کود مایع کامل

19,800 تومان

برای افزایش مواد آلی خاک، بهبود خاک، حاصلخیزی خاک، افزایش عناصر غذایی خاک باید از تغذیه گیاهی استفاده کرد. استفاده از کودهای شیمیایی و ارگانیک جهت بهبود بستر خاک و رشد گیاه می تواند بسیار مناسب باشد و توصیه می شود.

 • اصفهان (تحویل 3 تا 5 ساعت)

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

 کود مایع کامل

به طور کلی هر ماده معدنی یا آلی که عناصر مورد نیاز گیاه را از نظر کمی و کیفی تأمین کند و باعث بهبود وضعیت گیاه از لحاظ رشد، عملکرد و مقاومت به بیماری ها شود، کود نامیده می شود. عدم مدیریت صحیح در مصرف کود در دراز مدت موجب اختلال در تعادل تغذیه ای خاک و گیاه و در نهایت کاهش محصول می گردد و چنانچه در ناهنجاری های تغذیه ای غلظت عنصر غذایی در گیاه از حد متعادل خارج شده و در نتیجه تعادل تغذیه ای به هم  بخورد گیاه از لحاظ عملکرد کمی و کیفی دچار خسران می شود.

با توجه به بالا بودن pH اکثر خاک ها و آهکی و قلیائی بودن آن ها و در نتیجه عدم جذب مناسب و کافی عناصر مغذی در این گونه خاک ها، جهت تکمیل فرایند کود دهی و تغذیه گیاهی باید از روش آسان و مؤثر محلول پاشی استفاده نمود. در روش محلول پاشی به دلیل سهولت کار و تأثیر گذاری فوری ، می توان کمبودها را به سرعت و با هزینه پایین رفع نمود. به همین جهت ، از کودهای مایع استفاده می شود.از کودهای مایع کامل می توان برای تمام گیاهان اپارتمانی و کاکتوس ها استفاده کرد. بهترین شیوه تغدیه گیاه است، زیرا به اندازه کافی غذا به تمام سیستم ریشه گیاه می‌رسد. همچنین می‌توان آن را با توجه به دوره رشد یا خواب گیاه تنظیم کرد. استفاده از کودهای مایع آسان تر و تاثیر بیشتری روی گیاه مورد نظر دارد. 

نکات مربوط به کود مایع گل های آپارتمانی

با توجه به نوع گل، ترکیبات کود می تواند متفاوت باشد. عمل کود دهی به صورت اسپری کود مایع بر روی خاک یا ترکیب کود با خاک گلدان می باشد. در کودی که با خاک مخلوط می شود وجود پتاس، ازت و همچنین فسفر لازم است و معمولاً موادی چون مس، آهن (که برای تأمین این ماده می توان از کود آهن بهره برد)، روی و ... نیز وجود دارد. به هیچ عنوان در زمان استراحت گیاه (یعنی زمانی که گیاه رشد نمی کند) به خاک آن کود داده نشود. بهترین زمان کوددهی، در مرحله رشد و نمو گل های آپارتمانی است.  برای گل های زمستانی، اوایل زمستان و برای دیگر گل ها فروردین تا آبان (بسته به نوع گل) مناسب می باشد.

نحوه مصرف کود مایع کامل

15-10 قطره از کود در نیم لیتر آب حل شود  و محلول به خاک گلدان اضافه شود. آبیاری به اندازه ای صورت گیرد که سطح خاک خشک و یا خیلی خیس نباشد.

کود مایع گیاهان آپارتمانی
 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: