بامبو (لاکی بامبو) شاخه ای خوش شانس کد BB803

بامبو گیاهی شگفت انگیز و چشم نواز دارای ظاهری زیبا و سرشار از انرژی مثبت. بامبو خوش یمن با قرار گرفتن در هر فضایی، فضا را سرشار از انرژی مثبت،طراوت و سرزندگی می کند. وجود این گیاه منحصر به فرد محیط را فوق العاده لوکس و باشکوه جلوه می دهد. بامبو دکوری طبیعی و سرزنده برای منازل و محیط کار است و محیط را سرشار از حس طراوت و سرزندگی می کند.

قیمت درج شده در سایت قیمت یک شاخه از گیاه بامبو می باشد. 

این مدل تمام شده است

بامبو (Bamboo) 

گیاه بامبو و روش نگهداری، تکثیر و پرورش بامبو

بامبو گیاهی جذاب از تیره (Dracaena) با نام علمی (Dracaena sanderiana) و مشهور به اسامی همچون لاکی بامبو، دراسنای روبانی، بلژیکی همیشه سبز یا گیاه روبانی و بامبو خوش‌شانس شناخته می‌شود. گیاه بامبو بومی کامرون (مناطق استوایی غرب آفریقا) و قسمت کوچکی از آسیای جنوب شرقی است. در حال حاضر حدود 600 نوع بامبو شناخته شده است که دارای تنوع گونه بالایی می باشد. با کیفیت ترین بامبوها را می توان در کشورهای ژاپن، چین و کشورهای شرق آسیا و هند پیدا کرد. پرورش و رویش بامبو در ایران در مناطق شمالی کشور از جمله در علی آباد، لاهیجان و قاسم آباد رودسر صورت می گیرد. مناطق شمالی کشور ایران از مناطق مساعد جهت رویش و پرورش بامبو می باشد. بامبو هایی که به صورت شاخه ای در داخل کشور خرید و فروش می شوند معمولا وارداتی بوده و معروف به لاکی بامبو هستند. 

مشخصات ظاهری گیاه لاکی بامبو

طول برگ های گیاه لاکی بامبو معمولا حدود 15 تا 30 سانتی متر می باشد و عرض آن ها حدود 3 تا 7 سانتی متر. برگ های بامبو به رنگ های سبز روشن، سبز تیره و گونه های بامبو ابلق که دو رنگ بوده به رنگ های سبز تیره یا سبز روشن با رگه هایی سفید یا زرد رنگ دیده می شود. ساقه های بامبو خیلی ضخیم نیست و معمولا به رنگ سبز روشن دیده می شود. ارتفاع ساقه به حدود 100 تا 150 سانتی متر هم می رسد. گلدهی گیاه بامبو معمولا در اواخر فصل پاییز صورت می گیرد و به رنگ سفید هستند منتهی گل ها قابل توجه نیستند و جذابیت چندانی ندارند.

 خرید اینترنتی بامبو و سفارش آنلاین بامبو خوش یمن

شرایط نگهداری بامبو

نگهداری بامبو در آب

بامبو از جمله گیاهانیست که توانایی رشد هم در آب و هم در خاک دارد، ولی معمولا بامبو را در آب نگهداری می کنند. نگهداری گیاه بامبو در آب نیازمند توجه بیشتری است. حدود 3 تا 5 بند از ساقه های گیاه بامبو لازم است که در آب قرار بگیرد، ساقه گیاه به شیوه ای باید در آب قرار بگیرد که برگ های بامبو کاملا از آب بیرون باشند. بهتر است چند بند از ساقه بامبو هم بیرون از آب قرار بگیرد که شکل ظاهری زیبا تری داشته باشد. هر میزان از ساقه بامبو که در آب باشد به مرور زمان ریشه کرده و ریشه ها ساقه را در بر می گیرند.

آبی که برای لاکی بامبو استفاده می شود به هیچ عنوان نباید کلردار باشد. حتما از آب جوشانده سرد شده استفاده کنید و یا آب لوله کشی را مدتی بیرون قرار دهید تا کلر آن خارج شود. اگر آبی که برای بامبو استفاده می گردد حاوی املاح و کلر باشد به سرعت برروی مشخصات ظاهری گیاه تاثیر گذاشته و موجب زرد شدن برگ های بامبو می گردد. بهتر است هر 15 تا 20 روز یک بار آب ظرف بامبو تعویض شود تا اگر اثری از آلودگی در آب ایجاد شده است با تعویض آب آلودگی برطرف گردد.

 فروش آنلاین بامبو خوش شانس و خرید لاکی بامبو

نگهداری بامبو در خاک ژله ای

خاک های ژله ای مدت زمانی زیادی نیست که به بازارهای گل و گیاه عرضه شده اند و عاری از مواد غذایی اند ولی بسیار مناسب جهت نگهداری ساقه های بامبو جایگزین آب هستند. برای نگهداری بامبو در خاک ژله ای لازم است که گیاه از قبل ریشه دار شده باشد و پس از این که بامبو کاملا ریشه دار شد به خاک ژله ای انتقال داده شود. 

 قیمت بامبو و لاکی بامبو، خرید اینترنتی بامبو ارزان قیمت

نگهداری بامبو در خاک

علاوه بر نگهداری بامبو در آب و خاک ژله ای می توان لاکی بامبو را خاک هم نگهداری کرد. البته خاکی که برای نگهداری بامبو در آن استفاده می شود باید کاملا بهداشتی باشد. بهتر است خاکی که استفاده می شود توانایی نگهداری آب به مدت طولانی را داشته باشد تا بتواند رطوبت مورد نیاز بامبو را تامین کند. ترکیب پیت موس، کوکوپیت و پرلیت از ترکیب های مناسب برای خاک بامبو است، البته گاهی اوقات ترکیب های دیگری هم برای بامبو پیشنهاد می گردد ولی نکته مهم در ترکیب خاک بامبو ظرفیت نگهداری بالای آب است به علت این که بامبو گیاهی رطوبت پسند می باشد.

 قیمت لاکی بامبو ارزان، خرید بامبو، فروش بامبو ارزان

رطوبت بامبو

گیاه بامبو نیاز به رطوبت متوسط دارد، رطوبت معمولی منزل مناسب هست اما برای رشد بهتر گیاه بامبو می توان از اسپری آب بدون املاح روی برگ ها استفاده کرد. 

نور بامبو

بامبو به نور غیر مستقیم نیاز دارد. در صورت تابش نور مستقیم آفتاب روی برگ های گیاه، برگ ها دچار سوختگی شده و زرد می شوند. بهتر است بامبو در محیطی دارای نور معمولی و غیر مستقیم قرار گیرد.

دمای بامبو

 دمای مناسب بامبو بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد، بهتر است دمای محیط ثابت باشد و اختلاف دما نداشته باشد (محیط خیلی گرم یا خیلی سرد نباشد). 

تغذیه بامبو

جهت تغذیه بامبو می توان از کودهای کامل مایع مخصوص بامبو استفاده کرد (کودهای کامل مایع حاوی عناصر پر مصرف و کم مصرف هستند).

 هرس بامبو

هرس کردن به موقع بامبو به رشد بیشتر و بهتر گیاه کمک می کند. زمانی که ارتفاع ساقه های بامبو بیش از حد رشد کرده باشد و موجب سنگینی ساقه شود گیاه نیاز به هرس دارد. برای این کار می توان قسمت های اضافی را برش زد و قسمت های برش زده شده را به عنوان قلمه ای جدید استفاده کرد. اگر مایل نباشید که گیاه هرس شده مجدد رشد داشته باشد می توان قسمت هایی که برش زده می شود را با پارافین مسدود کنید. 

گونه های مختلف بامبو

1-بامبو برگ ابلق (دو رنگ)

بامبو برگ ابلق دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره با حاشیه های سبز کم رنگ و یا برگ هایی با رنگ سبز روشن و رگه هایی زرد یا سفید رنگ می باشد. البته بامبو برگ ابلق گونه های دیگری با رنگ های دیگر نیز دارد که کم یاب تر هستند. ارتفاع ساقه بامبو برگ ابلق حدود یک تا یک و نیم متر می باشد.

2-بامبو برگ سبز

بامبو برگ سبز دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره با ارتفاع ساقه حدود 200-100 سانتی متر می باشد.

3-بامبو جوانه

بامبو جوانه دارای جوانه های است که برگ های آن از وسط ساقه رشد کرده و نمایان می شوند. ارتفاع این گونه از بامبو نسبت به گونه های دیگر بیشتر بوده و اگر در شرایط مناسب رشد قرار بگیرد به ارتفاع حدود 500 سانتی متر هم خواهد رسید.

 انواع بامبو و لاکی بامبو زیبا و ارزان قیمت

انواع پیچ بامبو

1- پیچ S شکل

در این نوع پیچ، پیچ هایی که در ساقه وجود دارد از لحاظ شکل ظاهری شبیه حرف S بوده و علت نامگذاری آن به همین دلیل است.

2-پیچ فنری

پیچ فنری یکی از زیباترین و جذاب ترین پیچ ها در گیاه بامبو است. این مدل از پیچ شبیه فنر بوده و تعداد دور آن بین 3-7 پیچ می باشد.

3-پیچ دایره (O شکل)

در این نوع پیچ، پیچ ها به شکل دایره یا O انگلیسی هستند، معمولا تعداد پیچ ها از یک تا دو پیچ بیشتر نیست.

 سفارش بامبو ارزان قیمت و خرید بامبو و لاکی بامبو

تکثیر بامبو

گیاه بامبو را می توان هم از طریق پاجوش تکثیر کرد هم از طریق قلمه زدن، روش قلمه زدن برای تکثیر بامبو ساده تر است. برای تکثیر به روش قلمه زدن باید قلمه ای مناسب از گیاه بامبو تهیه کرد. برای تهیه قلمه باید از قسمت انتهایی ساقه بالای ریشه به تعداد سه بند یا سه گره در نظر گرفته شود و از گره چهارم به بعد قلمه گرفته شود. طول قلمه باید حدودا 15 تا 20 سانتی متر باشد. هنگام برش بهتر قلمه به صورت اریب برش زده شود و بالای قلمه با پارافین پوشانده شود. پس از آن که قلمه گرفته شد باید در بستری مناسب قرار داده شود تا ریشه دار گردد. بهتر است برای بستر ریشه دهی قلمه، از انواع پودرها و هورمون های ریشه زایی مخصوص استفاده کرد که قلمه سریع تر ریشه دار شود، البته قلمه را می توانید در ماسه یا آب هم ریشه دار کنید که ریشه دار شدن کمی طولانی تر می شود.پس از ریشه دار شدن حدود یک ماه و نیم تا دو ماه بعد جوانه ها و برگ ها شروع به رشد خواهند کرد.

روش های فرم دهی و پیچ دادن گیاه بامبو 

1- روش فرم دهی بامبو با نور

 در روش فرم دهی بامبو با نور باید گیاه را مدتی در محیط تاریک پرورش داد و با استفاده از نور مصنوعی با تابش بالا بر روی گیاه و سپس حرکت دادن نور گیاهی که در حال رشد است را هدایت کرد که جهت نور را دنبال کند، دنبال کردن جهت نور توسط گیاه در حال رشد باعث فرم دهی به ساقه ها شده و ساقه ها حالت مارپیچ و فرم دار پیدا می کنند.

2- روش فرم دهی بامبو در قالب

در روش فرم دهی با قالب گیاه جوان و در حال رشد را در قالب هایی که فرم دار هستند پرورش می دهند. قالب ها معمولا شفاف هستند و قابلیت باز شدن دارند. پس از این که گیاه به طور کامل فرم مورد نظر را در قالب پیدا کرد قالب از دور تا دور گیاه خارج می گردد.

3- روش فرم دهی بامبو در رطوبت بالا

در روش فرم دهی با رطوبت گیاه بامبو را حدود یک ماه خارج از آب ولی در شرایط رطوبتی بالا نگهداری می کنند در این روش ساقه گیاه نرم و منعطف می شود، بعد از نرم شدن بامبو آن را به قالب های مخصوص می بندند و آب مورد  نیاز گیاه را در اختیارش قرار می دهند آوند ها بلافاصله آبرسانی می شوند و گیاه با فرمی که پیدا کرده سفت و محکم شده و فرم قالب را می گیرد.

قیمت بامبو، فروش بامبو و خرید آنلاین بامبو

تاثیر رنگ بر روند رشد بامبو

تاثیر رنگ قرمز بر گیاه بامبو

به طور کلی تمامی رنگ های محیط ما تاثیر فراوانی بر ما انسان ها و همین طور گیاهان دارند. گیاه بامبو از آن دسته گیاهانیست که نسبت به رنگ واکنش نشان داده و تحت تاثیر رنگ های محیط اطرافش قرار می گیرد. بامبو نسبت به رنگ های شاد و پر انرژی همچون رنگ های قرمز، صورتی، زرد، نارنجی و... واکنش مثبت نشان داده و رشد بیشتری خواهد داشت. بامبو با قرار گرفتن در محیط هایی با رنگ های شاد جوانه زنی بیشتری خواهد داشت و دوام آن طولانی تر خواهد بود.

تاثیر رنگ مشکی بر گیاه بامبو

همانطور که رنگ های پر انرژی و شاد تاثیر مثبت بر روند رشد گیاه بامبو دارند، رنگ های تیره و مرده تاثیرات منفی بر روی این گیاه گذاشته و در طولانی مدت موجب شده که رشد گیاه کاهش پیدا کند و برگ های آن پژمرده شوند.

خواص و فواید درمانی برگ بامبو

1- برگ های بامبو خاصیت ضد انقباض و تشنج داشته و به تسکین انقباضات روده و معده کمک کند.

2- بامبو تنگی نفس و همچنین انقباضات مربوط به ریه ها را نیز درمان می کند.

3- برگ های بامبو برای درمان سوء هاضمه و دیگر مشکلات گوارشی مفید است.

4- برگ های بامبو به کشیدگی ماهیچه های معده و بهبود فعالیت معده کمک می کند.

فروش لاکی بامبو، خرید بامبو آنلاین، سفارش بامبو شاخه ای

در زمان خرید بامبو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

1-هنگام خرید بامبو حتما برگ ها را بررسی کنید که اثری از سوختگی یا زردی برگ نباشد. برگ ها باید سرحال و شاداب باشند و اثری از برگ سوختگی یا پژمردگی نداشته باشند.

2- ساقه بامبو را دقیق مشاهده کنید که عوامل بیماری زا یا قارچ نداشته باشد. علائمی همچون لکه های سفید یا زرد رنگ، کپک و لکه های پنبه ای، لکه های سیاه رنگ، له شدگی و... به هیچ وجه روی ساقه نباشد.

3- پس از خرید بامبو از فروشنده بخواهید تا بامبو خریداری شده را به طور کامل در روزنامه بپیچد، خصوصا برگ ها حتما پوشانده شوند تا در مسیر حمل تا منزل دچار صدمه نشوند.

چند نکته در نگهداری بامبو 

1- اگر ساقه های بامبو ریشه دار شده بوند که مستقیم در داخل آب قرار بگیرند ولی اگر ساقه ها ریشه نداشتند بهتر است که به صورت مورب برش داده شوند و داخل آب قرار بگیرند. سطح آب گلدان بیشتر از 2 تا 4 گره بالاتر نباشد.

2- آبی که برای بامبو استفاده می شود حتما بدون کلر باشد، بامبو به آب کلر دار حساس بوده و دچار زردی برگ می شود.

3- پس از هر بار تعویض آب گلدان خود گلدان نیز کاملا شسته شود و ضدعفونی شود.

4- بامبو باید در محیطی کم نور و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد.پ

5- به هیچ عنوان بامبو را در مکانی با اختلاف دمای شدید و یا در معرض باد شدید و گرمای شدید قرار ندهید.

عوامل بیماری زا گیاه بامبو

قارچ ها

قارچ ها بیشتر در محیط های گرم و مرطوب شروع به رشد می کنند. برای این که بامبو دچار قارچ نشود سعی شود حتما محیطی مناسب از نظر دمایی برای آن در نظر گرفته شود که خیلی گرم نباشد و همچنین در زمان تعویض آب، گلدان کاملا شسته و ضدعفونی شود که از رشد احتمالی قارچ ها جلوگیری شود. نشانه های شیوع قارچ در گلدان شما می تواند له شدگی و سیاه شدن ساقه، لکه های سفید یا سیاه رنگ روی ساقه، گندیدگی ساقه و ... باشد که در صورت مواجه با این علایم طبق نظر گیاهپزشک شروع به استفاده از قارچکش کنید.

پوسیدگی ساقه

پوسیدگی ساقه در بامبو که معمولا علائمی همچون له شدگی و زرد شدن انتهای ساقه دارد موجب می گردد که آوند ها از بین رفته و نتوانند آب را به قسمت بالایی گیاه برسانند و به همین علت گیاه سریع دچار صدمه می شود. برای رفع پوسیدگی گیاه را از انتها بررسی کنید و تا جایی که پوسیدگی و له شدگی ادامه دارد ساقه را مورب برش بزنید، پس از برش انتهای ساقه باید کاملا سفت و بدون له شدگی باشد.

درمان بیماری بامبو، روش درمان آفت بامبو

بامبو(دراسنای روبانی، بلژیکی همیشه سبز، گیاه روبانی، لاکی بامبو، بامبو خوش‌شانس)
Bamboo
Dracaena sanderiana
Dracaena
بومی کامرون در مناطق استوایی غرب آفریقا و نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی
زمان گل دهی این گیاه در اواخر پاییز ( اوایل زمستان ) است و گل هایش به رنگ سفید یا متمایل به سفید هستند.
می تواند تا 1.5 متر، بلندی پیدا کند. طول برگ هایش هم به 12 تا 25 سانتی متر می رسند که هر یک پهنایی در حدود 5 تا 4 سانتی متر دارند.
به نور غیر مستقیم نیاز دارد.
دمای مطلوب بامبو 22-18 درجه سانتی گراد است. بهتر است در شرایط دمایی ثابت باشد.
معمولا در آب نگهداری می شود.
به رطوبت معمولی ساختمان سازگار است.
بامبو را در خاک های ژله ای می توان پرورش داد. و همین طور در خاکی که قابلیت نگهداری آب آن بالا باشد.
از کودهای شیمیایی کامل که شامل عنصاصر پرمصرف و کم مصرف است به صورت ماهانه می توان استفاده کرد.
با دستمال مرطوب می توان برگ ها را تمیز کرد.
سعی شود حتما از آب بدون کلر استفاده شود زیرا بامبو به کلر بسیار حساس است و برگ های آن دچار زردی می شود.

با سلام این بامبو کیفیتش بی نظیره بهترین بامبویی بود که خریدم، وقتی اینترنتی سفارش دادم و خرید کردم نگران این بودم که نکنه بی کیفیت باشه چون اکثر بامبو هایی که می خریدم بعد از یه مدت از بین می رفتن ولی این بهترین و زیباترین بامبو ای بود که خریدم الان یک ساله که میگذره از خریدش ولی هنوز سالم و سر حاله و چند سانتی هم ساقه هاش رشد کردن از شما بابت کیفیت عالی محصولاتتون ممنونم

بامبویی که خریدم خلی خوب و شاداب بود کنار پنجره گذاشتم زرد شد...الان باید چیکار کنم؟

کیفیت بامبویی که ارسال شد بسیار عالی بود و همین طور مشاوره ی روش نگهداری بامبو که به بنده داده شد بسیار کاربردی بود بامبوی من سرحال و در حال رشده از شما و سایت عالی و مشاوره خوبتون متشکرم

 • ارسال رایگان

  ارسال رایگان سفارش های بالای صد هزار تومان و فقط ۱۰ هزار تومان برای سفارش های زیر صد هزار تومان

 • سوالی دارید ؟

  در صورت تمایل می توانید از طریق تلگرام و واتس اپ با شماره زیر با ما در تماس باشید:

  ۰۹۱۳۰۹۶۰۷۰۵

 • محدوده ارسال

  شما همواره میتوانید از خدمات پارسی گل در شهرهای تهران و اصفهان بهره ببرید. سفارش ها در محدوده شهر تهران و اصفهان قابل تحویل می باشد.

 • گل های فصلی

  بعضی از گل ها در همه ی فصل ها موجود نیست. در صورت موجود نبودن با هماهنگی شما از گل جایگزین استفاده خواهد شد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: