دسته گل شیپوری مشکی

 گل شیپوری از گل های علفی مقاوم و دارای ریشه های گوشتی است که به صورت شاخه بریده و گلدانی مصرف می شود. منشاء اصلی گل شیپوری آفریقای جنوبی می باشد. برگ های این گل به رنگ سبز تیره بوده و فرم نیزه ای شکل دارند. فرم گل های شیپوری قیفی شکل بوده و به رنگ های زرد، ارغوانی، بنفش، سفید بنفش و بنفش تیره مایل به مشکی دیده می شود.

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

(در هر دسته حدود 10 گل شیپوری وجود دارد)

این مدل تمام شده است

گل شیپوری

گل شیپوری یکی از جذاب ترین گل های چند ساله و همیشه سبز است و در واقع اسپات رنگی آن که به منزله گل آن شناخته می شود موجب جذابیت این گل شده است. این اسپات رنگی به رنگ های مختلفی بوده که خود به دور سنبله ای زرد رنگ به نام اسپادیکس پیچیده می شود. گل شیپوری را علاوه بر مصرف به صورت شاخه بریده به راحتی می توان به صورت گلدانی پرورش داد و در فضای منزل نگهداری کرد. طول برگ های این گل بین 15 تا 45 سانتی متر است و برخی گونه ها دارای لکه هایی سفید رنگ بر روی برگ ها هستند. 

خرید گل طبیعی شیپوری، قیمت گل طبیعی شیپوری، فروش گل ارزان قیمت

شرایط نگهداری گل شیپوری

نور مناسب شیپوری

گل شیپوری نیاز به نور غیر مستقیم و کافی دارد. در تابستان که تابش آفتاب شدید است بهتر در مکانی نیم سایه قرار بگیرد. نیاز به مکانی با نور متعادل دارد تغییر شدت نور باعث تغییر رنگ اسپات های این گل می شود.

آبیاری مناسب شیپوری

شیپوری رطوبت دوست بوده و بهتر است که خاک آن اکثرا مرطوب باشد. نیاز آبی این گیاه در فصل زمستان کمتر می شود و لزومی ندارد که خاک همیشه مرطوب بماند.

دمای مناسب شیپوری

بهترین دما برای گل شیپوری حداقل 13 درجه در شب و 20 درجه در روز است. دما عامل مهمی در گلدهی شیپوری می باشد. اگر دمای شب و روز این گل تغییر نکند گیاه در گلدهی دچار مشکل می شود.

رطوبت مناسب شیپوری

از گل های رطوبت دوست بوده و نیاز به رطوبت کافی دارد مخصوصا در فصول گرم سال

تکثیر و ازدیاد گل شیپوری

گل شیپوری را می توان هم از طریق کشت بذر تکثیر کرد و هم از روش تقسیم ریشه که روش تقسیم ریشه معمول تر است. ریشه های گوشتی شیپوری باید از اواسط تابستان تا اوایل پاییز در گلدان در خاکی با کود آلی فراوان و زهکش مناسب قرار بگیرد تا بتواند رشد مناسبی داشته باشد.

قیمت گل طبیعی شیپوری، خرید گل و گیاه ارزان، فروش گل شیپوری

انواع گل شیپوری

1-گل شیپوری سفید

طول برگ های این گونه از شیپوری حدود 60 تا 90 سانتی متر می باشد و ارتفاع آن به حدود 150 سانتی متر می رسد. رنگ گل های این گونه سفید تا کرمی می باشد.

2-گل شیپوری زرد

فرم برگ های شیپوری زرد بیضوی بوده و روی برگ های آن خال های سفید رنگ وجود دارد. طول ساقه ها بلند و اسپات آن به رنگ زرد تیره است.

3-گل شیپوری صورتی

شیپوری صورتی دارای برگ های کشیده و باریک است و رگه هایی سفید رنگ بر روی برگ ها وجود دارد. رنگ اسپات در قسمت بیرونی صورتی رنگ بوده و در قسمت داخلی اسپات صورتی مایل به قرمز است.

فروش گل طبیعی، قیمت گل شیپوری، خرید گل طبیعی ارزان قیمت

شیپوری ARACEAE
Zantedeschia
Araceae
آفریقای جنوبی
زیاد
12 درجه سانتیگراد(حداقل 5درجه سلسیوس)
زیاد-خاک مرطوب
خاک باغچه+<a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_20">تورب</a>+ماسه+2قسمت از 5 قسمت کود دامی یا خاک باغچه دارای زهکشی مناسب
کود آلی
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه