هفت گل مقاوم برای محل کار

هفت گل مقاوم برای محل کار

7 گل بادوام برای محیط کار

در حال حاضر استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار و محیط های اداری باعث شده که فضاهای اداری به مکان هایی شاداب و سرزنده تبدیل شود و سرشار از انرژی باشند. گل ها و گیاهان علاوه بر زیبایی کمک زیادی به تصفیه هوای محیط، ایجاد انگیزه در کار و انرژی مثبت در کارمندان خواهد شد.

با قرار دادن گل و گیاه در محیط های کاری و اداری هم محیط را زیباتر کرده اید هم با دیدن گل ها در طول حس نشاط و سرزندگی پیدا کرده و انگیزه بهتری برای ادامه کار خواهید داشت. اگر محل کار شما پر از وسایل بی جان اداری است و فضای شما خیلی بی روح و خشک است حتما پیشنهاد می دهیم که از طراحی گل و گیاه در محیط کار خود استفاده کنید تا محیط کار خود را به محیطی لذت بخش و سرشار از انرژی تبدیل کنید.

چه گل هایی مناسب نگهداری در محل کار هستند؟

باتوجه به این که استفاده از گل و گیاه در محیط کار بسیار جذاب بوده و حس نشاط و سرزندگی را در فضا ایجاد می کند ولی به شرطی که از گل ها و گیاهان مناسب محل کار و محیط های اداری استفاده شود تا بتوانند دوام خوبی داشته باشند و مدت زمان زیادی از دیدن گل ها در محل کار خود لذت ببرید.


ویژگی گیاهان مناسب استفاده در محل کار

گل های مقاوم به سایه و نور کم

گل های مقاوم به اختلاف دمای بالا

گل های برگ زینتی و همیشه سبز

گل هایی که رشد بالایی نداشته و کند رشد هستند

گل هایی که نگهداری آسان و نیازمند توجه پایین هستند


گیاهان مقاوم مناسب محل کار

1- گل سانسوریا

گیاه آپارتمانی سانسوریا (Sansevieria) یکی از با دوام ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که مقاومت بالایی دارد و نگهداری از آن بسیار ساده است. سانسوریا دارای گونه های مختلف از جمله سانسوریا برگ سبز، سانسوریا ابلق، سانسوریا لاله ای، سانسوریا لوله ای و... می باشد. این گل آپارتمانی زیبا یکی از تصفیه کننده های قوی هوای محیط است. سانسوریا یکی از قوی ترین تصفیه کننده های هوا است و اکسیژن بالایی را در محیط تولید می کند. سانسوریا از گیاهان مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری است. این گیاه همیشه سبز در از بین بردن گازهای سمی و آلوده نیز موثر است.

گیاهان مناسب محیط کار، گل و گیاه مقاوم برای محل کار و محیط های اداری

سفارش آنلاین گل سانسوریا

2- گل زاموفیلیا

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا از گیاهان همیشه سبز، زیبا و لوکس است که دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد. از جذابیت های گل زاموفیلیا برگ های چرمی و زیبای آن است که بسیار براق و قابل توجه هستند.نگهداری از گل زاموفیلیا بسیار ساده بوده و نسبت به تنش های محیطی مقاومت خوبی دارد.موفیلیا از گیاهان همیشه سبز است که نسبت به تنش های محیطی مقاومت بالایی دارد. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم به خشکی و نور است که از لحاظ نگهداری بسیار مشابه خانواده کاکتوس هاست. شباهت نگهداری زاموفیلیا به کاکتوس تا حدی است که برای خاک مناسب زاموفیلیا از خاک کاکتوس استفاده می شود. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری است.

انواع گل و گیاه مناسب محل کار، معرفی بهترین گل ها برای فضای کاری و اداری

سفارش آنلاین گل زاموفیلیا

3- گل پتوس

گیاه آپارتمانی پتوس با نام علمی philodendron scandens و با نام انگلیسی Sweetheart plant یکی از گل های آپارتمانی همیشه سبز و جذاب است که طرفداران زیادی دارد. پتوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم و با دوام است که قادر به سازگاری و رشد در اکثر زیستگاه ها می باشد. یکی از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا می باشد که تاثیر به سزایی در افزایش رطوبت محیط دارد. گیاه پتوس دارای گونه معمولی (سبز خالص) و ابلق (دو رنگ) می باشد. هر دوی این گونه ها دارای زیبایی منحصر به فرد خود هستند. آویز بودن گل پتوس بسیار مناسب جهت پوشش دهی فضاهای مختلف است.

معرفی گل های مقاوم برای محیط کار و فضاهای اداری

سفارش آنلاین گل پتوس

4- گل گندمی

گل گندمی از گیاهان تصفیه کننده بوده که بسیار در از بین بردن بو کاربرد دارد. گیاه گندمی حالت آویز داشته و می توانید به خوبی این گیاه را در گلدان های آویز قرار دهید و از سقف آویزان کنید. این گیاه زیبا به خوبی می تواند در فضای داری و محیط کاری دوام داشته باشد و رشد مطلوبی داشته باشد.

انواع گل و گیاه مناسب محل کار و فضاهای اداری

سفارش آنلاین گل گندمی

5- گل فیکوس

گل آپارتمانی فیکوس با نام انگلیسی Rubberplant و نام علمی Ficus elastic از خانواده موراسه است. گیاه فیکوس بومی جنگل های استوایی آسیا و آمریکای شمالی است. این گیاه دارای تنوع گونه فراوانی می باشد و تا به حال حدود 600 گونه از این گیاه شناخته شده است. از ویژگی های ظاهری معروف این درختچه، برگ های چرمی و براق آن است که موجب محبوبیت این گیاه شده است. برگ های فیکوس بسیار ضخیم و پهن هستند. پهن بودن برگ ها بسیار مناسب جهت پوشش دهی فضاهای نامطلوب است.

گل مناسب محل کار، گل های مقاوم و بادوام محیط کار و فضای اداری

سفارش آنلاین گل فیکوس

6- گل شفلرا

شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیباست که در دو نوع شفلرا بلک با برگ های سبز رنگ تیره و شفلرا برگ ابلق با برگ هایی سبز و رگه هایی طلایی و زرد رنگ می باشد. برگ گیاه شفلرا پنجه ای بوده و ظاهر چرم شکل و براق دارد. شفلرا اگر در محیط مناسب قرار بگیرد افزایش ارتفاع بالایی خواهد داشت و طول آن به حدود 3 متر هم خواهد رسید. شفلرا با ساقه های چوبی شکل فرم درختچه ای داشته و حتی از شفلرا برای پرورش بن سای نیز استفاده می کنند. ارتفاع بالای این درختچه بسیار مناسب جهت پوشش های فضاهای کوتاه و نامطلوب اداری است.

بهترین گیاهان برای محل کار و محیط های اداری

سفارش آنلاین گل شفلرا

7- گل اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم از گل های جذاب با ظاهری لوکس است که به دلیل داشتن گل های سفید رنگ درشتش محبوبیت بالایی دارد. حالت برگ های اسپاتی فیلوم براق بوده و در هر فضایی که قرار بگیرد جلوه ای دیدنی را به فضا می بخشد. این گیاه زیبا در نور پایین و رطوبت و دمای بالا به خوبی دوام خواهد داشت. همچنین اسپاتی فیلوم از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا نیز می باشد.

بهترین گیاهان مقاوم برای محل کار و محیط های اداری

سفارش آنلاین گل اسپاتی فیلوم

نظرات بازدیدکنندگان