چند ایده جالب طراحی بالکن و تراس با گیاهان

چند ایده جالب طراحی بالکن و تراس با گیاهان

آموزش استفاده از گل و گیاهان زینتی در طراحی سبز بالکن و تراس

اگر بالکن یا تراس دارید بهترین مکان هستند برای تبدیل شدن به یک فضای کوچک شخصی و صمیمی در اوقات فراغت شما. به راحتی می توانید بالکن خود را تبدیل به بهشتی کوچک پر از گل و گیاه کنید و در اوقات فراغت از آن لذت ببرید. فضای بالکن خود را بسنجدید به نور آن در طول روز دقت کنید.اگر میزان نور کمی در روز دریافت می کند از گیاهان سایه پسند استفاده کنید. و اگر نور بالایی دارد از گیاهان آفتاب دوست استفاده کنید.

طراحی بالکن و تراس با استفاده از گل های فصلی و دائمی

اگر مایل هستید که در طول سال از دیدن گل های رنگارنگ لذت ببرید. با توجه به فصل مربوط از گل های فصلی گلدار استفاده کنید و یا از گل های دائمی چندساله گلدار استفاده کنید. از انواع باکس های بالکنی که معمولا روی نرده بالکن یا تراس نصب می شوند استفاده کنید. این مدل از باکس ها جای کمتری اشغال کرده و فضای زیادی جهت گلکاری دارند.با استفاده از باکس های بالکنی همیشه بالکن شما از دور جلوه ای زیبا داشته و جلب توجه می کند. برای همه ما اتفاق افتاده که ناخودآگاه چشممان به بالکنی زیبا و پر از گل افتاده و بی اختیار چندلحظه ای مکث کرده و محو تماشای زیبایی گیاهان شده ایم.

طراحی فضای سبز بالکن و تراس با گیاهان سرسبز

استفاده از گلدان های آویز در بالکن و تراس

اگر لبه بالکن شما برای قرار دادن باکس مناسب نیست از انواع گلدان های آویز با طرح های متنوع و جنس های مختلف از جمله حصیری، چوبی و استفاده کنید. با استفاده از گلدان های آویز شما به راحتی دیوارها و سقف بالکن خود را هم دیزاین کرده اید.

طراحی بالکن با گل و گیاه و گل های فصلی و آویز دار

استفاده از استند های چوبی و فلزی در بالکن

اگر بالکن یا تراس شما فضای زیادی دارد می توانید از انواع باکس های ردیفی، پله ای و طبقه ای استفاده کنید. برای پر کردن ضلع های اطراف بالکن می توانید از انواع استندهای چوبی یا فلزی در طرح های زیبا و متنوع استفاده کنید. استندها هم فضای کمتری را اشغال می کنند هم می توانید تعداد زیادی از گلدان های خود را در آن قرار دهید.

ایده جذاب طراحی تراس و بالکن با گل و گیاه

ایجاد یک حیاط خلوت در بالکن و تراس

تمام ضلع های بالکن را پر از گل کنید. ولی سعی کنید فضای وسط بالکن خالی بماند تا بتوانید بالکن خود را به یک حیاط خلوت کوچک در دل طبیعت تبدیل کنید با قرار دادن چندصندلی یا یک تخت کوچک. بالکن خود را به نشیمن گاهی باصفا، گرم و دلنشین تبدیل کنید جهت اوقات فراغت.

طراحی بالکن و تراس با استفاده از گیاهان و گل فصلی

استفاده از گلدان های رنگی با رنگ های شاد و پر انرژی

برای این که بالکن شما پرانرژی باشد می توانید از انواع باکس های رنگی استفاده کنید. رنگ های شاد شادابی و انرژی محیط را بیشتر می کنند. با رنگ ها زندگی کنید و معجزه رنگ ها را با تمام وجود لمس کنید.

استفاده از گیاهان و گلدان های رنگی در طراحی تراس و بالکن

و حالا بالکن خود را با قبل مقایسه کنید. بالکن شما به یک بهشت کوچک پر از گل و گیاه تبدیل شده که دوست ندارید لحظه ای از آن جداشوید. فضایی باصفا و صمیمی که هر زمان نیاز به قدری آرامش داشتید یا نیاز به استراحت در فضایی سرزنده و شاداب می توانید از بالکن خود استفاده کنید. بالکن شما حتی می تواند مکان مناسبی باشد برای یک خلوت گرم و صمیمی در کنار عزیزانتان باشد.

پارسی گل به همراه تیم متخصص خود در حوزه گل و گیاه سعی در افزایش اطلاعات عمومی در این حوزه داشته و هر روز با انتشار مطالب جالب و خواندنی خواهان ایجاد انگیزه و علاقه نسبت به طبیعت و گل و گیاه بوده است، همچنین این مجموعه علاوه بر افزایش اطلاعات عمومی در این حوزه با ارائه ایده های خلاق در حوزه استفاده از گل و گیاه جذابیت محصولات گل و گیاه را افزایش داده است. مجموعه پارسی گل امیدوار است که طیف وسیعی از مردم با استفاده از گل و گیاه علاوه بر نشاط و شادابی که به خود هدیه می کنند انگیزه ای ایجاد کرده باشند برای تمامی زحمت کشان و متخصصین این حوزه.

نظرات بازدیدکنندگان