معرفی 7 گیاه تصفیه کننده هوا

معرفی 7 گیاه تصفیه کننده هوا

مقاوم ترین گل ها و گیاهان آپارتمانی با خاصیت تصفیه کننده هوای محیط

هرکدام از ما در فضای منزل یا محیط کار خود فقط برای خالی نبودن فضا از یک یا چند گیاه استفاده می کنیم که بعد از مدتی هم به دلیل بی توجهی ما از بین می رود. ولی شاید اگر اطلاعات عمومی خود را در حوزه گل و گیاه افزایش دهیم هر یک از ما تبدیل شویم به یکی از علاقه مندان پر و پا قرص گل و گیاه یا شاید برای خود یک گلخانه کوچک در منزل تهیه کنیم.گیاهان علاوه بر زیبایی بصری، نشاط، شادابی و سرزندگی که در محیط ایجاد می کنند بسیار مفید در جهت رفع آلودگی های محیطی و تصفیه هوای محیط هستند.

در متن زیر به چند مورد از گیاهان مفید جهت تصفیه هوا اشاره می شود.

1- آلوئه ورا

این گیاه فوق العاده با برگ های گوشتی و آبدار خود در طول شب مرتب اکسیژن آزاد می کند و بسیار مناسب برای اتاق خواب می باشد همچنین در محیطی که این گیاه حضور دارداگر گازهای بنزن که معمولا از چسب، رنگ، مواد پلاستیکی و پاک کننده ها ایجاد می شود.یا گاز فرمالدهید که از وسایل چوبی، مبلمان، رنگ، الکل، خوشبو کننده های هوا ایجاد می شود.وجود داشته باشد هوا را از این گازها پاک کرده و کاملا هوای اطرافش را تمیز نگه می دارد.

گیاه آلوئه ورا معرفی گیاهان تصفیه کننده هوای محیط

علاوه بر فوایدی که ذکر شدآلوئه وراتاثیر بسزایی در درمان زخم های ناشی از بریدگی و سوختگی دارد. برای شادابی و نشاط پوست نیز مفید است همچنین خوردن این گیاه مفید جهت رفع مشکلات گوارشی نیز می باشد. آلوئه ورا یک گیاه همه چیز تمام است هرچه از فوایدش گفته شود کم است.

2- سانسوریا

گیاهی زیبا با برگ های شمشیری که تصفیه کننده دی اکسید کربن، بنزن، فرمالدئید و تری کلرواتیلن موجود در هوا می باشد. تولید کننده قوی اکسیژن بوده و در مطبوع کردن محیط تاثیر بسزایی دارد. بسیار مقاوم به عوامل نامساعد محیطی و نگهداری آن آسان است. دارای دو نوع معمولی و ابلق (با حاشیه طلایی) می باشد که ابلق آن طرفداران بیشتری دارد البته فرم برگ لوله ای هم دارد که به تازگی با رنگ های متنوع رنگ آمیزی شده و علاقه مندان زیادی را جذب کرده است.

گیاه سانسوریا تصفیه کننده قوی هوا و رفع آلودگی محیطی

3- پیچک انگلیسی

از بهترین تصفیه کننده های هوا می باشد. رشد رونده و خوبی دارد و از گیاهان همیشه سبز نیز می باشد.بسیاری از گازهای آلوده محیط را به خود جذب کرده و هوا را عاری از گازهای آلوده می کند.اگر کسی آلرژی یا آسم داشته باشد این گیاه با تولید اکسیژن بالا می تواند بسیار مفید جهت تنفس بهتر فرد باشد.

گیاه پیچک انگلیسی از گیاهان تصفیه کننده قوی هوای محیط

4- گیاه عنکبوتی (گندمی، سجافی)

گیاه عنکبوتی مبارزی قوی با آلاینده هایی چون بنزن، مونوکسید کربن و زایلن می باشد.این گیاه علاوه بر تصفیه هوا بوی نامطبوع محیط را هم رفع کرده و هوای اطراف را مطبوع نگه می دارد.

گیاه عنکبوتی مبارزی قوی با آلاینده هایی چون بنزن، مونوکسید کربن و زایلن می باشد.این گیاه علاوه بر تصفیه هوا بوی نامطبوع محیط را هم رفع کرده و هوای اطراف را مطبوع نگه می دارد.

گیاه گندمی سجافی تصفیه کننده قوی هوای محیط

5- نخل شامادورا (نخل بامبو)

گیاهی با ظاهری جذاب و ظریف، مناسب جهت افزایش رطوبت محیط می باشد و از خشکی هوای محیط می کاهد.این گیاه با بالا بردن رطوبت هوا باعث می شود تنفس راحت تر باشد. به همین جهت برای اتاق خواب توصیه می شود با توجه به عملکردی که دارد خواب را بسیار آسوده و لذت بخش خواهد کرد.

گیاه نخل شامادورا تصفیه کننده قوی هوای منزل

6- اسپاتی فیلوم

گیاهی با برگ ها و گل های جذاب که به خاطر داشتن گل هایی با فرم خاص علاقه مندان زیادی دارد.این گیاه زیبا به عنوان فیلتر هوا عمل کرده و هوای محیط اطرافش را عاری از هر گونه آلودگی می کند.گل های این گیاه رطوبت را افزایش داده و همچنین با از بین بردن آلودگی های موجود در هوا محیط را برای کسانی که مشکلات تنفسی یا آلرژی دارند مناسب تر می کند.هوا را مطبوع و تنفس را بسیار راحت تر می کند و برای اتاق خواب نیز توصیه می شود.

گیاه اسپاتی فیلوم تصفیه کننده قوی هوای محیط

7- آگلونما

گیاهی با برگ های زیبا که عمر بسیار بالایی دارد و مقاوم می باشد.این گیاه می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرعت هوای محیط را تصفیه کند و میکرو ب ها و آلودگی های محیطی را از بین ببرد.گیاهی با نگهداری آسان که بدون هیچ توجه و توقعی محیط را برای شما سالم تر نگه می دارد.

گیاه آگلونما گیاه تصفیه کننده هوای محیط

امیدواریم با توجه به فوایدی که از گیاهان ذکر شد و تاثیری که می توانند در زندگی و محیط اطرافمان داشته باشند بیشتر به گیاهان توجه کنیم و سعی کنیم برایشان جایی در زندگی خود داشته باشیم. زندگی همراه با موجودات زنده،حساس و نیازمند توجهی چون گیاهان، لذت بخش تر خواهد بود و انسان را مسئولیت پذیرتر، روح را لطیف تر و آرامش و شادی دو چندانی را به زندگی هدیه می کند.

زندگی با گل ها زیباتر و لذت بخش تر خواهد بود ما در پارسی گل این زیبایی و لذت را به شما هدیه خواهیم کرد.با ما باشید و هر روز از تازه ترین مطالب در حوزه گل و گیاه باخبر شوید. هدف ما در پارسی گل بالابردن سطح اطلاعات در این حوزه و کمک به محیط زیست و طبیعت خواهد بود.

(مجموعه پارسی گل (گل فروشی آنلاین در تهرانبا ارائه طیف گسترده ای از محصولات گل و گیاه با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب به صورت اینترنتی بر آن است با به کار گیری جدیدترین تکنولوژی های روز در انجام امور رومزه مردم رفاه حال هموطنان عزیز را فراهم کند.پارسی گل با ایجاد سهولت در خرید و دسترسی آسان و سریع به تنوع بالایی از محصولات گل و گیاه حق انتخاب بالایی را همراه با اطلاعات کامل هر محصول در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد.

نظرات بازدیدکنندگان