معرفی گل های فصل پاییز

معرفی گل های فصل پاییز

آشنایی با گل های فصل پاییز

فصل پاییز سرشار از شور، نشاط و انرژی است. گل های پاییزی نیز همانند فصل پاییز سرشار از رنگ های پر انرژی و جذاب اند. گل هایی که در فصل پاییز به بازار گل و گیاه عرضه می گردند سرشار از انرژی اند و مقاومت نسبتا بالایی نسبت به آب و هوا دارند. در فصل پاییز به دلیل کاهش دما و خنک بودن هوا گل ها و گیاهان دوام بیشتری دارند و ماندگاری آن ها طولانی تر خواهد بود.

زیبا ترین گل های پاییزی

گل داوودی

گل داوودی جز متنوع ترین گل های فضای باز است که به صورت گل آپارتمانی هم نیز استفاده می شود. تنوع رنگ بالای این گل موجب شده جز محبوب ترین گل ها باشد. گل داوودی دارای عطر بی نظیری بوده و در هر فضایی که باشد عطر دل انگیزی را به فضا می بخشد. داوودی در فصل خنک سال وارد بازار گل و گیاه می شود و گلدهی آن در فصل خنک سال است. فصل پاییز و فصل زمستان از فصول مناسب برای این گل است و مقاومت بالایی نسبت به آب و هوای سرد دارد.

گل های مناسب کاشت در فصل پاییز

گل کوکب

گل کوکب از گل های پرپر با سرگلی درشت است که رنگ های آن بسیار براق و درخشان اند. کوکب از گل های ریزوم دار است. گل کوکب از لحاظ ظاهری تا حدودی شبیه گل داوودی است و زیبایی منحصر به فردی در باغچه های فضای سبز خواهد داشت. کوکب علاوه بر زیبایی از گل های دارویی بوده و از گلبرگ و برگ ها استفاده دارویی نیز می شود.

مقاوم ترین گل های فصل پاییز

گل جعفری

جعفری از گل های یک ساله فضای باز است که در خانواده گل آفتابگردان دسته بندی می شود. جعفری بسیار آفتاب دوست است و مناسب نگهداری در محیط های گرم با تابش آفتاب فراوان است. جعفری معمولا به رنگ های نارنجی و زرد دیده می شود که فصل پاییز را به خوبی تداعی می کند.

زیباترین گل های پاییزی و انواع گل مناسب فصل پاییز

گل اشرفی (ستاره ای)

گل اشرفی یا ستاره ای از گل های مقاوم که در فصول خنک پاییز تا زمستان ماندگاری خوبی دارد. اشرفی با رنگ زرد جذابش در باغچه های فضای سبز جلوه ای دیدنی دارد و توصیه می شود حتما در فصل پاییز از این گل زیبا در باغچه استفاده شود. برگ های گل اشرفی باریک بوده و گل های آن سرگل های خیلی درشتی ندارند. رنگ گلبرگ های گل اشرفی درصد بیشتری زرد رنگ با لکه هایی نارنجی رنگ همراه است.

معرفی گل های بادوام فصل پاییز و گل های پاییز گل

گل استرنبرجیا

گل استرنبرجیا از گل های فضای باز است که گلبرگ هایی ظریف و جذاب دارد. ظاهر این گل مشابه گل های زعفران است. استرنبرجیا از گل های پیازی بوده که در فصول خنک سال مقاومت بالایی دارد. برای اینکه گل استرنبرجیا کیفیت گلدهی خوبی داشته باشد بهتر است که در فصل تابستان به اندازه کافی مقابل نور خورشید آفتاب قرار بگیرد.

گل هایی که می توان در فصل پاییز کاشت، معرفی گل های مناسب فصل پاییز

گل تاج الملوک

گل تاج الملوک از گل های مناسب فصل خنک است که دوام خوبی دارد. تاج الملوک برای گلدهی مناسب نیاز به هوای سرد دارد. بهتر است که این گل در مکان هایی کشت شود که آفتاب مستقیم نداشته باشد و در مکان های دارای سایه آفتاب کشت شود.

آشنایی با گل های پاییز گل و گل های مناسب فصل پاییز

گل نرگس

گل نرگس از گل های پیازدار است که در اوخر تابستان پیاز آن کشت می شود. گل نرگس دارای دو نوع نرگس شیراز و نرگس شهلا است که نوع نرگس شیراز آن عطر بی نظیری دارد و اواسط فصل پاییز به صورت شاخه بریده وارد بازار گل و گیاه می شود. گل نرگس نسبت به آب و هوای سرد مقاومت بسیار خوبی دارد.

مقاوم ترین گل های پاییزی و معرفی 7 گل پاییزی مقاوم

نظرات بازدیدکنندگان