گیاه آپارتمانی پوتوس ابلق

169,000 تومان

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش فرمایید.

متنوع ترین و باکیفیت ترین محصولات گل و گیاهان آپارتمانی را در فروشگاه آنلاین پارسی گل ( سفارش گل آنلاین) بجویید.

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 60 تا 70 سانتی متر)

 • ( 2 )
شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

سفارش گیاه آپارتمانی پتوس ابلق

گیاه آپارتمانی پتوس با نام علمی philodendron scandens  و با نام انگلیسی Sweetheart plant یکی از گل های آپارتمانی همیشه سبز و جذاب است که طرفداران زیادی دارد. پتوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم و با دوام است که قادر به سازگاری و رشد در اکثر زیستگاه ها می باشد. یکی از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا می باشد که تاثیر به سزایی در افزایش رطوبت محیط دارد. . این گیاه حالت پیچکی یا رونده داشته و در صورت رشد و نمو زیاد چنانچه قیم (تکیه گاه) برای آن در نظر بگیرید، به صورت پیچک وار رشد کرده که نمای بسیار زیبایی را ایجاد می کند. مثلاً می توان به عنوان آویز در اتاق و یا ایجاد یک دیوار سبز زیبا از پتوس استفاده کرد.گیاه پتوس دارای گونه معمولی (سبز خالص) و ابلق (دو رنگ) می باشد. هر دوی این گونه ها دارای زیبایی منحصر به فرد خود هستند. روی ساقه های پتوس زواید تیره رنگی موجود است که محل رشد ریشه های آن است و از این زواید گیاه ریشه زایی می کند. پتوس دارای گونه های گیاهی مختلفی از جمله پتوس برگ ابلق، پتوس معمولی برگ سبز، پتوس طلایی، پتوس برگ مرمر و پتوس جید است. 

سفارش گل تازه ارزان، قیمت گل پوتوس ابلق، ارسال رایگان گل و گیاه آپارتمانی مقاوم و ارزان قیمت

روش های نگهداری گیاه پوتوس ابلق

نور پتوس ابلق

گیاه آپارتمانی پتوس نیاز مبرمی به نور کافی دارد اما نور کم را هم می تواند تحمل کند. حتماً دقت بفرمایید که پتوس نباید در نور شدید مستقیم قرار گیرد. بلکه نور آن باید غیرمستقیم باشد. نور شدید سبب سوختگی برگهای آن خواهد شد. البته دقت داشته باشید که نور خیلی کم موجب رنگ پریدگی بیش از اندازه برگها شده و این امر ممکن است تا حدود زیادی از زیبایی پتوس بکاهد. پس بهتر است این گیاه را نزدیک به پنجره های ضلع جنوبی و یا شرقی ساختمان که دارای نور کافی و مناسب هستند قرار دهید.

آبیاری پتوس ابلق

دقت داشته باشید که خاک پتوس نباید طولانی مدت خشک بماند و همیشه باید مرطوب باشد. البته به هیچ عنوان خاک نباید حالت اشباع از آب یا به اصطلاح غرقابی به خود بگیرد. زیرا این امر موجب پوسیدگی ریشه و نهایتاً از بین رفتن گیاه خواهد شد. بهترین زمان عملکرد پتوس هنگامی است که خاک گیاه کاملاً خشک شده و باید آن را آبیاری کرد اما همانطور که گفته شد این خشکی خاک نباید بیش از اندازه طولانی شود. زیرا پتوس به کمبود آب حساس است.

خاک پتوس ابلق

بهترین خاک برای پتوس خاکی هست که دارای مواد آلی کافی و مناسب باشد. خاک برگ خاک بسیار مناسبی برای این گیاه است زیرا مواد مغذی و آلی کافی دارد. رنگ این نوع خاک قهوه ای تیره می باشد. این خاک را می توانید به راحتی از مغازه های گلفروشی و یا لوازم کشاورزی و باغبانی تهیه نمایید.

تکثیر پوتوس ابلق

تکثیر پتوس بسیار راحت و آسان بوده و نیازی به فرآیند پیچیده و دشواری نیست. کافیست قلمه ای از یکی از ساقه های پتوس که حداقل دارای دو برگ بوده را از گیاه جدا کرده و آن را در آب قرار دهید. دقت کنید که حتماً ساقه جدا شده از گیاه دارای زواید تولید ریشه باشد. پس از چند روز قلمه شروع به ریشه زایی نموده و پس از آن شما می توانید گیاه را به خاک انتقال دهید.

قلمه گل پتوس ابلق، آموزش نگهداری از گل پتوس ابلق آموزش قلمه گیاه پوتوس، روش تکثیر گیاه آپارتمانی پوتوس

آفات و بیماری های گیاه پتوس ابلق

پتوس در کل گیاهی بسیار مقاوم در برابر عوامل بیماری زا و آفات می باشد. در نتیجه خیلی شاهد بیماری و آفت در این گیاه نیستیم. اما ممکن است در برخی اوقات روی برگهای پتوس شاهد حشره mealybugsیا شپشک آردی باشیم. یکی از راهکارهای از بین بردن شپشک آردی آغشته نمودن برگهای پتوس با مقدار کمی الکل می باشد. بهتر است هر هفته از نزدیک به برگها و ساقه های پتوس با دقت نگاه کنید تا در صورت ابتلا به هر نوع بیماری و یا آفات، بی درنگ متوجه آن شده و از گسترش آن جلوگیری کنیدبه جز شپشک آردی، آفات دیگری را نمی توان در پتوس مشاهده کرد زیرا همانطور که گفته شد این گیاه بسیار مقاوم و بادوام می باشد.

عوارض و درمان گیاه پوتوس ابلق

1- زخمهای سفید پنبه مانند روی برگها 

عامل آن آفت است. به گیاهپزشک مراجعه کرده و پس از تشخیص دقیق آفت روش های مبارزه را شروع کنید.

2- برگها و ساقه ها خم شده خشک می شوند

 علت کمبود آبیاری و تشنگی گیاه است. برای درمان از اسپری آب و یا دستگاه های بخور هوای سرد برای تامین رطوبت استفاده کنید.

3- برگها سبز کمرنگ هستند

عامل می تواند از نور پایین باشد. گیاه در مکانی پر نور ولی با نور غیر مستقیم قرار داده شود.

4- برگها رنگ پریده اند

علت از نور زیاد می باشد. گیاه به مکان پرنور تر انتقال داده شود.

آموزش نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی ،خرید گل پتوس و قیمت گیاه پتوس ارزان قیمت

5- گیاه خود را انداخته است

آبیاری بیش از حد و هوای سرد موجب این حالت می شود. میزان آبیاری را تنظیم کنید.

6- برگهای زرد و تار عنکبوت در زیر آنها

 علت می تواند از آفت کنه باشد. به گیاهپزشک مراجعه کرده و پس از تشخیص دقیق آفت از سموم مخصوص استفاده کنید. 

7- حاشیه برگها سیاه و نقاط قهوه ای روی آنها است

آبیاری بیش از اندازه موجب این حالت می شود. اجازه دهید بین دو آبیاری خاک گلدان خشک شود. گلدان حتما زهکش داشته باشد تا آب اضافی از گلدان خارج شود.

8- نقاط زنگ مانند روی برگها

 اگر از اسپری های براق کننده برگ استفاده کنید به مرور زمان نقاط زنگ مانند قهوه ای رنگ روی برگ ها ایجاد می شود. بهتر است برای تمیزی برگ ها از اسفنج و پارچه مرطوب استفاده کنید.

9- رشد کند و فاصله زیاد ین برگها

گیاه کمبود تغذیه دارد و نیاز به تغذیه مصنوعی دارد. در فصول بهار و تابستان از کودهای کامل برای گیاه استفاده کنید.

آموزش نگهداری از گل پوتوس، روش تکثیر و قلمه گیاه آپارتمانی پتوس، آموزش نگهداری گل و گیاه و درمان بیماری گیاهی

گیاهان آپارتمانی عرضه شده در سایت پارسی گل (اولین گلفروشی آنلاین در اصفهان) از بهترین و باکیفیت ترین گیاهان تهیه شده و بعد از خریدتان تیم متخصص و مشاور ما در حوزه گل و گیاه شما را همراهی کرده تا اگر در رابطه با روش های نگهداری و نیازهای حیاتی گیاهتان به سوالی برخوردید پاسخگوی شما باشند. ضمنا هر زمان که احساس کردید که گیاه شما دچار تغییراتی شده و در حال از بین رفتن می باشد سریع با متخصصین ما تماس گرفته و مشکل خود را گزارش بفرمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کرده و مشکل شما را حل خواهند کرد. 

پوتوس ابلق
Scindapsus aureus
نیم سایه را ترجیح می دهد . نژادهای ابلق ، رنگ متنوع خود را در سایه از دست می دهند . گیاه را از معرض نور مستقیم آفتاب در امان نگه دارید
تابستان :24 درجه. زمستان : 16 درجه (تا 13درجه مقاومت می کند )
تابستان : هر 5-4 روز . زمستان : هر 8-7 روز . سطح خاک در فاصله بین دو آبیاری خشک شود . زهکش را مرتباً بازدید کنید.
غبار پاشی . تابستان 3-2 بار در هفته . زمستان :2بار در هفته . از آب ولرم استفاده کنید.
مخلوط خاک برگ و ماسه یا لیمونی
هر ماه یک بار با نصف میزان توصیه شده از طرف سازنده
گلدان کوچک را بر بزرگ ترجیح می دهد . سن گیاه و حجم ریشه و ساقه معرف زمان تعویض گلدان است.
با غبار پاشی یا پارچه و اسفنج مرطوب

سلام من یک سال پیش این گل پتوس با برگ های ابلق را از شما خریداری کردم خیلی کیفیتش برگ هاش عالی بود توی آپارتمان پیش ما بقی گل و گیاهام ازش نگهداری می کردم ولی یکی از گیاهان بیمار شد و فکر می کنم پوتوس هم آلوده کرده چون که دیگه برگ جدید نمیده میشه لطفا راهنماییم کنیم که چطور ازش نگهداری کنم تا بهتر بشه و برگ های جدید بده ممنون

این گیاه پیچه؟؟؟ میشه توی باغچه هم کاشت؟ خیلی زیباس...

 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: