عجیب ترین گیاهان جهان

عجیب ترین گیاهان جهان

عجیب ترین و جذاب ترین گیاهان جهان

سياره اي كه ما در آن زندگي مي كنيم، يكي از عجيب ترين و در عين حال جالب ترين سيارات در اين جهان پهناور مي باشد. ميليون ها سال است انواع جانواران و گیاهان با ویژگی های عجیب و غریب پا به عرصه وجود گذاشته اند. گیاهان جزء موجودات جالب بر روی کره زمین هستند که گستردگی بالایی دارند و قبل از حیات انسان نیز بر روی زمین می زیسته اند. دنیای گیاهان سرشار از شگفتی ها وعجایب دیدنی است و هر روز گونه های جدید و حیرت آور به این دنیای بزرگ و ناشناخته اضافه می شود. در این متن با عجيب ترين و در عين حال جالب ترين گياهان آشنا شوید.

گیاه گوشتخوار نپنتس (NEPENTHES ATTENBOROUGHII)

شاید تا به حال نام گیاهان گوشتخوار را شنیده باشید این گیاه یکی از عجیب ترین گیاهان گوشتخوار است که به راحتی موجوداتی همچون موش، خرگوش، حشرات و ... را می بلعد. فرم ظاهری این گیاه شبیه به کوزه بوده از این رو این گیاه را گوشتخوار کوزه ای نیز می نامند. این گیاه در زیستگاه و مناطق مختلفی از جمله آمریکا، آسیای شرقی، مناطق حاره و استوایی، استرالیا و... پراکندگی دارد.

گل عجیب و غریب و گیاه جذاب گوشتخوار نپنتس (NEPENTHES ATTENBOROUGHII)

دست شیطان (Chiranthodendron pentadactylon)

گل دست شیطان از عجیب ترین و جذاب ترین گیاهان هست که تماشای آن بسیار شگفت انگیز است. دست شیطان به نام های دیگر همچون پنجه شیطان، گل دست و پنجه میمون نیز معروف است. اقوام باستانی سرخ پوستان علاقه زیادی به این گل دارند و برایشان گل مقدسی است که در اکثر جشن و مراسمات مذهبی خود از این گل استفاده می کنند. یکی از جشن های معروف که در آن از گل پنجه شیطان استفاده می کنند جشن هالووین است.

گل عجیب و ترسناک دست شیطان (Chiranthodendron pentadactylon)

گل حشره خوار آفریقایی (هیدنورا آفریکانا) (Hydnora Africana)

این گیاه بومی جنوب آفریقاست و از بد بو ترین گیاهان است. گیاه حشره خوار آفریقایی در زمان گرده افشانی بوی نامطبوعی از خود ساطع می کند. نام دیگر این گیاه خوراک شغال است که حشرات را به دام می اندازد. این گیاه شگفتی های عجیب دیگری هم دارد مثلا در زیر زمین میوه هایی شبیه به سیب زمینی تولید می کند. فرم ظاهری حشره خوار آفریقایی بسیار شبیه به سر مار است که آرواره های خود را باز کرده تا شکار کند. 

گل عجیب و ترسناک، گل حشره خوار آفریقایی (هیدنورا آفریکانا) (Hydnora Africana)

گل صورت خفاشی (کاپهی) (Cuphea llavea)

اين گياه زيبا بومی کشور مکزیک است و ظاهر آن شبیه به صورت خفاش می باشد. رنگ گل های آن قرمز و بنفش است. کاپهی مقاومت بالایی در برابر کم آبی، خشکسالی و گرما دارد. گل صورت خفاشی رایحه ای از خود تولید می کند که می تواند انواع پروانه ها را به سمت خود جذب کند. 

عجیب ترین گیاهان، گل صورت خفاشی (کاپهی) (Cuphea llavea)

گل ارکیده دختر رقصان (impatiens bequaertii)

یکی از زیباترین و البته عجیب ترین گونه های ارکیده، گل ارکیده دختر رقصان است که علت نامگذاری آن شباهت این گل به دختری است که دامن پوشیده و بازوانش را باز کرده و در حال رقص است. این گل کمیاب بومی جنگل های آفریقا بوده و معولا به رنگ های سفید و صورتی روشن دیده می شود.

عجیب ترین گل ها و گیاهان، گل ارکیده دختر رقصان (impatiens bequaertii)

گل آریستولوخیا (پلیکان) (Aristolochia)

 گل پلیکان از عجیب ترین گل ها به علت داشتن گل هایی بسیار بزرگ و درشت شبیه شیپور که علت اصلی شهرتش است. گل های بوی نامطبوعی داشته ولی به علت سایز بزرگش بسیار جذاب است. آریستولوخیا بومی نواحی آمریکای لاتین است.

ترسناک ترین گیاهان، گل آریستولوخیا (پلیکان) (Aristolochia)

 گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) زشت ترین گیاه دنیا

گیاه ویلوچیا به علت داشتن برگ های عجیب و غریبش که شبیه به هشت پا است و همین طور عمر طولانی اش در زمره گیاهان عجیب قرار گرفته شده است. محققین طول عمر 500 تا 1500 سال را برای این گیاه تخمین زده اند و معتقدند که این گیاه متعلق به دوران ژوراسیک است.  

زشت ترین و عجیب ترین گل، گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis)

گل جسد مرده (آمورفوفالوس) (Amorphophallus titanum)

گل جسد مرده ( تیتان آرومز Titan arums) یکی بزرگترین و بد بو ترین گل های جهان است. ارتفاع این گل به حدود 3 متر می رسد. بوی تند این گل مشابه بوی گوشت فاسد و یا جسد مرده می باشد و به همین علت به نام مشهور شده است. فوفالوس اکثرا درجزایر اندونزی وجود دارد و نام های متعددی همچون سوسن جادوگر، نخل مارپیچ و یا گل لاشه ای می گویند.

عجیب ترین گیاهان، گل جسد مرده (آمورفوفالوس) (Amorphophallus titanum)

نظرات بازدیدکنندگان