چند ایده استفاده از گیاهان در محیط کار

چند ایده استفاده از گیاهان در محیط کار

طراحی سبز محیط کار و منزل با استفاده از گل و گیاه

با صنعتی شدن جوامع امروز و آلودگی های محیطی مختلف شاید دیگر وقت آن رسیده که برای دکوراسیون منزل و محیط کار به جای استفاده از اشیای بی جان از گل ها و گیاهان طبیعی و زنده استفاده کنیم. امروزه استفاده از گل ها و گیاهان در دکوراسیون محیط های کاری و منازل بسیار برای ببننده جذاب بوده و فضای شگفت انگیزی را ایجاد می کند. انرژی، نشاط و سرزندگی که گل ها و گیاهان به فضا می دهند را هیچ وقت اشیای بی جان نمی توانند ایجاد کنند. گل ها و گیاهان سرشار از احساس طراوت و سرزندگی بوده و در هر محیطی که قرار بگیرند محیط را سرشار از انرژی مثبت می کنند. کافیست فقط یک بار امتحان کنید و محیط کاری یا منزل خود را با گیاهان سرسبز و پر انرژی طراحی کنید و اوج نشاط و انرژی را در فضای اطراف خود ایجاد کنید.

دکوراسیون محیط کار با گیاهان و استفاده از گیاهان در محیط کار

دکوراسیون داخلی با گل و گیاه

شاید تا چندی پیش در مکان های لوکس همچون تالارها، لابی هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید از تزیینات بی جان و جامد استفاده می شد. ولی امروزه علاوه بر استفاده از گل ها و گیاهان لوکس در این مکان ها حتی می توان از ملزومات بی جان هم همراه با دیزاین گیاهان استفاده برد. بیشتر ما وقتی صحبت از گل و گیاه می شود تصور چند گلدان سفالیکوچک همراه با گل شمعدونی کنار حوض مادربزرگ را داریم. ولی امروزه استفاده از گل و گیاه بسیار وسیع شده و تنوع و تکنولوژی بالایی در استفاده از گیاهان ایجاد شده است. چند نمونه از جدید ترین روش های استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون محیط کار در متن زیر توضیح داده می شود.

1- دیوارهای سبز (Wall garden, green Wall)

2- بام سبز (Roof garden, green Roof)

3- انواع و اقسامتراریومها، پالوداریوم ها، وابی کوزاها، گیاهان هوازی، گیاهان آبزی و گلشیشه ها نمونه های کوچکی از جدید ترین و متنوع ترین روش های استفاده از گیاهان در محیط کار می باشد.

دکوراسیون محیط کار با گیاهان و استفاده از گل و گیاه در محیط کار

روش های چیدمان گل و گیاه در محیط کار

فضا را با گیاهان زنده کنید

شما با توجه به محیط خود می توانید به راحتی از گیاهان بالارونده ای همچون پیچک ها، پاپیتال،پتوس و پیچ های زینتی استفاده کنید و قسمتی از فضای خود را به وسیله گیاهان دیزاین کنید. همچنین می توانید انواع فرم ها و فریم های مورد علاقه خود را به دیوار یا قسمتی از فضای خود نصب کنید و گیاهان بالارونده را در کنار فریم قرار دهید تا رشد گیاه طبق فرم تکیه گاه آن انجام می شود بنابراین شما با سلیقه خود گیاهی را رشد داده اید.

استفاده از گیاهان در پر کردن فضاهای خالی و یا دارای دید نامطلوب

در منزل یا محیط کار ما معمولا فضاهایی هستند که ترجیح می دهیم پوشش داده شوند. همین طور فضاهایی هستند که با هیچ وسیله ای نمی توان پر کرد. استفاده از گیاهان برای چنین محیط هایی توصیه می گردد. استفاده از یک یا چند گیاه مختلف با ارتفاع های متفاوت و فرم های خاص می تواند به راحتی مشکل ما را حل کند. معمولا زیر راه پله ها،گوشه دیوارها، راهروهای باریک فضاهایی هستند که برای پرکردن آنها دچار مشکل می شویم.گیاهان گزینه های مناسبی هستند.

پارتیشن بندی فضا با گیاهان

فضای منازل و محیط های کاری ما نیاز به جداسازی از بقیه فضاها دارند.گاهی اوقات مجبور هستیم از پارتیشن بندی های آماده استفاده کنیم. بهتر است برای پارتیشن بندی از گیاهان استفاده کنیم.استفاده از گیاهان جهت پارتیشن های محیطی می تواند بسیار خلاقانه، متنوع و جذاب باشد.

طراحی سبز محیط کار و استفاده از گیاهان در محیط کار

باکس های محیطی

امروزه رستوران ها، تالارها، فست فودها و کافی شاپ های بزرگی وجود دارند که هر کدام از این مکان ها نیاز به دیزاین محیط خارجی و داخلی مکان خود دارند. برای فضاهای خارجی این مکان ها می توان از انواع باکس های ردیفی ، پله ای و عمودی استفاده کرد و برای فضای داخلی از انواع و اقسام باکس های لوکس به همراه نورپردازی های متنوع و آبنماهای زیبا استفاده کرد. همچنین می توان از انواعتراریومهای آویزدار،باکس های گل آویز، باکس های پله ای و طبقاتی، دیوارها و بام های سبز، پالوداریو م ها وتراریوم های رومیزیو زیر میزی جهت جذابیت بیشتر مکان استفاده کرد.

استفاده از گیاهان به همراه تکنولوژی های روز می تواند بسیار برای افراد خلاقانه و جذاب باشد.ادغام تکنولوژی و طبیعت می تواند گزینه ای جذب کننده باشد برای افزایش مشتری و جذب علاقه مندان زیادی به فضای کسب و کار خود.

استفاده از گل در محیط کار و دکوراسیون گیاهی محیط کار

مجموعه پارسی گل همراه با تیم تخصصی خود در حوزه تکنولوژی، هنر و طبیعت آماده خدمت رسانی به علاقه مندان این حوزه می باشد. پارسی گل با جدیدترین متدهای روز در حوزه دیزاین گل و گیاه، ارائه پیشنهادات ویژه، طراحی فضاهای داخلی و خارجی با گیاهان و ارائه سورپرایزهای جذاب در مناسبت ها توانسته است تکنولوژی روز را با طبیعت هماهنگ کند و علاقه مندان زیادی را در این زمینه جذب کند. با پارسی گل خلاق تر، زیباتر و جذاب تر خواهید بود. اگر فرصت بودن در طبیعت را ندارید باپارسی گلطبیعت را به منزل یا محیط کار خود بیاورید. همراه لحظات شاد و جذاب شما خواهیم بود. ما در پارسی گل به روح شما زیبایی، نشاط، آرامش، شادابی و سرزندگی را هدیه می کنیم.

نظرات بازدیدکنندگان