گیاه آپارتمانی فیلودندرون (برگ ویولونی)

169,000 تومان

شما می توانید انواع و اقسام گیاهان آپارتمانی را از ما خرید کنید، فقط کافیست چند کلیک ساده کنید و درب منزل تحویل بگیرید. گل های آپارتمانی عرضه شده در سایت با گلدان معمولی می باشد. در صورت نیاز به گلدان با رنگ و سلیقه خودتان، می توانید از بخش گلدان و ملزومات همین سایت، گلدان مورد نظر را انتخاب و در بخش توضیحات خرید دستور ارسال گل با گلدان خریداری شده را اعلام فرمایید. ارائه و عرضه انواع گیاه آپارتمانی همراه با مشاوره رایگان و روش های نگهداری در پارسی گل خرید اینترنتی گل آپارتمانی و خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی، در پارسی گل فروشگاه اینترنتی گل و گیاه 

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 70 سانتی متر)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گیاه آپارتمانی فیلودندرون (برگ ویولونی)

گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ ویولونی با نام علمی Philodendron panduriforme از گیاهان آپارتمانی مقاوم با برگ هایی درشت و چرمی براق است. فرم برگ های این گیاه شبیه ویولون بوده به همین دلیل در زبان انگلیسی به این نام مشهور شده است. فیلودندرون برگ ویولونی از گیاهان همیشه سبز بومی مناطق گرمسیری است. برگ های این گیاه بسیار پهن هستند و رشد بالایی دارند به همین دلیل پس از اینکه این گیاه رشد لازم را داشت بهتر است برای آن قیم و نگهداری در وسط گلدان قرار داده شود تا گیاه بتواند به خوبی از قیم استفاده کند و رشد کند. اغلب گونه های فیلودندرون بالارونده هستند و پس از نصب قیم در گلدان به خوبی می توانند به صورت رونده رشد کنند. پیشنهاد می شود که برای این گیاه از قیم های فرم دار استفاده کرد تا گیاه طبق فرم قیم بالا رود و زیبایی بی نظیری را به منزل ببخشد. ریشه های این گیاه هوایی بوده و بهتر است قیمی که برای آن در نظر گرفته می شود پوشش خزه داشته باشد. قیم های خزه دار به دلیل جذب رطوبت حاصل از آبیاری گیاه بسیار مناسب برای ریشه هایی هوایی هستند. همچنین می توان برای رطوبت بیشتر خزه ها را غبارپاشی کرد تا رطوبت لازم ریشه هایی هوایی را تامین کنند. 

خرید اینترنتی گل فیلودندرون برگ ویولونی، قیمت گل فیلودندرون برگ ویولونی

چگونه یک قلمه خزه دار تهیه کنیم؟

اگر قلمه خزه دار ندارید می توانید به روشی که در ادامه توضیح داده می شود در منزل یک قلمه خزه دار برای گیاهتان تهیه کنید. برای تهیه یک قلمه خزه دار نیاز به یک لوله پلاستیکی با قطر حدود 2 تا 5 سانتی متری نیاز دارید، ( البته قطر انتخابی لوله پلاستیکی بستگی به قطر گلدان و ارتفاع گیاه دارد). مقداری خزه طبیعی و طناب نخی تهیه کنید. خزه های طبیعی را به دور لوله پلاستیکی بپیچید و خزه ها را با طناب نخی ببندید. قلمه خزه داری که آماده کردید را داخل گلدان قرار دهید تا گیاه به راحتی با تکیه بر قلمه رشد کرده و بالا رود. 

سفارش آنلاین گل فیلودندرون، خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی فیلودندرون

روش های نگهداری گیاه فیلودندرون (برگ ویولونی)

نور مناسب گیاه فیلودندرون برگ ویولونی

این گیاه به نور غیر مستقیم نیاز دارد و بهتر است که در تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرد. مکان های نیم سایه برای این گیاه بهترین مکان خواهد بود. بهتر است که فیلودندرون را نزدیک پنجره نگهداری نکنید، چون ممکن است تابش مستقیم آفتاب روی برگ های گیاه باشد. اگر این گیاه را نزدیک پنجره نگهداری می کنید بهتر است پنجره با پرده ضخیم گرفته شود.

آبیاری مناسب گیاه فیلودندرون برگ ویولونی

نیاز به آبیاری بالایی ندارد بهتر است در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان خشک گردد. آبیاری بیش از حد موجب زرد شدن برگ های این گیاه می شود. 

رطوبت مناسب گیاه فیلودندرون برگ ویولونی

ریشه گیاه فیلودندرون هوایی بوده بهتر است که هفته ای یک مرتبه غبارپاشی شود تا ریشه هوایی رطوبت لازم را دریافت کنند. در زمان غبارپاشی حتما از آب تصفیه شده و بدون کلر استفاده کنید. 

دما مناسب گیاه فیلودندرون برگ ویولونی

بهتر است که فیلودندرون در محیطی با اختلاف دمای بالا قرار نگیرد. محیط هایی با دمای 20 تا 24 درجه بهترین محیط برای نگهداری این گیاه است. 

قیمت گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ ویولونی، خرید آنلاین گیاه فیلودندرون

تکثیر فیلودندرون

ازیاد این گیاه از طریق قلمه گرفتن و خوابانیدن ساقه امکان پذیر است. اگر مایلید که این گیاه را از طریق قلمه تکثیر کنید بهتر است قسمتی از ساقه را انتخاب کنید که حدود دو تا سه گره داشته باشد. پس از گرفتن قلمه، قلمه گرفته شده را در بستر مناسب کشت کنید بهتر است بستر ماسه یا پودر هورمون ریشه زایی باشد. قلمه جدید را در مکانی با نور غیر مستقیم و دمای حدود 24 درجه قرار دهید. روش دیگر تکثیر فیلودندرون به روش خوابانیدن ساقه است که برای این کار باید قسمتی از ساقه هوایی که بدون برگ است را انتخاب کنید، بهتر است ساقه ای که انتخاب می کنید از قسمت های پایینی گلدان باشد تا به راحتی بتوانید آن را در گلدانی دیگر قرار دهید پس از حدود دو تا سه ماه ساقه ای که انتخاب کردید ریشه دار شده و می توانید به گلدان دیگری انتقال دهید.

سفارش اینترنتی گل آپارتمانی فیلودندرون و گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ ویولونی

عوارض و درمان فیلودندرون

1-برگ های جدید رشد نمی کنند و ضعیف هستند

گیاه دچار کمبود تغذیه شده است. اگر گیاه کوددهی نشده نیاز به تغذیه دارد هر دو هفته یک بار از کودهای کامل برای تغذیه گیاه استفاده کنید.

2- رنگ برگ ها تغییر کرده است و در زیر برگ ها تار عنکبوت ایجاده شده است

ممکن است گیاه دچار حمله آفت شده باشد. تار عنکبوت در زیر برگ ها نشانه کنه قرمز است. به گیاهپزشک مراجعه کرده و پس از تشخیص دقیق آفت از آفت کش مناسب استفاده کنید.

3- گیاه دچار ریزش برگ شده است

ممکن است گیاه در محیط خشک و یا گرم قرار گرفته باشد. حتما گیاه را به مکانی خنک تر انتقال دهید.

4-ساقه ها علفی شده اند

گیاه نور مورد نیاز خود را دریافت نمی کند و یا تغذیه مناسبی ندارد. گیاه را به مکانی با نور بیشتر انتقال دهید و هر دو هفته یک بار در فصول رشد از کودهای کامل استفاده کنید.

5-برگ ها پژمرده شده اند

آبیاری پایین و هوای سرد موجب این حالت می شود، گیاه را به مکانی گرم تر انتقال دهید.

6-لکه های پنبه ای شکل روی برگ ها ایجاد شده است

گیاه دچار حمله آفت شده است. به گیاهپزشک مراجعه کرده و پس از تشخیص دقیق آفت از سموم مناسب استفاده کنید. برای جلوگیری از پیشروی بیماری بهتر است با دستمال آغشته به الکل برگ های گیاه را پاکسازی کنید.

7-برگ ها زرد می شوند

ممکن است از آبیاری بیش از حد باشد. این گیاه نیاز به آبیاری بالایی ندارد، اجازه دهید در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان خشک گردد. انتهای گلدان را بررسی کنید تا آب اضافی از خاک گلدان خارج شود و آب در گلدان باقی نماند. باقی ماندن آب در گلدان موجب فسار ریشه می شود.

8-لکه های سوخته روی برگ ها ایجاده شده است

اگر عمل غبارپاشی را زیر نور مستقیم آفتاب انجام دهید لکه های سوخته روی برگ ها ایجاد می شود، بهتر است در صبح یا عصر که تابش مستقیم آفتاب نیست برگ ها را غبارپاشی کنید.

خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ ویولونی

خرید اینترنتی گل آپارتمانی فیلودندرون برگ ویولونی

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل (اولین گلفروشی آنلاین در اصفهان) از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش بفرمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کرده و مشکل شما را حل خواهند کرد. 

فیلودندرون (برگ ویولونی)
Fiddle Leaf Philodendron
Philodendron panduriforme
گل شیپوریان Araceae
اگر<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_2"> قیم </a>داشته باشد تا چندین متر هم رشد خواهد کرد
به نور غیر مستقیم نیاز دارد
دمای مناسب برای این گیاه از 25-18 درجه مناسب می باشد
در تابستان هفته ای 2 بار و در زمستان 4 الی 5 روز یکبار آبیاری شود
به رطوبت متوسط نیاز دارد. با عمل<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_6"> غبارپاشی </a>می توان رطوبت آن را تامین کرد
به خاکی سبک با<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_1"> زهکش </a>خوب احتیاج دارد. ترکیب یک قسمت کمپوست+یک قسمت خاک لومی+دو قسمت <a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_30">پرلیت</a> برای این گیاه مناسب است
هر 2-3 هفته با یک محلول رقیق از کود 5-10-5 می توان آن را<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_9"> تغذیه </a>کرد
سعی شود عمل<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_6"> غبارپاشی </a>این گیاه در نور مستقیم انجام نشود
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه