گل شاخه بریده رز سفید لب صورتی

40,000 تومان

گل رز به عنوان پادشاه گل ها همیشه مورد توجه بوده است. این گل زیبا با جذابیت های ویژه و رنگ های درخشان و براق پر فروش ترین گل در مناسبت های مختلف است. در حال حاضر گل رز یکی از محبوب ترین گل های جهان است و از لحاظ میزان تولید در صدر قرار دارد. خالی از لطف است اگر هر روز نگاهی به این گل زیبا نداشته باشیم و از زیبایی اش لذت نبریم.

سفارشات از 8 صبح تا 5 بعدازظهر همان روز تحویل می گردد.

سفارشات 5 بعدازظهر به بعد روز بعد تحویل می گردد. 

(در هر دسته حدود 20 شاخه گل رز وجود دارد).

 • تحویل 3 تا 5 ساعت پارسی گل اکسپرس (در اصفهان)
 • شاخه ای
 • دسته ای

 • ( 1 )
شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

گل رز

گل رز متعلق به خانواده رزاسه (Rosacea) یا همان گل سرخیان است. جنس Rosa دارای حدود 40 گونه است، از این 40 گونه هزاران واریته رز در اندازه ها و فرم های متنوع وجود دارد. گل رز از متنوع ترین گل های زینتی بوده که دارای انواع و اقسام گونه های مختلف می باشد. خاستگاه گل رز در نیمکره شمالی می باشد ولی برخی از گونه های گل رز از جمله گل رز محمدی و گل نسترن بومی ایران است. گل رز به دلیل تنوع رنگ بالا، عطر خوش و تنوع شکل و نوع بسیار محبوب واقع شده است. گل رز یکی از زیباترین گل ها برای هدیه در مناسبت های مختلف می باشد.

گل رز با توجه به تنوع در فرم، تنوع در شکل و گونه یکی از محبوب ترین و متنوع ترین گل های زینتی است. برگ های گل رز مرکب و دارای برگچه های دندانه دار و متقابل است. شکل بوته گل رز متنوع و به فرم های مختلف چتری، مجنون، رونده، پا کوتاه و... وجود دارد. درختچه رز دارای ساقه چوبی، صاف، خاردار یا بدون خار و دارای کرک های نرم و غده ای است.

گل رز گونه های بسیاری دارد از لحاظ فرم گلبرگ، نوع گل، فرم بوته، رنگ و... همین تنوع بالای گل رز از دلایل محبوبیت این گل می باشد. از گل رز هم به صورت شاخه بریده و تک شاخه برای گل های تزیین شده و هم به صورت باغچه ای و درختچه ای برای فضای باز می توان استفاده کرد.

فروش گل رز هلندی قرمز، خرید گل رز قرمز هلندی ارزان قیمت

انواع گل رز به صورت درختچه ای (مناسب فضای باز)

1- گل رز رونده 

این نوع از گل رز احتیاج به قیم و تکیه گاه دارد و شاخه هایش تا چندین متر رشد می کند. اگر تکیه گاه مناسب داشته باشد به راحتی از تکیه گاه بالا رفته و حالت آبشاری مجنونی به خود می گیرد و صحنه جذابی را ایجاد می کند. معمولا از این نوع رز برای پوشاندن انواع آلاچیق ها، طاق نما، نرده ها و یا تزیین وسط و کنار بلوار ها استفاده می شود.

قیمت گل رز، خرید گل رز، سفارش گل رز آنلاین

2-گل رز مجنون 

این نوع رز از پیوند اقسام رونده گل رز روی پایه ی نسترن به دست می آید. پس از رشد عمودی شاخه های گل به سمت پایین رشد می کنند. به دلیل این که پیوند ها از سطح زمین بلند تر است در نقاط سردسیر بیش از سایر رز ها در معرض خطر سرمازدگی است به همین دلیل باید اوایل زمستان محل پیوند و ساقه پایه پوشانده شود و پس از اتمام فصل زمستان پوشش باز شود. گل رز مجنون بسیار مناسب طاق نما، آلاچیق و رواق در فضای سبز است.

خرید گل رز اینترنتی، قیمت گل رز و سفارش گل رز ارزان

3­-گل رز پا بلند

رز پا بلند نیز مانند رز های نام برده از پیوند رز های پا کوتاه و گل درشت بر روی پایه نسترن به وجود می آید. امکان پیوند زدن چند نوع رنگ از گل رز بر روی پایه نسترن نیز امکان پذیر است. یکی از ایده های جذاب، پیوند زدن گل های سفید رنگ در قسمت بالای ساقه و گل های رنگی از جمله رز های قرمز یا صورتی و نارنجی در قسمت های پایین تر ساقه که می تواند منظره ای دلپذیر و چشم نواز از ترکیب رنگ های گل رز روی ساقه ایجاد کند.

خرید آنلاین گل رز ارزان، قیمت گل رز قرمز و فروش گل رز

4-گل رز پا کوتاه

گل رز پا کوتاه دارای بوته های قوی است و طی چندین سال می تواند گل هایی درشت و پر پر داشته باشد. این نوع از گل رز معمولا هرساله هرس شده و ساقه های قدیمی آن به طور کلی حذف می شوند تا ساقه های جدید تر یکساله و دو ساله شروع به گلدهی کنند. فصل گلدهی این نوع رز در اردیبهشت ماه است و اگر هر ساله گل های خشک آن حذف شوند در فصل پاییز مجدد گلدهی خواهد داشت. ارتفاع بوته رز پا کوتاه نهایت ما بین 120-30 سانتی متر است.

فروش گل رز، قیمت گل رز و خرید آنلاین گل رز

5- گل رز درختچه ای

رز درختچه ای پا بلند است و به فرم های تک شاخه و چند شاخه پرورش داده می شود. ارتفاع آن به حدود 3-2 متر می رسد. به صورت دائم گل بوده و معمولا از اواسط بهار تا اواخر پاییز گلدهی دارد.

خرید و فروش گل رز، قیمت گل رز و سفارش گل رز

6-گل رز مینیاتوری

رز مینیاتوری هم از لحاظ شکل بوته پاکوتاه هست و هم فرم گل ها خیلی ریز و مینیاتوری هستند. گل های ریز مینیاتوری جذابیت فوق العاده ای داشته و مناسب کشت در گلدان و طراحی حاشیه چمن کاری در فضای سبز است.

قیمت گل رز، خرید گل رز قرمز، فروش گل رز ارزان

استفاده از گل رز به صورت شاخه بریده

گل رز شاخه بریده به عنوان پادشاه گل ها همیشه مورد توجه بوده است. این گل زیبا با جذابیت های ویژه و رنگ های درخشان و براق پر فروش ترین گل شاخه بریده در مناسبت های مختلف است. در حال حاضر گل رز یکی از محبوب ترین گل های جهان است و از لحاظ میزان تولید در صدر قرار دارد. استفاده از گل رز به صورت شاخه بریده به عنوان هدیه بسیار رواج دارد. تزیین این گل با رنگ های متنوعش در دسته گل، سبد گل، باکس گل و تاج گل به وفور دیده می شود. گل رز شاخه بریده به گونه های مختلف و متنوع دسته بندی می شود، همچنین گل رز شاخه ای دارای چند نوع درجه کیفیت می باشد که به صورت کلاس بندی به انواع  ( گل رز کلاس A، گل رز کلاس B، گل رز کلاس C ) تقسیم بندی می شوند. از بهترین تولیدکنندگان گل رز در جهان هلند می باشد که با تولید برترین گل های شاخه بریده رز در صدر قرار دارد. رز های شاخه بریده به رنگ های مختلفی دسته بندی می شوند ولی تنها چند رنگ از رنگ های اصلی گل رز هستند و ما بقی رنگ ها از جمله گل رز آبی، رز بنفش، رز سبز، رز مشکی و... به صورت رنگ شده هستند که رز های سفید معمولا در رنگ های مخصوص قرار می گیرند و به رنگ های فانتزی در می آیند.

گل رز قرمز ،خرید و سفارش آنلاین گل رز قرمز ارزان قیمت

نحوه نگهداری از گل رز

آبیاری گل رز

گل های رز باغچه ای و فضای سبز برای رشد خوب نیاز به آب کافی دارد آبیاری باید اول صبح که هوا خنک است و دمای هوا خیلی بالا نیست انجام شود. میزان آبیاری با توجه به خشکی خاک محاسبه شود. در فاصله بین دو آبیاری خاک خشک شده باشد.

نور مناسب گل رز

گل رز از گل های آفتاب دوست است که نیاز به نور بالا برای گلدهی مناسب دارد. بهتر است گل رز در مکان هایی که نور پایین دارند و ساعات زیادی از روز سایه است کاشته نشود. برای این که گل رز رشد خوبی داشته باشد و بتواند در طول سال گلدهی داشته باشد به نور کافی و مستقیم آفتاب نیاز دارد.

دمای مناسب گل رز

بهتر است دمای محیط این گل متعادل باشد خیلی سرد و یا خیلی گرم نباشد. بهترین دما برای گل رز حداکثر 25 درجه سانتیگراد در طول روز و 16 درجه سانتیگراد در شب است.

خاک مناسب گل رز

معمولا ترکیب خاک های مختلفی برای کاشت رز پیشنهاد می شود. از خاک های مناسب برای پرورش گل رز می توان  ترکیب (خاک باغچه و ماسه شسته شده) و یا ترکیب (ورمی کمپوست و ماسه و خاک باغچه) را پیشنهاد کرد به همراه خاک شنی- رسی که دارای کود آلی فراوان و دارای زهکش خوب است.

تکثیر و افزایش گل رز

گل رز را می توان به روش های مختلف از جمله قلمه، پیوند زدن و کاشت بذر تکثیر کرد. برای قلمه زدن باید از شاخه های قوی به طول حدود 12 سانتی متر قلمه گرفته شود بهتر است انتهای قلمه ها اریب برش زده شوند و در بستر ماسه یا پودر هورمون ریشه زایی ریشه دار شوند. برای پیوند زدن باید از پیوند T شکل استفاده کرد. پس از تهیه پیوندک T شکل باید پیوندک را روی پایه که قبلا به شکل T در آورده ایم قرار دهیم. پیوند زدن به روش T باید در فصل بهار انجام شود. تکثیر گل رز به روش بذر معمولا برای عملیات اصلاحی و در آزمایشگاه انجام می شود.

آموزش قلمه گل رز، تکثیر گل رز، نگهداری و پرورش گل رز

بیماری های گل رز

الف) آفات گل رز

1- کرم سوسک طلایی (کرم سفید ریشه (Chafer) که شامل Cock Chafer و Chafer Rose وGarden Chafer)

هم شفیره و هم سوسک حاصل از آن به ریشه و ساقه های گل رز صدمه می زند.

2- شته (Green Fly Macrosiphon Rosae)

این آفت که به رنگ های سبز و قهوه ای دیده می شود از همه ی انواع آفات رز فراوان تر است و به برگ های جوان و غنچه های گل حمله می کند و با مکیدن شیره ی گیاه باعث ضعیف شدن آن می شود و در ضمن باعث انتقال بیماری های میکروبی و قارچی و ویروسی نیز می شود.

3- کک برگی رز (Rose Leaf hopper Typhlochyba rosae)

این حشره باعث پوسیده شدن یا سوختگی نوک برگ ها می شود. برای مبارزه باید در صورت امکان آن ها را با دست جمع آوری نمود و یا با سموم مخصوص سمپاشی شوند.

4- بلنوکامپا (Rose Sawfly Biennocampa pusilla)

این آفت سیاه رنگ است و از برگ های گل رز تغذیه می کند و باعث پیچش و افتادن آنها می شود در نتیجه گیاه را از اعمال حیاتی خود باز می دارد. پیچش برگ به وسیله ی جانور ماده صورت می گیرد که در داخل بافت های حاشیه ی برگ تخم می گذارد و گاهی نوعی سم در داخل نسج تزریق می کند که باعث پیچش برگ می گردد. به محض مشاهده ی پیچش باید برگ ها را جمع اوری و سوزاند. اما این عمل باید قبل از شروع پیچش برگ صورت گیرد.

درمان بیماری گل رز، آموزش نگهداری گل رز، پرورش گل رز

ب) امراض گل رز

1- زنگ گل رز (Phragmidium mucronatum)

بیماری زنگ گل رز یکی از شایع ترین و مخرب ترین بیماری های گل رز است. اگر گل رز دچار این بیماری شود به سرعت از بین خواهد رفت. این نوع از قارچ مخصوص رز هایی است که در خارج از فضای گلخانه کشت می شوند. معمولا هاگ این نوع از قارچ در اثر سرمای شدید فعال می شود. از نشانه های این بیماری لکه های نارنجی رنگ در زیر برگ ها و روی ساقه ها است که پس از مدتی لکه ها تغییر رنگ می دهند و سیاهرنگ می شوند. برای مبارزه با این قارچ باید برگ های آلوده به این آفت را جمع آوری نمود و سوزاند به علت این که اگر بیماری گسترش پیدا کند مبارزه با آن بسیار سخت می شود. معمولا سموم مختلفی برای مبارزه با این بیماری توصیه می شود که معروف ترین آن ها سم پاشی در مراحل اولیه با محلول بوردو (Bordeaux Mixture) یا فانجکس Fungex است.

 2-کپک خاکستری (Botrytis Cinerea Grey Mould)

زمانی که رطوبت محیط بیش از اندازه باشد این قارچ به گل حمله می کند و باعث پوسیدگی گیاه می شود. اگر حمله آفت شدید باشد به غنچه های گل نیز سرایت کرده و باعث می شود قبل از این که غنچه ها باز شوند بریزند. معمولا روی لکه های خاکستری رنگ ایجاد شده توسط این قارچ هاگ های سفید رنگی دیده می شود. برای مبارزه با این قارچ در داخل گلخانه باید بوته ها را هوا داد و آنها را با سم ارتوسید (Orthocide) سمپاشی نمود. سمومی که پیشنهاد می شود با توجه به بیماری ذکر شده توصیه می شود با این حال سر خود از این سموم استفاده نشود و در مرحله اول به صورت دقیق آفت شناسایی شود و پس از آن زیر نظر گیاهپزشک از سموم تجویز شده استفاده گردد.

3- خوره یا شانکر ساقه (Stem Canker Coniothyrium wernsdorffie)

بیماری شانکر ساقه در فصول سرد سال به صورت لکه ها و خال های قرمز رنگ بر روی ساقه ایجاد می شوند و پس از فاسد شدن لکه ها به رنگ قهوه ای تغییر رنگ می دهند و باعث ایجاد شکاف هایی بر روی ساقه می شوند. معمولا این بیماری بر روی ساقه های قدیمی تر ایجاد می شود و باعث می شود که قسمتی از بافت از بین برود و در نتیجه شیره ی گیاه به قسمت های بالایی ساقه نرسد و ساقه خشک شود. این نوع از قارچ در هوای خیلی سرد از بین می رود. از سموم مناسب که برای مبارزه با این قارچ می توان استفاده کرد سم ارتوسید وتابل Orthocide Wettable پیشنهاد می شود.

بیماری گل رز، روش نگهداری گل رز، آموزش پرورش گل رز

نکته

یکی از مشکلات عدیده ای که برای اکثر رز ها پیش می آید تولید پا جوش های زیاد است که همین امر موجب از بین رفتن انرژی گل به سمت پاجوش هاست و گلدهی را کاهش می دهد. اکثر بوته ها و جوانه هایی که از کنار بوته اصلی رشد می کنند را باید جدا کرد که انرژی بوته صرف پاجوش ها نشود و بوته بتواند گلدهی مناسب داشته باشد.

خرید گل رز

خرید گل آنلاین و سفارش اینترنتی گل تجربه ای جذاب و لذت بخش از خرید اینترنتی می باشد که روحیه ای بسیار مثبت را به شما هدیه خواهد داد. گلفروشی اینترنتی پارسی گل به شما عریزان این امکان را می دهد که زیباترین و برترین گل های شاخه بریده را با تنوع گونه و رنگ در کمترین زمان ممکن با اطمینان کامل خریداری بفرمائید. با سفارش گل از فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پارسی گل می توانید محصول خود را در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

گل رز از زیباترین گل های موجود می باشد که در رنگ های مختلف قابل عرضه می باشد. خرید گل رز در هر رنگ معنی و مفهوم خاص خود را دارد.به عنوان مثال با خرید گل رز قرمز می توانید عشق و علاقه خود را ابراز نمائید. خرید گل رز آبی می تواند به مخاطبتان این موضوع را ابلاغ نماید که همیشه به فکر او هستید.  خرید گل رز صورتی شادی را ابراز می کند. خرید گل رز زرد و اهدای آن به عزیزان و دوستان نمایانگر حس دوستی و محبت است. خرید گل رز سبز و تقدیم آن شادابی و صلح را بیان می کند. همچنین خرید گل رز بنفش برای مراسم عاشقانه پیشنهاد می شود. خرید گل رز سفید و گل رز کرمی پاکی و عفت را به نمایش می گذارد و با خرید گل رز سفید لب صورتی می توانید عشق پاک خود را به محبوبتان ابراز نمائید.

رز (گل سرخ، وَرد)
Rosa
Rosacea (رزاسه، گل سرخیان)
نیم کره ی شمالی
در اکثر فصل های سال می تواند دارای گل باشد
نیاز به نور کامل دارد
حداقل 16 در جه و حداکثر 25 درجه
به آبیاری متوسط تا بالا نیاز دارد. (بهتر است صبح آبیاری عمیق شود)
ترکیب خاک باغچه و ماسه و ورمی کمپوست مناسب می باشد
کودهای فسفره و پتاسه مناسب است.
هر دو سال یک بار تعویض شود. (اگر ریشه ها از انتهای گلدان خارج شده است)
گل رز نیازمند توجه زیادی در زمینه هرس سرشاخه ها (جهت گلدهی بیشتر) و حذف <a class="iwiki" rel="popover" id="wiki_40">پاجوش</a> ها می باشد

وااااای رنگ این رز عاااااالیه

 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: