گیاه آپارتمانی نخل شامادورا

79,000 تومان

سفارش آنلاین گل و گیاه آپارتمانی مقاوم و با دوام همراه با مشاوره رایگان و روش های نگهداری انواع گل و گیاه را می توانید به راحتی فقط با یک تماس از گلفروشی آنلاین پارسی گل بخواهید. خرید گل آپارتمانی و سفارش گیاه آپارتمانی با قیمت اقتصادی و مناسب را با فروشگاه پارسی گل تجربه کنید و با کیفیت ترین گیاهان آپارتمانی را برای منزل خود سفارش دهید. منزل خود را با گل ها و گیاهان سرسبز و با طراوت دیزاین کنید و هر روز از زیبایی و سرزندگی گیاهان لذت ببرید. 

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 25 سانتی متر)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

نخل شامادورا

گیاه نخل شامادورا با نام علمی Chamaedorea elegans و نام انگلیسی Parlour Palm از خانواده اریکاسه (از خانواده ی Arecaceae ) بومی آمریکای مرکزی است. نخل شامادورا از گیاهان بسیار ظریف و زیبا آپارتمانی است که نقش به سزایی در تصفیه هوا دارد. شامادورا از گیاهان مقاوم آپارتمانی بوده که در سایزهای مختلف ارائه می گردد. برگ های نخل شامادورا به رنگ سبز تیره با ساقه هایی روشن است. برگ ها و ساقه های این گیاه بسیار ظریف بوده و با کوچکترین ضربه دچار آسیب خواهند شد. این گیاه یکی از گیاهان لوکس است که می تواند در مکان های اداری و رسمی نیز قرار بگیرد. نخل شامادورا در واخر فصل تابستان و اوایل فصل پاییز میوه هایی به رنگ قرمز تا نارنجی هم می دهد که قابل توجه نیستند. 

قیمت گل نخل شامادورا، روش نگهداری گیاه آپارتمانی نخل شامادورا(نخل بامبو)، آموزش پرورش گل نخل شامادورا

روش های نگهداری گیاه نخل شامادورا

آبیاری مناسب نخل شامادورا

این نخل به آبیاری زیاد حساس است و دچار پوسیدگی ساقه می شود. در فصول گرم سال به هفته ای دو مرتبه آبیاری نیاز دارد و در فصول سرد سال به هفته ای یک مرتبه. بین دو آبیاری اجازه دهید که خاک گلدان خشک شود و مجدد آبیاری کنید. به هیچ عنوان اجازه ندهید که خاک گلدان غرقابی شود و یا زیرگلدانی گیاه پر از آب شود. اگر پس از آبیاری زیر گلدانی پر از آب شد نشان دهنده آبیاری بالا می باشد و بلافاصله زیرگلدانی را تخلیه کنید. 

دمای مناسب نخل شامادورا

دمای مناسب برای این گیاه بین 25-18 درجه سانتیگراد می باشد. اگر محیط دمای بالاتری دارد بهتر است که رطوبت گیاه افزایش داده شود در غیر اینصورت شامادورا در دمای بالا دچار برگ سوزی می شود. 

نور مناسب نخل شامادورا

نیاز نوری این گیاه متوسط است و از گیاهان مقاوم به سایه است. نیاز به نور غیر مستقیم دارد. اگر گیاه را نزدیک پنجره قرار می دهید پنجره های شرقی و شمالی مکانی مناسب برای تامین نور این گیاه هستند. 

رطوبت مناسب نخل شامادورا

شامادورا به رطوبت متوسط تا بالا نیاز دارد. به دلیل این که این گیاه در نور و دمای بالا سریع دچار برگ سوزی و زردی برگ می شود بهتر است که رطوبت آن بالا باشد تا گیاه را از این شرایط دور کند. 

خاک مناسب نخل شامادورا

از خاک های مناسب این گیاه می توان به خاک هوموسی که سبک بوده و زهکش مناسب دارد اشاره کرد. ترکیب های پیشنهادی برای این گیاه می تواند خاک باغچه+ خاکبرگ+ و مقداری شن و ماسه باشد. خاک های قلیایی خاک های مطلوب تری برای این گیاه هستند.

تکثیر گل نخل شامادورا

از روش های تکثیر نخل شامادورا می توان به روش تقسیم بوته اشاره کرد. برای تکثیر به روش تقسیم بوته باید گیاه را از گلدان خارج کرده و هر بوته را به دو یا چند گیاه جدا تقسیم کرد و در گلدان های مجزا کشت کرد. برای جدا کردن پاجوش ها از یک وسیله تیز استفاده کنید که به گیاه مادر آسیب وارد نکند و به راحتی پاجوش ها جدا شوند.بهتر است پاجوش هایی را جدا کنید که ارتفاع حدود 20-15 سانتی متری دارند تا تکثیر موفقیت آمیز باشد. پاجوش هایی که جدا می کنید را در بستری از شن و ماسه کشت کنید. 

آموزش نگهداری گل نخل شامادورا، روش کاشت و پرورش گیاه نخل شامادورا (نخل بامبو)، قیمت گیاه آپارتمانی شامادورا و خرید گیاه آپارتمانی مقاوم

عوارض و درمان نخل شامادورا

1-برگها روشن وشفاف شده اند

علت می تواند از کمبود نور یا مواد غذایی باشد گیاه را به مکانی پرنور تر انتقال دهید و از کودهای کامل و بهداشتی برای گیاه استفاده کنید.

2-نوک برگها قهوه ای شده است

ممکن است علت از کمبود رطوبت یا کمبود پتاس و کلسیم می باشد. آبیاری نامنظم و وارد کردن تنش های خشکی یا غرقابی به گیاه نیز موجب بروز این علایم می شود.

3-برگها زرد شده اند

آبیاری بیش از حد، نور پایین و دمای بالا موجب این حالت می شود. عوامل را رفع کنید.

4-برگ ها خشک شده اند

آبیاری بسیار پایین است. میزان آبیاری را تنظیم کنید.

5-برگ ها باز نمی شوند

سایز گلدان  را تغییر دهید تا گیاه امکان رشد و توسعه پیدا کند، احتمالش هست که خاک ضعیف باشد، خاکد گلدان را تعویض کنید و از خاک هایی با مواد آلی استفاده کنید و یا تغذیه مصنوعی کنید.(منظور کود دهی می باشد)

6-برگها تار عنکبوت گرفته است

علت این حالت مربوط به حمله آفت است. معمولا کنه موجب این حالت در گیاه می شود. به گیاهپزشک مراجعه کرده و طبق دستور از سموم مناسب استفاده کنید.

فروش آنلاین انواع گل نخل شامادورا و گیاه آپارتمانی ارزان قیمت در گلفروشی آنلاین گیاه آپارتمانی پارسی گل

خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی نخل شامادورا

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل (اولین گلفروشی آنلاین در اصفهان) از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش بفرمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کرده و مشکل شما را حل خواهند کرد. 

نخل شامادورا
CHAMAEDOREA ELEGANS
ARECACEAE - اریکاسه
جنگلهای انبوه در جنوب مکزیک و گواتمالا
گل ها به صورت پیازچه هایی زرد رنگ کوچک بوده که بر روی دمگل های باریک قرار می گیرند.
ارتفاع آن زیر 2 متر می باشد و از 2 متر تجاوز نمی کند.
نیاز نوری کم تا متوسط دارد و به سایه تا حدودی مقاوم است نور داخل منزل و پنجره های شرقی و شمالی و بطور کلی بین نخل ها از همه به سایه مقاوم تراست.
بهترین دما 23 درجه و حداقل دما 15 درجه
درتابستان هفته ای 2 بار و در زمستان هفته ای یک مرتبه بطورکلی موقع هرآبیاری باید خاک کمی خشک باشد.
در تابستان هفته ای 2 مرتبه و در زمستان نیازی به غبار پاشی ندارد.
خاک هوموسی سبک و دارای زهکشی خوب نیاز دارد، مخلوط خاک برگ و ماسه
کود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان 2 گرم در لیتر، هر هفته یک بار از فروردین تا مهر ماه مورد استفاده قرار داد.
خاک هوموسی برای تغذیه این گیاه مناسب است.
هرچند وقت سطح برگ ها را با آب مقطر ولرم شست وشو داده
در اثر آبیاری زیاد برگ ها زرد شده و پوسیدگی ریشه پیدا میکند.
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: