تاج گل برای مراسم سالگرد

تاج گل برای مراسم سالگرد

مرگ و از دست‎دادن عزیزان یکی از سخت‌ترین اتفاقاتی است که همه انسان‌ها تجربه می‌کنند. در همه جای دنیا با توجه به فرهنگ‌ و آداب و رسوم خود، روش‌های مختلفی برای برگزاری مراسم و همینطور ادای تسلیت به بازماندگان دارند. اما استفاده از گل یکی از بخش‌های مشترکی است که در بسیاری از کشورها برای ابراز احساسات و ادای احترام به اموات استفاده می‌شود.

در کشور ما نیز از گل و اهدای تاج گل در خاکسپاری، مراسم ختم و ترحیم و همچنین تاج گل برای مراسم سالگرد به منظور ابراز تسلیت و همدردی استفاد می‌شود. شاید تصور کنید که انتخاب یک تاج گل آن قدرها هم سخت نیست و صرفا با با مراجعه به یک گلفروشی و پرداخت هزینه زیاد می‌توان یک تاج گل با کیفیت داشت.

اما فراموش نکنید که عوامل مختلفی در تاج گل مناسب مراسم تسلیت تاثیرگذار است که اگر شما قصد سفارش آن را برای یک فرد عزیز و مهم دارید و یا می‌خواهید به عنوان یک شرکت حقوقی در این مراسم دیده شوید باید با این عوامل آشنا باشید. به نظر شما برای خرید تاج گل تسلیت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تاج گل برای مراسم سالگرد تسلیت

زمان مناسب برای اهدای تاج گل

از آنجا که گل‌ها نمادی از لطافت و رویش زندگی هستند، اهدای آن‌ها هم ابراز محبت شما را خواهدرساند و هم برای تلطیف فضا و روحیه سوگواران بسیار مناسب است. به دلیل همین ویژگی‌ها و صفات گل، می‌توان از آن در زمان‌های مختلفی پس از مرگ متوفی استفاده کرد. خاکسپاری و مراسم ترحیم وروزهای پس از مراسم ختم از جمله روز سوم، هفتم و چهلم از اصلی‌ترین زمان‌ها برای اهدای تاج گل است.

دیگر زمان مناسب برای ابراز ارادت و محبت به شخص از دست رفته و همینطور بازماندگان او خرید تاج گل برای مراسم سالگرد است. به دلیل آن که این مراسم در زمان طولانی‌تری پس از مرگ برگزار می‌شود، توجه خانواده متوفی به آن نیز بیشتر خواهد بود و به همین دلیل باید باید با دقت‌ بالاتری آن را انتخاب کرد.

تاج گل سالگرد تسلیت چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همانطور که گفتیم صرفا پرداخت هزینه‌های زیاد برای داشتن یک گل مناسب و شایسته ملاک نخواهد بود. نکات مهمی وجود دارد که در هنگام تهیه تاج گل باید به آنها دقت کنید.

انواع تاج گل

بهتر است مشخص کنید که چه نوع تاج گلی را برای یک مراسم در نظر دارید. در حال حاضر تاج گل‌ها بر اساس تعداد طبقات به سه نوع یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه تقسیم‌بندی می‌شود. مسلم است که هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، تعداد گل بیشتری استفاده می‌شود و طبیعتا قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

با توجه به دوری و نزدیکی به شخص متوفی و میزان هزینه‌ای که قرار است بپردازید نوع تاج گل را انتخاب کنید.  

انتخاب گل سازگار با آب و هوا

نکته مهمی که بهتر است در خرید تاج گل مراسم سالگرد تسلیت به آن توجه کنید، استفاده از گل مناسب هر فصل از سال است. انتخاب گل‌های سازگار با هوای گرم یا سرد در تاج گل موضوع مهمی است. از طرفی باید در نظر بگیرید که تاج گل شما قرار است در یک محیط بسته و یا باز قرار بگیرد و با توجه به آن گل‌های مناسب را انتخاب کنید.

رنگ گل

بیشترین رنگی که در سبد و یا تاج گل مناسب مراسم تسلیت دیده می‌شود رنگ سفید است. گل‌های با رنگ سفید در تاج گل به عنوان نمادی برای نشان دادن پاکی روح شخص از دست رفته و هم برای آرامش بخشیدن به عزیزان آن استفاده می‌شود.

البته در حال حاضر علاوه بر این رنگ از دیگر گل‌های با رنگ‌های ملایم نیز در کنار رنگ سفید استفاده می‌شود که جلوه زیباتری به تاج گل خواهد بخشید.

تاج گل برای مراسم تسلیت و خاکسپاری

استفاده از گل‌های مناسب

در اینکه همه گل‌ها لطیف و زیبا هستند شکی نیست اما هرکدام از آن‌ها معمولا با نمادهای مختلفی شناخته می‌شوند. برای آن که بدانید چه تاج گلی برای سالگرد تسلیت مناسب است بهتر است با گل‌ها و نماد آن‌ها آشنا شوید.

گلایول

یکی از اصلی‌ترین گل‌هایی که در تاج گل برای مراسم سالگرد به کار می‌رود، گلایل است. این گل با داشتن رنگ سفید و گل‌های فراوان می‌تواند به عنوان زمینه برای تاج گل استفاده شود. همچنین قیمت مناسبتر گلایل نسبت به دیگر گل‌ها آن را به عنوان پرطرفدارترین گل مراسم سوگواری مطرح کرده است.

هرچند گلایل رنگ‌های مختلفی دارد اما همه آن‌ها به عنوان نمادی از صداقت و ارزش‌های اخلاقی شخص فوت شده و همچنین برای ابراز احساسات عمیق ما نسبت به او مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رز

رز یکی از گل‌هایی مهم و پرمصرف جهان و دارای نمادهای مختلف است که رنگ سفید آن در سال‌های اخیر در مراسم ترحیم و سالگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گل نیز مانند سایر گل‌های مراسم سوگواری معمولا نمادی از پاکی است.

تاج گل مناسب سالگرد تسلیت

 لیلیوم

گل لیلیوم یا سوسن با تنوع رنگی مختلف از جمله قرمز، سفید، نارنجی، ارغوانی، زرد وجود دارد که همه آن‌ها را می‌توان برای ابراز همدردی در تاج گل قرار داد. لیلیوم نمادی از پاکی و بی‌گناهی روح فرد از دست رفته در تاج گل برای ابراز تسلیت است.

آنتوریوم

این گل از جمله گل‌هایی است که رنگ‌های مختلف آن در زمینه‌ سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهم در خصوص آنتوریوم آن است که این گل ماندگاری بالا و البته قیمت بیشتری نیز دارد اما جلوه زیبایی به تاج گل برای مراسم سالگرد خواهد داد. 

داوودی

از جمله گل‌هایی که هرکدام از رنگ‌های آن نماد خاصی دارد می‌توان به داوودی اشاره کرد. در خرید تاج گل مراسم سالگرد تسلیت این گل به عنوان نمادی از ابراز غم و اندوه به کار می‌رود.

علاوه براین در تاج گل تسلیت می‌توان از گل‌های دیگری از جمله ارکیده، نیلوفر، کاملیا، میخک و غیره نیز استفاده نمود.

 

در آخر توجه داشته باشید که از دیگر اصول مهم در انتخاب تاج گل مراسم سالگرد، سفارش آن از یک گلفروشی است که در تهیه تاج گل از گل‌های تازه و با کیفیت استفاده بکند و همچنین بتواند در عین شلوغ و تجملاتی نبودن، تاج گلی دارای ترکیب زیبا و شکیل به شما تحویل بدهد. از طرفی حمل و نقل تاج گل برای مراسم سالگرد بسیار اهمیت دارد چرا که یک حمل‌ونقل نامناسب می‌تواند تا حد زیادی بر زیبایی و کیفیت تاج گل موثر باشد.

نظرات بازدیدکنندگان