گیاه آپارتمانی ارکیده گلدانی

گل ارکیده گلدانی یکی از زیباترین و لوکس ترین گیاهان آپارتمانی است که بسیار مناسب نگهداری در منزل و محیط کارهایی است که نور غیر مستقیم دارند.  ارکیده گلدانی نگهداری بسیار ساده ای دارد و در عین حال به دلیل داشتن گل های جذاب با رنگ های درخشانش جلوه ای دیدنی را به محیط می بخشد. لوکس بودن و جذاب بودن گل ارکیده باعث شده که اکثرا در محیط های اداری و رسمی از این گل بر روی میز های کنفرانس استفاده کنند.

ارکیده گلدانی عرضه شده در فروشگاه پارسی گل از باکیفیت ترین نوع ارکیده فالانوپسیس می باشد که دوام و ماندگاری بالایی دارد. برای سفارش این محصول زیبا گزینه خرید کالا را انتخاب کنید.

این مدل تمام شده است

گیاه ارکیده گلدانی فالانوپسیس

گل ارکیده فالانوپسیس یکی از لوکس ترین و لاکچری ترین گل های طبیعی است که به دلیل داشتن گل های جذاب محبوبیت بالایی دارد. ارکیده از خانواده ارکیداسه Orchidaceae یا ثعلب است و تا به حال بیش از 3000 گونه از گل ارکیده شناخته شده است. گل های ارکیده تنوع بالا و گستردگی زیادی در سراسر جهان دارند. ارکیده فالانوپسیس به ارکیده پروانه ای نیز معروف است.این گل زیبا دارای رنگ های مختلفی همچون سفید، صورتی، بنفش، ارغوانی، نارنجی و ... است. فالانوپسیس هم به صورت گلدانی و هم به صورت شاخه بریده استفاده می شود، اما به دلیل ماندگاری بالای نوع گلدانی آن، اکثرا علاقه مند به نگهداری این گل زیبا و لوکس به صورت گلدانی در منزل و محل کار خود هستند.

انواع گل ارکیده گلدانی، سفارش اینترنتی گل ارکیده گلدانی فالانوپسیس ارزان قیمت

روش های نگهداری از گل ارکیده فالانوپسیس

نور مناسب گل ارکیده گلدانی

بهتر است ارکیده در مکانی با نور غیر مستقیم قرار بگیرد. نور مستقیم آفتاب موجب سرسوختگی گل ها و برگ های این گل می شود. مکانی نیم سایه ولی با نور طبیعی بالا مکانی مناسب برای این گیاه است. 

دمای مناسب گل ارکیده گلدانی

دمای مناسب برای نگهداری گل ارکیده بین 12 تا 28 درجه سانتی گراد ا ست. ارکیده از گیاهان حساس به گرما است و در دمای بالای 30 درجه گل های آن آسیب می بینند. بهتر است که این گل در دمای ثابت و با اختلاف دمای پایین قرار بگیرد. در فصول سرد سال گیاه را از به دور از وسایل گرمایشی نگه دارید. البته برای اینکه گیاه ارکیده در منزل بتواند گلدهی مناسب داشته باشد باید پس از خشک شدن گل های آن گیاه تغذیه شود و در اوایل فصل خنک شوک سرمایی ببیند تا بتواند مجدد گلدهی داشته باشد. 

آبیاری مناسب گل ارکیده گلدانی

گل ارکیده نیاز به آبیاری بالایی ندارد. آبیاری یک بار در هفته برای این گل کافی است. در فاصله بین دو آبیاری بهتر است خاک گلدان خشک گردد. آبیاری بیش از حد موجب پوسیدگی ریشه این گیاه می شود. 

روش نگهداری گل ارکیده گلدانی، آموزش پرورش گل ارکیده گلدانی ،سفارش گل ارکیده فالانوپسیس

رطوبت مناسب گل ارکیده گلدانی

ارکیده از گل های رطوبت دوست است و بهتر است محیط نگهداری آن بین 60 تا 80 درصد رطوبت داشته باشد. یکی از دلایل نگهداری گل ارکیده در سرویس های بهداشتی و حمام ها میزان رطوبت بالای این فضاها است. 

روش تکثیر و ازدیاد گل ارکیده گلدانی فالانوپسیس

گل ارکیده معمولا به روش کاشت بذر و تقسیم ریزوم قابل تکثیر است. برای تکثیر به روش کشت بذر باید کاملا در شرایط آزمایشگاهی کشت بذر انجام شود و معمولا توصیه نمی شود که برای تکثیر از کشت بذر استفاده کنید. برای تکثیر به روش تقسیم ریزوم باید اجازه دهید که گلدهی گیاه تمام شود و گل ها خشک شوند پس از خشک شدن گل های ارکیده می توانید گیاه را از خاک بیرون آورید و ریزوم های آن را به شیوه ای تقسیم کنید که هر قسمت دارای ریشه مجزا باشد. پس از تقسیم ریزوم، ریزوم جداشده را در گلدانی با بستر مناسب کشت کنید. بهتر است محیط گلدان گرم و مرطوب باشد تا ریزوم سریع تر عمل ریشه دهی و جوانه زنی را آغاز کند. 

یکی دیگر از روش های تکثیر گل ارکیده گرفتن جوانه از ساقه گلدهنده گل ارکیده است. برای این کار اجازه دهید که ساقه گلدهنده ریشه دهی کند، پس از اینکه که ساقه، جوانه های جدید تولید کرد، جوانه های جدید را جدا کرده و در بستر مناسب کشت کنید.

سفارش گل ارکیده گلدانی سفید، خرید گل ارکیده گلدانی لوکس بنفش رنگ

مراقبت ها و نگهداری از ارکیده فالانوپسیس

برای اینکه گل ارکیده کیفیت گلدهی مناسب داشته باشد بهتر است که در محیط های گرم و مرطوب قرار بگیرد. 

پس از اینکه زمان گلدهی ارکیده تمام شد و گل های آن خشک شدند، گل های خشک شده را با دست جدا کنید تا ساقه گل دهنده وادار به گلدهی شود. 

بعد از اینکه گل های خشک گل ارکیده را جدا کردید نیاز هست که گل تغذیه مصنوعی شود تا بتواند انرژی لازم خود را برای رشد رویشی دریافت کند.

گل ارکیده برای گلدهی نیاز به شوک سرمایی دارد. اگر این گیاه را در منزل یا محیط کار خود نگهداری می کنید در اوایل فصل پاییز گیاه در محیطی خنک نگهداری شود تا نیاز سرمایی خود را دریافت کند.

ریشه گل ارکیده نیاز به نور دارد تا بتواند رشد لازم را داشته باشد. به همین دلیل بهتر است که گل ارکیده در گلدان هایی روشن که نور را از خود عبور می دهند نگهداری شود. 

قیمت گل ارکیده گلدانی بنفش رنگ، خرید اینترنتی گل ارکیده گلدانی لوکس با گلدان

ساقه های گل ارکیده ظریف و شکننده اند. زمانی که ارکیده روی گل باشد و ساقه گلدهنده آن گلدهی داشته باشد، ساقه وزن زیادی را باید تحمل کند، به همین دلیل بهتر است که در این مدت ساقه های گلدهنده این گیاه با قیم و گیره های مخصوص ثابت شوند تا ساقه دچار آسیب و شکستگی نشود. 

گل ارکیده دارای ریشه های هوایی است. برای اینکه بتواند رشد مطلوبی داشته باشد، لازم است که این ریشه بیرون از خاک گلدان قرار بگیرند و رطوبت لازم خود را از محیط دریافت کنند. هیچگاه ریشه هوایی گیاه را داخل گلدان قرار ندهید.

اگر ارکیده را مکانی نگهداری می کنید که رطوبت لازم را ندارد بهتر است یک ظرف آب درباز در کنار گلدان گیاه قرار دهید تا با توجه به دمای محیط تبخیر شده و رطوبت لازم گیاه را تامین کند. اگر از دستگاه های بخور هوای سرد استفاده می کنید بهتر دستگاه بخور یک فاصله 50 تا 80 سانتی متر با گلدان گیاه داشته باشد. 

فروش اینترنتی گل ارکیده فالانوپسیس صورتی با گلدان، قیمت گلدان ارکیده زیبا

خرید اینترنتی گل ارکیده گلدانی 

گل ارکیده گلدانی ارائه شده در فروشگاه پارسی گل از با کیفیت ترین نوع گل ارکیده فالانوپسیس گلدانی است که در دو رنگ ارکیده سفید و ارکیده بنفش رنگ عرضه می شود. به همراه گل ارکیده روش های نگهداری از آن ارسال می شود که مطالعه آن می توانید گیاه را به مدت طولانی سالم و شاداب نگهداری کنید. اگر پس از خرید ارکیده گلدانی، گیاه شما دچار مشکل شد می توانید با متخصصین ما تماس گرفته و پس از بیان مشکل خود از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

ارکیده گلدانی
Orchid sp
Orchidaceae
بومی مناطق استوایی و مرطوب
سراسر سال
دارای رشد خوب و ساقه های بلند
به نور متوسط نیاز دارد.
حداقل 13 درجه و حداکثر 25
بهتر است دو بار در هفته آبیاری شود. ولی خاک آن همیشه مرطوب باشد.
به رطوبت متوسط نیاز دارد.
خاک برگ, تورب مخلوط با خزه (بهتر است خزه از نوع اسفناگنوم باشد).
هنگام فصل رشد به مقدار یک گرم در لیتر هر دو هفته یک بار.(کودهای شیمیایی محلول در آب مخصوص گلهای زینتی)
لازم است از فصل اول رشد تا انتهای زمان پژمردگی هر 2 هفته یکبار با کود کامل تغذیه شود. (طبق دستور)
در صورت عدم زهکشی مناسب برگ ها شروع به ریزش میکنند. بهتر است ساقه های بلند ارکیده را به کمک یک قیم نگهداری کنید تا از خم شدگی و افتادگی گل جلوگیری شود.

من ارکیده را برای تولد همسرم خریدم گل هاش خیلی با کیفیت و سرحال بودن ممنووووووووووون

با عرض سلام و خسته نباشید من می خواستم یک گل ارکیده گلدانی برای منزلم بخرم که وقتی سرچ کردم خرید گل ارکیده سایت شما را برام باز کرد اول از این که چنین امکانی را فراهم کردید که بتونیم به راحتی از طریق سایت به صورت آنلاین گل و گیاه خرید کنیم تشکر می کنم وقتی دیدم خیلی خوشحال شدم من گل ارکیده سفید رنگ میخام خرید کنم و سفارش بدم لطفا حتما گل ها باکیفیت باشن ممنون از سایت زیباتون

خدا قوت من به دنبال خرید یک گل ارکیده گلدانی هستم منتهی نه به این شکل و رنگ آیا اگر درخواستش را بدم می تونید برام تهیه کنید یا خیر؟ ارکیده گلدانی که بنده مدنظرم هست میخام رنگش بنفش پر رنگ یا ارغوانی باشه و 2 شاخه گلدهنده داشته باشه که دقیقا در جهت مخالف هم رشد کرده باشند آیا براتون مقدور هست که این مدل ارکیده گلدانی را تهیه کنید؟

سلام ارکیده گلدانی یه گیاه بسیار زیبا و دوست داشتنیه و همینطور کم توقع من این ارکیده گلدانی را به صورت آنلاین خرید کردم و در اتاق خواب که نور پایینی هم داره نگهداری می کنم خیلی سرحال و شادابه البته وقتی گلش ریخت نگران شدم و با پشتیبان صبور شما که صحبت کردم کمکم کردند و گفتند که طبیعی و در پاییز دوباره ارکیده گل میده خواستم از شما تشکر کنم.
یک دنیا ممنون.

سلام.موجود کنید لطفا

 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: