گیاه آپارتمانی نخل اریکا

109,000 تومان

سفارش آنلاین گل و گیاه آپارتمانی مقاوم و با دوام همراه با مشاوره رایگان و روش های نگهداری انواع گل و گیاه را می توانید به راحتی فقط با یک تماس از گلفروشی آنلاین پارسی گل بخواهید. خرید گل آپارتمانی و سفارش گیاه آپارتمانی با قیمت اقتصادی و مناسب را با فروشگاه پارسی گل تجربه کنید و با کیفیت ترین گیاهان آپارتمانی را برای منزل خود سفارش دهید. منزل خود را با گل ها و گیاهان سرسبز و با طراوت دیزاین کنید و هر روز از زیبایی و سرزندگی گیاهان لذت ببرید. 

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 10 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 85 سانتی متر به بالا)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 40 تا 50 سانتی متر)
 • سایز سطل 7 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 70 سانتی متر بالا)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گیاه آپارتمانی نخل اریکا

نخل اریکا با نام علمی انگلیسی (Areca Palm) و نام علمی (areca lutescens) از خانواده اریکاسه و  بومی مناطق گرمسیری ماداگاسکار می باشد. از گیاهان معروف خانواده اریکاسه می توان به نخل شامادورا، نخل اریکا و نخل کنتیا اشاره کرد که از لحاظ ظاهری هم به یکدیگر شباهت دارند. نخل اریکا دارای برگ های باریک و کشیده و بلند است. این گیاه در مناطق بومی خود می تواند ارتفاعی حدود 10-5 داشته باشد و طول برگ های آن به بلندی 3-2 متر برسد. نخل اریکا به صورت ساقه های مجزا از یکدیگر رشد کرده و با جدا کردن هر یک از این ساقه ها می توان یک گیاه جدید را تکثیر کرد. این گیاه از بهترین تصفیه کننده های هوا است که بیشتر آزمایشات ناسا در رابطه گیاهان تصفیه کننده هوا بر روی این گیاه انجام شده است. همچنین اریکا میزان رطوبت زیادی را در محیط ایجاد می کند. نگهداری از این گیاه نیازمند توجه است و اگر در شرایط محیطی مناسب قرار گرفته نشود خیلی زود از بین خواهد رفت.

قیمت گل نخل اریکا، سفارش آنلاین گیاه آپارتمانی نخل اریکا، آموزش نگهداری نخل اریکا و روش تکثیر گیاه نخل اریکا

روش های نگهداری نخل اریکا

نور مناسب نخل اریکا

اریکا نیاز به مکانی با نور متوسط دارد. بهتر است در محیطی قرار بگیرد که نور مستقیم آفتاب بر روی برگ های آن نتابد. اگر در محیطی با نور شدید قرار بگیرد برگ های گیاه دچار سرسوزی می شوند.

آبیاری مناسب نخل اریکا

در فصول سرد سال نیاز به یک تا دوبار آبیاری در هفته نیاز دارد و در فصول گرم سال هفته ای سه بار. بهتر است خاک گلدان اکثرا مرطوب باشد تا رشد بهتری داشته باشد. میزان آبیاری هر گیاهی با توجه به دمای محیط آن مشخص می شود. اگر محیط بیش از حد گرم باشد خاک گلدان سریع تر خشک شده و آبیاری بیشتری می طلبد. 

رطوبت مناسب نخل اریکا

نخل اریکا نیاز به رطوبت بالایی دارد. برای تامین رطوبت مورد نیاز این گیاه می توان از اسپری آب بر روی برگ ها استفاده کرد و یا یک جزیره در زیرگلدانی ایجاد کرد.

دمای مناسب نخل اریکا

گیاه نخل اریکا بومی مناطق گرمسیری ماداگاسکار بوده و طالب آب و هوای گرم است. بهترین دما برای این گیاه بین 27-20 درجه سانتیگراد است. اگر دمای محیط بیش از حد بالا باشد گیاه دچار سرسوزی و قهوه ای شدن برگ ها می شود.

خاک مناسب نخل اریکا

از خاک های مناسب نخل اریکا خاکی با زهکش سبک است. از ترکیب های پیشنهادی برای نخل اریکا می توان به ترکیب خاک خاکبرگ + شن + پیت موس + خاک باغچه است. مخلوط خاکبرگ و ماسه برای این گیاه نیز توصیه می شود.

فروش اینترنتی گل طبیعی نخل اریکا، آموزش نگهداری نخل اریکا، قیمت گیاه آپارتمانی نخل اریکا، روش پرورش گل نخل اریکا

تکثیر گیاه نخل اریکا

نخل اریکا با جدا کردن پاجوش ها ازگیاه مادری، به راحتی تکثیر می شود. اواخر فصل زمستان یا اوایل فصل بهار زمان مناسبی برای تکثیر این گیاه است. برای تکثیر به روش جداکردن پاجوش، گیاه مادری را از گلدان خارج کرده و با یک چاقوی تیز پاجوش ها را جدا کرده و سپس در گلدانی جدید کاشت کرد. از بستر های مناسب قلمه می توان به بستر ماسه و ترکیب خاکبرگ و شن اشاره کرد. از روش های دیگر این گیاه تکثیر اریکا با بذر است. به دلیل پوشش نسبتا ضخیم بذرها قبل از کاشت به وسیله یک چاقو می‌توان پوشش آنها را جدا کرد و سپس بذرها را کاشت. البته گفته می‌شود اگر بلافاصله بعد از رسیدن بذرها و جداسازی از گیاه مادری بذرها کاشته شوند دیگر نیاز به جدا کردن پوسته بذرها نیست. بذرها سطحی کاشته می‌شوند به صورتی که تنها لایه نازکی از بستر کاشت بر روی آنان قرار گیرد. دمای مناسب جوانه زنی بذر ها 29-26 درجه سانتیگراد است. دمای کمتر مدت زمان جوانه زنی را افزایش می‌دهد و بذرها دیرتر جوانه می‌زنند. در برخی از نهالستانها که بذر این گیاهان نگهداری می‌شود ابتدا پوسته بذرها برداشته می‌شود سپس در پاکتی کاغذی و در دمای 22٫5 درجه سانتیگراد می‌توان به مدت 12 ماه بذرها را بدون کاهش در قدرت جوانه زنی نگهداری کرد.

مراقبت ها از گیاه نخل اریکا

1-نوک برگها زرد و خشک می شوند

گرمی بیش از حد محیط یا آبیاری کم علت این حالت است. اریکا را به محیطی خنک تر منتقل و آبیاری انجام شود.

2-ساقه های گیاه بعد از مدتی شل و حالت خمیدگی دارند یا اینکه برگ های تازه گیاه خیلی با فاصله (علفی) هستند

علت آن کمبود نور در محیطی است که گیاه قرار دارد و با انتقال اریکا به محیط پر نور و یا تامین نور، بوسیله نورهای مصنوعی این مشکل از بین خواهد رفت که این مشکل نیز بیشتر در زمستان مشاهده می شود.

3-با رشد برگ تازه برگ های قبلی گیاه شروع به زرد شدن می کنند

به دلیل فقر مواد غذایی خاک می باشد که به وسیله کوددهی این مشکل بر طرف خواهد شد.

4-شور شدن بستر کاشت و یا افزایش نامناسب برخی از املاح در خاک

در اثر کوددهی بیش از اندازه رخ می دهد. برای استفاده از هر کود طبق دستور درج شده بروی بسته بندی مصرف شود.

سفارش آنلاین گل طبیعی نخل اریکا، قیمت گیاه آپارتمانی نخل اریکا، فروش اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی و گلدانی نخل اریکا

آفات و بیماری ها نخل اریکا

کنه تار عنکبوتی

از آفت های رایج گیاه نخل اریکا کنه تار عنکبوتی است که باعث لکه های قهوه ای رنگ در پشت برگها می شود و با سمپاشی به موقع این آفات از بین خواهد رفت.

سپردارها

از دیگر آفت های این گیاه می توان به سپردارها اشاره کرد که به صورت لکه های قهوه ای کرم رنگ بر روی ساقه و برگهای گیاه بوجود می آید و موجب خشک و زرد شدن برگها خواهند شد.

لکه برگی قارچی

لکه برگی قارچی از جمله بیماری های این گیاه است که زخم هایی به رنگ قهوه ای قرمز تا مشکی با هاله ای زرد رنگ در تمامی سطوح می توان مشاهده شود. زخم ها به تدریج به هم پیوسته و بزرگتر می‌شوند و نواحی پیوسته ای را در نوک و یا حاشیه برگها تشکیل می‌دهند و گاهی برگهای جدید و جوان تماما زرد و سوخته می‌شوند. 

خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی نخل اریکا

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل (اولین گلفروشی آنلاین در اصفهان) از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش بفرمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کرده و مشکل شما را حل خواهند کرد. 

اریکا پالم
areca lutescens
Arecaceae
بومی مناطق جنوب شرقی اسیا (ماداگاسکار)
ارتفاع آن به 12-6 متر می رسد.
نور متوسط به نور کم و سایه هم مقاوم است.
حداکثر 30 درجه و حداقل 15 درجه
در تابستان هفته ای 2 مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه
در تابستان به رطوبت بالا نیاز دارد هفته ای 3 مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه غبارپاشی شود.
ترکیب یک قسمت شن +یک قسمت پیت موس+ یک قسمت خاک برگ + دو قسمت خاک خوب باغچه
می‌توان از بهار تا پاییز هر ماه یک مرتبه از کودهای محلول مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد.
با اسپری کردن برگ ها می توان گیاه را تمیز کرد.
این گیاه به نور زیاد حساس است و باعث زرد شدن برگ های گیاه می شود.
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: