بهترین روش های حفظ طراوت و ماندگاری گل طبیعی

بهترین روش های حفظ طراوت و ماندگاری گل طبیعی

شاخه گل و دسته گل طبیعی

وجود گل های طبیعی شادابی و طراوت دو چندانی را در فضای منزل ایجاد می کنند. هیچ چیز همانند یک گلدان گل طبیعی نمی تواند این سرزندگی و طراوت را ایجاد کند. از این رو زمانی که ما صاحب یک دسته گل طبیعی می شویم به دنبال راهی هستیم که تازگی گل را حفظ کنیم و ماندگاری آن را افزایش دهیم تا مدت زمان بیشتری نظاره گر آن باشیم و از عطر و زیبایی آن لذت ببریم. گل ها بسیار ظریف و حساس اند بنابراین اگر در روزهای اول دریافت طبق روش های درست نگهداری نشوند سریع پلاسیده می شوند و دیگر فرصت برای تازه نگه داشتن آن ها نیست.

روش حفظ تازگی گل افزایش ماندگاری گل و افزایش طول عمر گل

چگونه طول عمر شاخه گل طبیعی و دسته گل طبیعی را افزایش دهیم؟

1_ بعد از دریافت گل حتما بسته بندی و روبان یا نخی که گل با آن پیچیده شده است را باز کنید تا فشاری که به ساقه ها وارد می شود کاهش یابد.

2_ بعد از رهاشدن ساقه ها از فشار، تک تک شاخه ها را بررسی کرده و برگ های اضافی انتهایی را حذف کنید. به سایز گلدانتان دقت کنید ساقه هایی که داخل آب گلدان قرار می گیرند نباید برگ داشته باشند. وجود برگ ها داخل آب گلدان، کیفیت آب را کاهش می دهند و ظاهر خوبی در آب نخواهند داشت.

3_ بعد از تمیز کردن ساقه گل ها انتهای ساقه ها را به صورت مورب با یک چاقو یا قیچی تیز برش بزنید.

افزایش عمر گل طبیعی و حفظ تازگی گل

4_ گلدان گل خود را نزدیک میوه ها نگهداری نکنید.میوه ها به دلیل تولید گاز اتیلن روند سریعی در پژمردگی گل ها دارند.

5_ از آب بدون کلر، تصفیه شده و ولرم برای داخل گلدان استفاده کنید. آب تصفیه نشده دارای املاح بوده و می تواند روند پلاسیده شدن گل را افزایش دهد.

6_هر دو روز یک بار آب گلدان تعویض گردد. گلدان حتما ضدعفونی شود و مجددا انتهای ساقه ها به طول 2 تا 3 سانتی متر برش زده شود و داخل آب قرار داده شوند.

7_گلدان گل خود را در محیطی خنک نگهداری کنید.  سعی کنید در معرض نور مستقیم آفتاب یا هوای گرم قرار نگیرد هرچه محیط خنک تر باشد طول عمر گل ها افزایش خواهد یافت.

8_یک ظرف یا گلدان شیشه ای مناسب برای گل های خود در نظر بگیرید سعی کنید قطر دهانه گلدان زیاد تنگ نباشد.

روش های ماندگاری گل طبیعی و تازه نگهداشتن شاخه و دسته گل طبیعی

9_برای تامین تغذیه گل و شاداب تر نگه داشتن گل هایتان می توانید از تغذیه مصنوعی استفاده کنید. اضافه کردن یک حبه قند یا پودرهای ماندگاری جهت شاداب تر نگهداشتن گل مفید خواهد بود.

10- زمانی که در منزل تشریف ندارید بهتر است گلدان گل را در محیط خنک همچون یخچال قرار دهید فقط دقت کنید که نزدیک میوه و سبزی قرار نگیرد، گاز اتیلن میوه ها، گل را پژمرده می کند.

11- اگر گل های شما دارای غنچه هستند نیاز به مواد مغذی دارند که غنچه ها به خوبی باز شوند. مواد قندی کمک زیادی به باز شدن غنچه ها خواهند کرد.

12- هر چه رطوبت محیط بیشتر باشد گل دوام بیشتری خواهد داشت. می توانید در کنار گل های خود از یک ظرف آب درباز استفاده کنید تا آب به مرور زمان تبخیر شود و رطوبت لازم را ایجاد کند.

13- هر یک از شاخه گل هایی که پژمرده و پلاسیده می شوند از داخل دسته گل جدا کنید. گل های پلاسیده گاز اتیلن تولید می کنند که می تواند ما بقی گل های سالم را از بین ببرد.

بهترین روش های افزایش ماندگاری گل طبیعی 

گل های طبیعی اگر طبق روش های درست نگهداری شوند می توانند مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند. روش های زیادی وجود دارد که ماندگاری گل های طبیعی را افزایش می دهد. در متن زیر بهترین روش های افزایش ماندگاری دسته گل طبیعی ذکر می شود که می تواند به شما کمک کند گل های طبیعی خود را مدت زمان بیشتری نگه دارید و از دیدنشان لذت ببرید.

1- افزایش ماندگاری گل طبیعی با شکر و آبلیمو

برای افزایش ماندگاری و تازه نگه داشتن گل های طبیعی می توانید پس از برش زدن ساقه گل ها به صورت مورب و قرار دادن در آب یک قاشق غذاخوری شکر را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کرده و به آب گلدان اضافه کنید. آبلیمو به لحاظ داشتن خاصیت اسیدی مناسب برای ضد عفونی کردن آب گلدان هست و شکر جهت رساندن مواد مغذی به گل.

2- افزایش عمر گل طبیعی با مس

گلدان های مسی و ظرف مسی یکی از زیباترین انتخاب ها خواهند بود برای نگهداری گل های طبیعی. ظرف های مسی علاوه بر زیبایی منحصر به فردشان با از بین بردن میکروب ها و باکتری های آب گلدان موجب تازه نگه داشتن گل ها شده و طول عمر گل های طبیعی را تا یک هفته افزایش می دهند.

آموزش افزایش عمر گل طبیعی و تازه نگهداشتن و ماندگاری بالای گل

3- تازه نگه داشتن گل طبیعی با نوشابه

نوشابه با توجه به قند بالا و اسیدی که دارد می تواند هم گل را از نظر تغذیه تامین کند و هم اسید موجود در آن برای از بین آلودگی های آب و ضدعفونی کردن آب تاثیر گذار است.

4- بالا بردن طول عمر گل طبیعی با سرکه و شکر

مخلوط سرکه و شکر هم ترکیبی مناسب به دلیل داشتن دو خاصیت اسیدی و قندی می باشد که می تواند عمر گل های طبیعی را افزایش دهد. دقت کنید که از سرکه و شکر فقط به اندازه یک قاشق غذاخوری با توجه به حجم گلدان استفاده کنید. اگر گلدان گل ها کوچک است از نصف قاشق غذاخوری سرکه و شکر استفاده کنید. استفاده زیاد از این مخلوط موجب پلاسیده شدن گل ها می شود.

5- تازه و با طروات نگه داشتن گل طبیعی با قرص آسپرین

یکی از موثر ترین روش ها برای تازه نگه داشتن شاخه گل و دسته گل طبیعی حل کردن یک عدد قرص آسپیرین در آب گلدان است. قرص آسپیرین اسیدی بوده و با حل شدن در آب باعث ضدعفونی کردن آب گلدان و همچنین جلوگیری از پلاسیدگی ساقه ها می شود.

6- تازه نگه داشتن شاخه گل طبیعی با جوش شیرین

جوش شیرین با توجه به قندی که دارد باعث دوام بیشتر شاخه گل های طبیعی شده و همچنین بوی مطبوعی را در گلدان ایجاد می کند و معمولا بویی که از ساقه له شده گل ها ایجاد می شود را از بین می برد.

همچنین اگر دسته گل شما غنچه های فراوانی دارد که مایلید هر چه زودتر این غنچه ها باز شوند جوش شیرین انتخاب مناسبی خواهد بود.

بهترین روش طولانی کردن عمر گل تازه و طبیعی و افزایش ماندگاری گل

نظرات بازدیدکنندگان