همه چیز درباره ولنتاین و روز عشق

همه چیز درباره ولنتاین و روز عشق

ولنتاین (روز عشق)

روز عشق یا روز ولنتاین مصادف با 14 فوریه میلادی و 25 بهمن ماه در ایران است. ولنتاین روزی زیبا برای یادآوری عشق و محبت بین افراد است. اکثر افراد ;معتقدند که ولنتاین فرهنگیست که از فرهنگ غربیان وارد فرهنگ ما شده و نباید به این فرهنگ در کشور اهیمت داد. ایرانیان نیز از هزاران سال پیش جشنی باستانی به نام جشن سپندارمذگان یا جشن اسپندگان معروف به جشن عشق داشتند که در گاهشمار زرتشیان 5 اسفند ;ماه و در گاهشمار خورشیدی برابر با 29 بهمن ماه می باشد. پیام مهم روز ولنتاین یا جشن سپندارمذگان یادآوری عشق و محبت و استحکام روابط بین افراد است.

از رسم و رسومات مهم ولنتاین، هدیه دادن و هدیه گرفتن است. انتخاب هدیه ولنتاین برای اکثر افراد انتخابی دشوار است. ما به شما پیشنهاد خرید گل و سفارش آنلاین گل در ولنتاین و روز عشق را می دهیم. گل ها از زیباترین و پر احساس ترین هدایا در روز عشق و ولنتاین خواهند بود.

تاریخچه ولنتاین (روز عشق)

14 فوریه معروف به روز ولنتاین و روز عشق در فرهنگ غرب و مسیحیان است. روز ولنتاین مربوط به سنت روم باستان و مسیحیت بوده و افسانه ها و داستان های مختلفی درباره ی این روز نقل شده است.

از داستان های معروف این روز داستان کشیشی است به نام والنتین (والنتیوس) در روم باستان که در برابر حکم های ناعادلانه فرمانروای آن دوران به نام کلودیوس دوم ایستادگی می کند و همین امر موجب کشته شدن والنتاین می شود.

کلودیوس دوم بر این عقیده بوده که مردان مجرد نسبت به مردانی که ازدواج کرده بودند و همسر و فرزند داشتند جنگجویان بهتری هستند، پس به همین دلیل ازدواج را برای مردان جوان ممنوع اعلام می کند. دستور ازدواج نکردن مردان جوان امپراطوری روم مخالفان زیادی پیدا می کند از سرسخت ترین مخالفان این موضوع کشیش والنتاین است که به شدت با این دستور مخالفت می کند و با عقیده بر ناعادلانه بودن این دستور شروع به عقد مخفیانه و اختیاری دختران جوان با سربازان رومی می پردازد.

پس از مطلع شدن کلودیوس دوم از این موضوع والنتاین را محکوم به مرگ و به زندان روانه می کند. از دیگر افسانه های ولنتاین علاقه مندی والنتین به دختر زندانبانش است که قبل از مرگش شروع به نوشتن نامه ای برای ابراز عشق به دختر زندانبان می کند و در آخر نامه می نویسد از طرف والنتاین تو . ارسال کارت تبریک در روز ولنتاین و نوشتن جمله از طرف ولنتاین تو برآمده از همین افسانه است.

پس از اعدام و مرگ والنتاین در روز 14 فوریه، والنتاین معروف به اولین فرد فدایی راه عشق شد و از آن دوران روز ولنتاین را روزی برای بیان عشق و علاقه قلبی دانستند.

روز ولنتاین و عشق به کشور های اروپایی راه یافت و محبوبیت زیادی را در میان مردم پیدا کرد. سالانه هزاران خواستگاری و پیشنهاد ازدواج در این روز در اکثر کشورها برگزار می گردد.

دیگر فرهنگ ها و کشور ها نیز از این قائده مستثنی نیستند علاوه بر کشورمان ایران که جشن سپندارمذگان را در اسفند ماه دارد کشورهای همچون ژاپن و چین هم دارای جشن عشق هستند. ژاپن در تاریخ 14 مارس روزی به نام روز سفید دارد که در این روز مردان برای جبران محبت خانم ها به آنان هدیه می دهند. در چین نیز روز هفتم ماه هفتم در تقویمشان را جشن عشق گرفته و با نگاه کردن به ستاره ها برای داشتن و به دست آوردن معشوقه خود دعا می کنند.

خرید هدیه ولنتاین و قیمت گل رز قرمز ولنتاین

انتخاب هدیه ولنتاین

اکثر افراد ولنتاین و روز عشق را خاص جوان ها و زوج های جدید می دانند اما فلسفه این روز یادآوری عشق و ابراز علاقه به همدیگر است، هر کسی می تواند در این روز به کسی که علاقه دارد ابراز عشق کند. این ابراز علاقه می تواند برای دوستان، خانواده و یا هر شخص دیگری باشد، مهم استحکام عشق و علاقه در بین یکدیگر و خوشحال کردن همدیگر با اهدا هدایایی دوست داشتنی در این روز است.

اهدای هدیه در روز ولنتاین می تواند یک خاطره شیرین و به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب شما ایجاد کند این خاطره تا سال ها باقی خواهد ماند پس نیاز است که برای انتخاب هدیه ولنتاین وسواس بیشتری به خرج داد. این که هدیه از لحاظ مادی قیمت بالایی داشته باشد دلیل بر ماندگار بودن هدیه در ذهن مخاطب نیست، انتخاب یک هدیه درست و مناسب مخاطب خود می تواند وی را غافلگیر کند و این روز زیبا را در ذهنش ماندگار کند.

از هدایای مرسوم در روز ولنتاین معمولا گل رز قرمز، شکلات کاکائویی، عروسک و کارت تبریک است. رنگ قرمز رنگ ویژه روز ولنتاین بوده و اکثر افراد سعی می کنند هدایایی که انتخاب می کنند به رنگ قرمز باشد.

خرید گل رز قرمز برای ولنتاین

گل های رز از گل های عاشقانه و خاص هدیه در روز ولنتاین (روز عشق) می باشند. رنگ ;گل رز و تعداد شاخه گل رز معنا و مفهوم خاص خود را دارد. گل رز قرمز نماد عشق و علاقه بی نهایت به فرد مقابل است از این روز اکثرا برای مناسبت های عاشقانه و تبریک از گل رز قرمز استفاده می شود.

گل رز مخصوص عشاق و رابطه های عاشقانه بوده و پس از اهدا احساس لطافت و آرامش خیال را به مخاطب القا می کند. این گل زیبا را می توانید به اشکال مختلف به صورت سورپرایز در روز ولنتاین اهدا کنید. تزیین گل رز قرمز به شکل دسته گل، سبد گل و جعبه گل زیبایی بی نظیری داشته و می تواند مخاطب شما را غافلگیر کند.

زیباترین و در عین حال لطیف ترین و دوست داشتنی ترین هدیه در روز ولنتاین گل های طبیعی اند. گل ها با زبان و احساسات لطیف خود به خوبی می توانند اوج علاقه و محبت درونی شما را به مخاطب القا کنند. گل رز از بهترین هدایایی خواهد بود که احساسات مخاطب شما را درگیر می کند و حسی ناب را در مخاطب خلق می کند. گل رز علاوه بر این که می تواند خود به تنهایی هدیه ای جذاب و کامل باشد در روز ولنتاین به همراه دیگر هدایای ولنتاین نیز جذابیت فوق العاده ای خواهد داشت. اهدای هدیه خود به همراه دسته گل رز یا قرار دادن هدیه در بستری از گل های رز نیز از جذابیت زیادی برخوردار خواهد بود.

گل های رز از رمانتیک ترین هدایای روز ولنتاین هستند. اکثر گل فروش ها خاص روز ولنتاین طرح ها و ایده های جدیدی را با تزیین گل رز آماده می کنند. فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پارسی گل جدید ترین و شیک ترین طرح های گل آرایی در قالب انواع دسته گل رز روز ولنتاین، جعبه گل رز روز ولنتاین، سبد گل رز روز ولنتاین و انواع گل های تک شاخه رز در جعبه ها و بسته بندی های شیک و لاکچری ویژه روز ولنتاین را تهیه کرده تا شیک ترین هدایای ولنتاین را در کوتاه ترین زمان ممکن تنها با چند کلیک از گل فروشی آنلاین پارسی گل سفارش دهید و در محل موردنظر تحویل بگیرید.

گل رز از محبوب ترین و جذاب ترین گل ها برای هدیه ولنتاین به ویژه هدیه ولنتاین برای خانم هاست. گل رز قرمز از سالیان دور در بین اکثر ملل محبوبیت داشته شواهد زیادی نشان دهنده استفاده از گل رز در چند قرن پیش می باشد.

خرید گل رز قرمز ولنتاین و سفارش جعبه گل رز هدیه ولنتاین

گل رز قرمز بیانگر مفاهیم زیبایی همچون عشق بی نهایت، گذشت، زیبایی، احساسات عمیق و عشق و علاقه پاک می باشد. با وجود مفاهیم زیبای گل رز این مسئله ثابت می شود که این گل می تواند بهترین هدیه ولنتاین باشد برای عزیزان و دوستان، البته گل رز یک معنای همیشگی نخواهد داشت، رنگ گل و تعداد شاخه نیز مفاهیم مختلف و متفاوتی خواهد داشت.

با توجه به آمارهای مختلفی که کشورهای اروپایی از خرید و فروش گل رز در روز ولنتاین می دهند گل رز اوج گردش مالی خود را در این روز دارد. آمارها حاکی از آن است که سالانه حدود 300 میلیون شاخه گل رز در روز ولنتاین به فروش می رسد این در حالی است که قیمت این گل در روز ولنتاین افزایش چشم گیری پیدا می کند.

گل رز علاوه بر فروش تک شاخه ای که دارد در شکل های مختلفی همچون دسته گل، سبد گل و جعبه گل دیزاین شده و همین امر موجب می گردد که فروش بیشتری نیز پیدا کند.

دسته گل ،جعبه گل و سبد گل هایی که با اکسسوری های مختلف از گل رز تهیه و آماده می گردند بسیار زیبا و چشم نواز بوده که هر فردی مشتاق به خرید این گل زیبا می شود.

اکثر افراد مخاطب روز ولنتاین جوان ترها هستند از این رو به راحتی جذب تزیینات خاص این گل شده و خریداری می کنند. خرید و فروش گل رز در روز ولنتاین روز به روز در حال افزایش می باشد و اکثر افراد برای بیان عشق و ابراز علاقه خود از گل رز در این روز استفاده می کنند.

گل رز قرمز به یک نماد اصلی در روز ولنتاین درآمده است و افرادی که در این روز به فکر اهدای هدیه هستند حتما در بین هدایای خود از گل رز قرمز استفاده می کنند.

البته رنگ های دیگر گل رز نیز در روز ولنتاین استفاده شده و فروش خوبی دارد اما رقیب گل رز قرمز نبوده و نخواهند بود.

مفاهیم رنگ های گل رز

گل رز قرمز: عشق و علاقه بی نهایت

گل رز سفید: پاکی و خلوص نیت

گل رز صورتی: صمیمیت، سپاسگزاری و وابستگی

گل رز زرد: سرزندگی، نشاط و انرژی

گل رز نارنجی: شور و نشاط، جذابیت

گل رز بنفش: زیبایی، فریبندگی، جلال و شکوه

گل رز آبی: کنایه آمیز و اسرار آمیز، دست نیافتنی

گل رز سبز: خرمی و سرسبزی

گل رز سیاه: مرگ و وداع

خرید شکلات ولنتاین

از دیگر هدایایی که مرسوم است در روز ولنتاین داده شود جعبه شکلات های کادویی می باشد. فلسفه اهدای شکلات و کاکائو قدمت دیرینه ای ندارد بر خلاف گل رز که پیشینه ای قدمت دار دارد ولی اهدای شکلات اخیرا به هدایای روز ولنتاین پیوسته است.

شکلات هایی که در این روز اهدا می گردند اکثرا به شکل قلب و با جعبه های کادویی قرمز رنگ می باشند که متناسب با رنگ قرمز که رنگ ویژه ولنتاین است.

خرید شکلات ولنتاین و سفارش هدیه ولنتاین

اهدای کارت تبریک ولنتاین

اهدای کارت تبریک ولنتاین نیز پیشینه ای قدمت دار دارد. در بخش تاریخچه ولنتاین و داستان این روز پس از این که کشیش والنتاین طبق دستور کلادیوس به زندان افتاد و در زندان عاشق زندانبان خود شد پس از ابراز علاقه به دختر زندانبان در آخرین لحظات عمر خود پیامی عاشقانه را با خون بر تکه کاغذی نوشت و در آخر نوشت از طرف والنتاین تو

پس از آن تمامی عاشقان در روز ولنتاین کارت تبریکی زیبا تهیه کرده و انتهای کارت تبریک پیامی عاشقانه را می نویسند و آخر جمله خود می نویسند از طرف ولنتاین تو

کارت تبریک به لحاظ این که می تواند سال های طولانی به عنوان یادگاری نگهداری شود بهتر است که سلیقه بیشتری خرج داد و یک کارت تبریک زیبا و دیدنی خلق کرد تا خاطره ای ماندگار باشد برای عزیزانمان

از ایده های درست کردن کارت تبریک نوشتن متن های عاشقانه و دلنوشته های خود با دست خط خودتان هست. نوشتن متن های داخل کارت تبریک با دست خط خود احساس صمیمیت بیشتری را برای مخاطب ایجاد می کند و همچنین ارزش معنوی بیشتری برای مخاطب خواهد داشت.

بهتر است رنگ کارت تبریک قرمز بوده و تم عاشقانه داشته باشد.

حتی می توانید به همراه کارت تبریک خود آلبومی از عکس های خاطره انگیز خود یا آلبومی از دست نوشته های خود برای یکدیگر تهیه کنید و در قالب آلبومی زیبا و عاشقانه به مخاطبتان هدیه کنید.

در اهدای هدایای روز ولنتاین خلاق و نو آور باشید. سعی کنید خاطره بازی کنید و تمام خاطراتی که در طول دوران آشنایی و دوستی خود داشتید را به خاطره ای ماندگار و دیدنی ثبت کنید تا به عنوان یادگاری هدیه ای به یادماندنی باشد برای دلدارتان

خرید گل و هدیه ولنتاین با قیمت ارزان در گلفروشی پارسی گل

خرید هدیه ولنتاین برای خانم ها

انتخاب و خرید یک هدیه مناسب برای خانم ها در روز ولنتاین مطمئنا باید انتخابی با وسواس و دقیق باشد. پیشنهاد ما به شما خرید و انتخاب گل رز قرمز در قالب دسته گل یا جعبه گلی دیدنی از گل های رز قرمز است. خانم ها سرشار از احساسات و لطافت های زنانه اند. گل های طبیعی نیز پیام آور احساسات زیبا و دوست داشتنی اند مطمئنا گل های طبیعی مخصوصا گل طبیعی رز قرمز با مفاهیم زیبا و سرشار از عشق و علاقه می تواند به خوبی احساسات یک خانم را تحت تاثیر قرار دهد و وی را شگفت زده کند. گل های رز علاوه بر این که خود می توانند به تنهایی هدیه ای زیبا در روز ولنتاین برای خانم ها باشند ولی به شما پیشنهاد می کنیم برای سورپرایز بیشتر هدیه ای که مخاطب شما خیلی وقت است منتظر خرید آن بوده و برایش جذابیت زیادی دارد را تهیه کنید و همراه با دسته گل زیبا از گل رز یا در بستری از گل های رز در قالب یک جعبه گل دیدنی تقدیم مخاطب خود کنید. برای انتخاب و خرید بهترین هدیه ولنتاین یعنی گل رز قرمز به شما پیشنهاد می دهیم که محصولات جعبه گل رز و دسته گل رز قرمز ویژه ولنتاین را مشاهده فرمایید و تنها با چند کلیک ساده به صورت اینترنتی خرید کرده و در محل مورد نظر دریافت کنید.

خرید گل رز قرمز ولنتاین و سفارش هدیه ولنتاین زیبا

خرید هدیه ولنتاین برای آقایان

هدایایی در روز ولنتاین مرسوم شده است که معمولا گل، شکلات، کارت تبریک و عروسک از مهم ترین آن ها هستند. ولی خرید هدیه ولنتاین باید متناسب با گروه سنی و جنسیت باشد. معمولا هدایای که در روز ولنتاین مرسوم است بیشتر برای خانم ها ارسال می گردد و با روحیات خانم ها سازگار است و شاید اهدای این هدایا برای آقایان جذابیت نداشته باشد از این رو از چند نمونه هدیه و کادو که خاص آقایان است نام برده می شود که در این روز زیبا نیز آقایان هدایای مورد علاقه خود را دریافت کنند. از هدایای مناسب روز ولنتاین برای آقایان می توان به ادکلن، جاسوئیشی یا آویز کلید، ست کیف پول و کمربند، ساعت مچی، کت و کراوات اشاره کرد.

قیمت گل رز قرمز ولنتاین و خرید گل رز هدیه ولنتاین

فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پارسی گل با ارائه اینترنتی شیک ترین و زیباترین محصولات ولنتاین از جمله دسته گل رز ولنتاین، جعبه گل رز ولنتاین، سبد گل رز ولنتاین و ... با بهترین کیفیت تهیه شده از ممتاز ترین گل های شاخه بریده رز هلندی با بهترین قیمت در خدمت هموطنان عزیز است.

هدف گل فروشی آنلاین پارسی گل ارائه با کیفیت ترین و ممتاز ترین گل های طبیعی همراه با جدید ترین و مدرن ترین طرح های تزیین و گل آرایی در کوتاه ترین زمان ممکن و با مناسب ترین قیمت می باشد. امیدواریم که در این راه بزرگ شما نیز از همراهان ما باشید تا با یاری شما عزیزان این مسیر میسر گردد.

نظرات بازدیدکنندگان