معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ های گل رز

گل های طبیعی از زمان های دور برای ابراز عشق و علاقه در مراسم و مناسبت های مختلف مورد استفاده قرار می گرفته اند. انتخاب گل به عنوان هدیه از زیباترین و با احساس ترین هدایا برای نشان دادن عواطف و احساسات درونی است. اگر چه زیبایی ذاتی گل ها به اندازه ایست که هر فردی را به وجد می آورد و تحت تاثیر قرار می دهد اما دانستن اینکه هر گل چه معنا و مفهومی دارد مطمئنا تاثیر بیشتری در برقراری ارتباط شما با مخاطبینتان خواهد داشت. علاوه بر اینکه هر نوع گل، معنا و مفهوم خاص خود را دارد رنگ های مختلف از یک گل نیز می تواند معانی خاصی داشته باشد.

گل رز یکی از پرطرفدارترین گل ها در جهان است که به دلیل محبوبیت بالای آن به ملکه گل ها مشهور شده است. از لحاظ تولید، گل رز در صدر قرار دارد و جزء پر مصرف ترین گل های شاخه بریده است. گل رز با توجه به ظاهر جذاب و تنوع رنگش از پر فروش ترین گل ها در مناسبت های مختلف است.

معنی گل رز و رنگ های مختلف گل رز

گل رز از زمان های دور مشهور به گل عشق و نمادی از عشق ابدی و جاویدان بوده است. به طور کلی گل رز بیانگر عشق بی نهایت، علاقه و محبت بی حد و اندازه و همیشگی است. افراد مختلف در سراسر جهان از گل رز برای ابراز عشق و علاقه به یکدیگر استفاده می کنند. علاوه بر مفهوم زیبای گل رز، هرکدام از رنگ های گل رز نیز دارای معنا و مفهوم زیبایی هستند.

روانشناسی انواع گل رز

معنی گل رز قرمز

رز قرمز بیانگر عشق و علاقه بی نهایت و جاودانه است. گل رز در رنگ قرمز شور و اشتیاق شدید و همیشگی در عشق را نشان می دهد. هرچه گل رز قرمز، پر رنگ تر باشد احساس عشق و علاقه را عمیق تر نشان می دهد، و هرچه رنگ قرمز کم رنگ تر باشد احساس عشق و علاقه را رمانتیک تر و احساسی تر نشان می دهد. اگر مایلید که به مخاطب خود عشق بی نهایت، علاقه و وابستگی شدید و ابدی را نشان دهید می توانید از گل رز قرمز رنگ استفاده کنید.

معنی گل رز سفید

رز سفید بیانگر عشق پاک، اخلاص در عشق، صداقت، پاکی، معصومیت، معنویت و همدردی است. رز سفیدرنگ سرشار از حس آرامش و اخلاص است. گل رز سفید از آن دسته گل هایی است که با توجه به مفهومش هم برای مراسم ترحیم به عنوان ابراز همدردی و هم برای مراسم عروسی به عنوان آرزوی سعادت و خوشبختی استفاده می گردد. همچنین از گل رز در رنگ سفید برای ادای احترام، یادبود و گرامیداشت نیز استفاده می گردد.

 معنی گل رز زرد

رز زرد بیانگر شادی، شور، نشاط و سرزندگی است. گل رز در رنگ زرد سرشار از نشاط و انرژی مثبت است. رز زرد رنگ معنا و مفهوم عاشقانه ای ندارد و بر دوستی و صمیمیت تاکید دارد. و آن را می توانید برای افرادی هدیه ببرید که با آنها رابطه کاری یا دوستانه دارید و مایلید که انرژی و نشاط زیادی را برایشان به ارمغان ببرید. یکی از باور های غلط که همیشه رز زرد و یا گل های زرد رنگ را نشانه ای از تنفر می دانسته اند شاید همین موضوع باشد که رنگ زرد مفهوم عاشقانه ای ندارد. اما دلیلی برای تنفر نیست و این باور کاملا اشتباه است. رز زرد سرشار از نشاط، شور و انرژی است و با توجه به اینکه مفهوم عاشقانه ای ندارد به خوبی می توان از آن ها برای رابطه ای دوستانه و کاری استفاده کرد.

معنی گل رز صورتی

رز صورتی بیانگر قدردانی، ستایش، تحسین، شکرگزاری و سپاسگزاری است. رز صورتی انتخابی مناسب خواهد بود برای تشکر و قدردانی از عزیزان. گل رز در رنگ صورتی سرشار از لطافت و ظرافت است که می تواند هدیه ای مناسب باشد برای دختران و خانم های جوان تا به خوبی عشق رمانتیک و تحسین برانگیز را به آنان ابراز کند.

گل رز و معانی رنگهای مختلف گل رز

معنی گل رز آبی

رز آبی بیانگر عشق دست نیافتنی، عشق راز آلود، مرموز بودن و بسیار کنایه آمیز است. گل رز در رنگ آبی عشقی سرسخت، مرموز و دست نیافتنی را نشان می دهد. اگر مایلید که عشق و علاقه خود را غیر مستقیم و راز آلود به طرف مقابل نشان دهید و به او بفهمانید که فردی دست نیافتنی است از گل رز آبی رنگ استفاده کنید.

معنی گل رز سبز

رز سبز بیانگر سلامتی، سرزندگی، صلح، رویش، خرم، حاصلخیزی و آرامش است. گل رز در رنگ سبز به خوبی می تواند ارتباط شما با طبیعت را نشان دهد. رز سبز رنگ سمبل سعادت، سلامتی، سرزندگی و خوشبختی است و نماد باروری و زایش است.

معنی گل رز بنفش

گل رز بنفش بیانگر عظمت، تحسین عشق، شگفتی، شکوه و جلال است و به خوبی می تواند عشق عظیم و باشکوه شما را نمایان کند. همچنین گل رز در رنگ بنفش نمادی از فریبندگی و رمز و راز است. رز بنفش بسیار رمانتیک و عاشقانه بوده و با استفاده از آن می توانید به خوبی عشق در نگاه اول را نشان دهید.

معنی گل رز نارنجی

گل رز نارنجی بیانگر اشتیاق در عشق، انرژی، شیفتگی، میل و جذابیت است. گل رز در رنگ نارنجی نشانه جذابیت و شیفتگی در عشق است. اگر مایلید که علاقه و شیفتگی در عشق را به همراه شور و نشاطی وصف نشدنی به طرف مقابل نشان دهید از گل رز نارنجی رنگ استفاده کنید. 

معنی گل رز سیاه

گل رز سیاه بیانگر پایان رابطه، وداع، مرگ و اندوه در عشق است. گل رز در رنگ سیاه بسیار اندوهناک است و برای مراسم خاکسپاری و تدفین استفاده می شود. همچنین اگر مایل باشید رابطه عاشقانه خود را تمام کنید و با عشق خود وداع کنید می توانید از گل رز سیاه رنگ استفاده کنید.

    

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان