آشنایی با گل نرگس

آشنایی با گل نرگس

معرفی گل نرگس

نام علمی گل نرگس، Narcissus مي باشد كه اين نام ريشه يونانی دارد. اين گل جزو گياهان علفي محسوب مي گردد. نرگس برای اولين بار در قرن دوم ميلادي در سواحل درياي مديترانه كشت شد. روغن Narcissus بسيار پرخاصيت بوده و ماده اصلي در توليد عطرهای فرانسوی مي باشد.

عطر و ظاهر گل نرگس موجب حس آرامش و تسكين در انسان مي شود. به ويژه در مورد افراد كهنسال عطر نرگس باعث كاهش خطر ابتلا به بيماري آلزايمر شده و جنبه شادي آوري دارد. تاريخچه گل نرگس به اساطير يونان باستان باز مي گردد. اين گل جزو گل هاي فضاي باز يا به اصطلاح عاميانه باغچه اي مي باشد و خاصيت زيبايي بخشي بسياري به باغها و باغچه ها دارد.

وجود گل نرگس در محيط زندگي و محل كار تاثیر به سزایی در ایجاد انرژی مثبت و سرزندگی دارد. عطر انتشار يافته آن در فضاي محيط به شدت استرس و فشارهاي رواني را كاهش مي دهد و سبب افزايش تمركز خواهد شد. علاوه بر آن خاصيت درماني در درمان افسردگي و سرماخوردگي هم دارد.

 سفارش آنلاین دسته گل نرگس و خرید گل نرگس ارزان و زیبا

انواع گل نرگس

 نوعي نرگس به نام نرگس شهلا وجود دارد كه گلبرگ هاي آن زرد رنگ بوده و اندازه گل از نرگس معمولي بزرگتر مي باشد. علاوه بر آن نرگس شهلا برخلاف نرگس معمولي فاقد عطر مي باشد.

نوعی دیگر نرگس معروف به نرگس شیراز است که فوق العاده عطری بوده و داراي سه عدد گلبرگ بوده كه به رنگ سفيد مي باشند. از انوع ديگر گل های نرگس می توان به نرگس پرپر، مسكين، نروك، پنجه گربه ای و...  اشاره نمود.

گل هاي نرگس به صورت انفرادي يا چندتايي در بالاي ساقه گياه قرار دارند. براي استفاده از گل نرگس به عنوان گل شاخه بريده از گل هاي درشت استفاده مي شود و براي تزئينات و گل آرايي از انواع كوچك نرگس استفاده خواهد شد.

بر خلاف بسياري از گياهان كه در فصل پائيز به اصطلاح به حالت خزان مي روند، گل نرگس در پائيز رشد خود را آغاز كرده و در پايان زمستان به گل مي نشيند و جلوه بسيار زيبايي به باغچه مي بخشد. در ايران به دليل ملايم بودن زمستان در شمال و جنوب كشور، گل نرگس به خوبي رشد يافته و گل مي دهد.

 خرید اینترنتی دسته گل نرگس و قیمت گل نرگس ارزان

طبقه بندی گل نرگس

گل نرگس دارای گونه ها مختلف و متنوعی باشد. نرگس شاخه بریده را بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی می کنند. از دسته بندی های معمول به تقسیم بندی این گل بر اساس طول تاج سر گل می باشد.

گل نرگس (DAFFODIL)

نوعی از گل نرگس است كه سر گل آن تاج بزرگی دارد و  به صورت انفرادی می باشد.

گل نرگسJonquil) Narcissus)

اين نوع نرگس تاج كوچكی دارد و اغلب چندتایی بوده و خوشه های آن در بالای ساقه قرار دارند.

گلدهی گل نرگس:

گل نرگس معمولا در اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار گلدهی دارد. اگر این گل در فصل پاییز کشت شود در بهار گلدهی خواهد داشت. معمولا با کاشت در گلدان و پیش رس کردن این گل را در فصل زمستان هم برداشت می کنند.

خرید گل نرگس و قیمت دسته گل نرگس ارزان

فواید درمانی گل نرگس

استشمام عطر خوش گل نرگس، موجب تسکین درد میگرن و سردرد می شود.

بخور گل های نرگس بیماری های پوستی همچون جوش صورت، گرمی و کک و مک را رفع می کند.

دم کرده گل نرگس در محیط های بسته و محل کار می تواند خطر ابتلا به بیماری های ویروسی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا را کاهش دهد و همچنین باعث رفع گرفتگی بینی نیز می شود.

دم کرده گل های نرگس نیز در معالجه بیماری آسم نیز مفید است.

گل نرگس استفاده خوراکی نیز دارد. خوردن گل نرگس با عسل می تواند مشکلات گوارشی و معده را نیز تسکین دهد.

این گل نقش به سزایی در رفع افسردگی دارد. طبق تحقیقات اکثر دانشمندان گونه های عطری گل نرگس بر روی سلول های عصبی تاثیر گذاشته و مغز را از منزوی بودن و افسردگی نجات می دهد.

فروش آنلاین دسته گل نرگس و قیمت گل نرگس زیبا

نظرات بازدیدکنندگان