی جایگاه متفاوت خواهد بود. از انواع مدل‎های مختلف گل آرایی جایگاه عروس و داماد می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

باغ وارونه

گل‎هایی را تصور کنید که در بالای سر عروس و داماد آن هم به شکل برعکس آویزان شده ‎اند و شکلی کاملا شبیه به یک باغ وارونه را در سقف ایجاد خواهند کرد.

دیوار گل

  از جمله زیبا ترین مدل های گل آرایی می ‎توان به دیوار گل اشاره کرد. در این سبک در جایگاه پشت عروس و داماد دیواری غرق در گل ‎های زیبا به شکلی هنرمندانه کنار هم قرار می ‎گیرند.

داربست گل

یکی از محبوب ‎ترین انواع گل ‎آرایی جایگاه عروس و داماد استفاده از داربست کمانی پر از گل است که می‎تواند در ورودی و یا جایگاه عروس و داماد از آن استفاده شود.

تزیین گل برای جایگاه عروس و داماد

حروف گل

ساخت حروف اول اسم عروس و داماد با استفاده از گل و قرار دادن آن در بخشی از جایگاه آن ‎ها و یا دیگر بخش‎ های سالن یک ایده جالب و زیبا خواهد بود. 

آویز گل

آویز گل شکلی کروی از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی گل خوش ‎رنگ و شاداب است که در جایگاه و یا بخش ‎های مختلف تالار آویزان می‎ شود.

فراموش نکنید که همه انواع گل آرایی جایگاه عروس و داماد می ‎توانند  همراه با یکدیگر زیبایی دو چندانی به تزیینات شما بدهند. البته این موضوع به شرطی است که تلفیق آن ‎ها باعث شلوغی بیش از حد محیط  نشود.

مراحل گل ‎آرایی جایگاه عروس و داماد

در این بخش از آموزش گل آرایی مراسم عقد و عروسی نکاتی را متذکر می ‌شویم که با رعایت آن ‌ها  یک گل ‌آرایی زیبا خواهید داشت:

1- انتخاب نوع گل

نوع گل مورد نظر خود را با توجه به سلیقه، میزان بودجه و نوع مراسم انتخاب کنید. این که چه گل هایی برای تزئین جایگاه عروس و داماد مناسب است تا حد زیادی به سلیقه بستگی دارد اما هم‎خوانی میان نوع مجلس و نوع گل ‎آرایی از موضوعاتی است که باید مدنظر قرار داده‌ شود. هرچند زیبایی جایگاه عروس و داماد اهمیت زیادی دارد اما قبل از هر چیزی فراموش نکنید چه مقدار بودجه برای این بخش در نظر گرفته ‎شده ‎است.

از طرفی میزان فضایی که در اختیار دارید تا حد زیادی بر انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود. طبیعتا اجرای مدل ‎های شلوغ و مدل ‎هایی که نیاز به فضای بیشتری دارند آن هم در یک فضای کوچک نه تنها زیبایی مورد نظر را به وجود نخواهد آورد بلکه ممکن است تاثیری عکس به همراه داشته ‎باشد.

علاوه بر این انتخاب انواع گل‎های معطر می‎تواند علاوه بر زیبایی محیط احساس خوشایند دیگری نیز برای میهمانان ایجاد کند. البته اگر مکان مراسم کوچک و بسته است بهتر است از گل‌ های معطر در گل‎ آرایی استفاده نکنید.

انواع گل آرایی جایگاه عروس و داماد

2- انتخاب رنگ گل

رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. رنگ گل‎ های موجود در جایگاه عروس و داماد علاوه بر سلیقه باید‏ متناسب با تم دیگر بخش‎ های مراسم باشد. معمولا از طیف رنگ سفید، صورتی کم‎ رنگ و پر رنگ، نباتی، هلویی نارنجی و قرمز بیشتر از سایر رنگ ‎ها در گل ‎آرایی مراسم عقد و عروسی استفاده می ‎شود.

3- انتخاب گل های تازه و شاداب

از گل‎های تازه و شاداب استفاده کنید. یک نکته مهم برای بدون نقص انجام ‎شدن گل آرایی جایگاه عروس و داماد استفاده از گل‎های باطراوت است. در صورت عدم شادابی گل‏ها انتظار حداکثر زیبایی را نیز از آن‎ ها نداشته ‎باشید. البته ممکن است بعضی افراد به انتخاب گل‎های مصنوعی هم فکر کنند اما باید بدانید که گل‎های مصنوعی به هیچ عنوان نمی‎توانند جایگزین انواع طبیعی باشند و زیبایی و طراوت آن‎ها را به مجلس هدیه کنند.

4- انتخاب اکسسوری

از اکسسوری و تجهیزات مناسب استفاده کنید. بعد از انتخاب طرح مورد نظر برای گل‎ آرایی، استفاده از لوازم دیگری مثل تور، شمع و یا شمعدان، ساتن، بادکنک‎های رنگی و حتی نورپردازی مناسب می‎تواند بیشترین جلوه را به جایگاه عروس و داماد بدهد. بنابراین این بخش را هم بادقت و با توجه به تناسب رنگ و اصول زیبایی ‌شناسی انتخاب نمایید.

5- استفاده از اسفنج 

بعد از طی این مراحل گل ‎آرایی به شکل عملی انجام می‌شود. از آن‎ جایی که گل ‎ها روی اسفنج ثابت می ‎شوند لازم است مکان مورد نظر را با اسفنج‏ هایی که از روز قبل خیس شده ‏اند بپوشانید. رطوبت به ماندگاری، افزایش طول عمر و شادابی گل ‎ها کمک خواهد کرد. اسفنج‎ ها را با توجه به طرح مورد نظر با استفاده از چسب نواری و یا توری در جایگاه خود ثابت نگه ‎دارید.

مدل گل آرایی جایگاه عروس و داماد

6- برگ آرایی

در مرحله بعدی کار را با پوشاندن اطراف اسفنج‎ها به وسیله برگ آغاز کنید. با این کار خیال شما از بابت حاشیه اسفنج ‎ها راحت خواهد شد و می ‎توانید به پر کردن بخش‎ های دیگر بپردازید.

7- گل آرایی

دیگر وقت آن است که گل ‎های موردنظر خود را به هر شکلی که دوست دارید در اسفنج جای گذاری کنید. برای این کار بهتر است ابتدا از گل‎ های درشت ‎تر شروع نمایید و گل ‎های ریزتر را جوری قرار دهید که از چشم دور نمانند.

8- پوشش قسمت های خالی

در پایان بخش ‎های خالی باقیمانده را با استفاده از برگ، شاخه و اکسسوری‎ های مختلفی که از قبل در نظر گرفته ‎اید پر کنید. با این کار جلوه زیبا تری به گل‎ آرایی خود خواهید بخشید.

نکته

البته فراموش نکنید که انجام یک گل آرایی جایگاه عروس و داماد حرفه‎ای نیازمند داشتن تخصص و تجربه بالا است. از آنجایی که هر کس ممکن است تنها یک بار در طول زندگی خود این شب رویایی را تجربه کند، بهتر است با کمک فردی متخصص در این زمینه آن را به بهترین شکل انجام دهید.

 

نظرات بازدیدکنندگان