بامبو (لاکی بامبو) شاخه ای خوش شانس کد BB803

 • حمل رایگان بالای 50 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 50 هزار تومان

 • هزینه ارسال فقط 5 هزار تومان

  هزینه ارسال فقط 5 هزار تومان

 • ارسال سریع در شهر اصفهان

  ارسال سریع در شهر اصفهان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 پارسی گل فروشگاه آنلاین گل در اصفهان ارائه متنوع ترین محصولات بامبو،لاکی بامبو،بامبو لوتوس،بامبو شاخه ای وانواع بامبو خوش شانس در اصفهان جهت خرید بامبو در اصفهان،خرید لاکی بامبو در اصفهان،خرید بامبو خوش شانس در اصفهان،سفارش آنلاین بامبو شاخه ای در اصفهان و خرید آنلاین بامبو خوش شانس در اصفهان به پارسی گل فروشگاه آنلاین گل در اصفهان مراجعه کنید.

بامبو گیاهی شگفت انگیز و چشم نواز دارای ظاهری زیبا و سرشار از انرژی مثبت. بامبو خوش یمن با قرار گرفتن در هر فضایی، فضا را سرشار از انرژی مثبت،طراوت و سرزندگی می کند. وجود این گیاه منحصر به فرد محیط را فوق العاده لوکس و باشکوه جلوه می دهد. بامبو دکوری طبیعی و سرزنده برای منازل و محیط کار است و محیط را سرشار از حس طراوت و سرزندگی می کند.

قیمت درج شده در سایت قیمت یک شاخه از گیاه بامبو می باشد. 

 • تحویل 3 تا 5 ساعت توسط سرویس پارسی گل اکسپرس
 • ارتفاع گیاه حدود 115 سانتی متر
 • A
 • شاخه ای

79,000 تومان

5 قلم

بامبو(دراسنای روبانی، بلژیکی همیشه سبز، گیاه روبانی، لاکی بامبو، بامبو خوش‌شانس)
Bamboo
Dracaena sanderiana
Dracaena
بومی کامرون در مناطق استوایی غرب آفریقا و نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی
زمان گل دهی این گیاه در اواخر پاییز ( اوایل زمستان ) است و گل هایش به رنگ سفید یا متمایل به سفید هستند.
می تواند تا 1.5 متر، بلندی پیدا کند. طول برگ هایش هم به 12 تا 25 سانتی متر می رسند که هر یک پهنایی در حدود 5 تا 4 سانتی متر دارند.
به نور غیر مستقیم نیاز دارد.
دماي مطلوب بامبو ۲۲-۱۸ درجه سانتي گراد است. بهتر است در شرایط دمایی ثابت باشد.
معمولا در آب نگهداری می شود.
به رطوبت معمولی ساختمان سازگار است.
بامبو را در خاک های ژله ای می توان پرورش داد. و همین طور در خاکی که قابلیت نگهداری آب آن بالا باشد.
از کودهای شیمیایی کامل که شامل عنصاصر پرمصرف و کم مصرف است به صورت ماهانه می توان استفاده کرد.
با دستمال مرطوب می توان برگ ها را تمیز کرد.
سعی شود حتما از آب بدون کلر استفاده شود زیرا بامبو به کلر بسیار حساس است و برگ های آن دچار زردی می شود.

گیاه بامبو و روش نگهداری، تکثیر و پرورش بامبو

معرفی بامبو:

بامبو (Bamboo)

بامبو گیاهی از تیره (Dracaena) با نام علمی (Dracaena sanderiana) و به اسامی دیگری مانند لاکی بامبو،دراسنای روبانی،بلژیکی همیشه سبز، یا گیاه روبانی و بامبو خوش‌شانس شناخته می‌شود. گیاه بامبو بومی کامرون (مناطق استوایی غرب آفریقا) و قسمت کوچکی از آسیای جنوب شرقی است.

 بامبو در حال حاضر حدود 662 نوع آن از شناخته شده و دارای تنوع گونه فراوانی می باشد. معمولا بهترین‌ نوع بامبو را می توان بامبو هایی که در ژاپن‌، چین و کشورهای شرق آسیا و هند ‌روییده و کشت می شود دانست.

در کشور ایران رویش بامبو در مناطق قاسم آباد رودسر، علی آباد،لاهیجان و تقریبا بیشتر نقاط شمالی کشور از مساعدترین‌‌ مناطق رویش‌ بامبو محسوب می شود. البته بامبوهایی که در اکثر گل‌ فروشی‌ها و بازار های گل و گیاه کشور به فروش می‌رسند از گونه های داخلی نیستند بلکه گونه خاصی از بامبو هستند که به "لاکی بامبو" معروف اند. 

معمولا  طول برگها به 20 تا 25 سانتی‌متر و عرض حدودا 3 تا 5 سانتی متری دارند برگ ها به رنگ سبز تیره یا ابلق (دو رنگ) به صورت "سبز و سفید" یا "سبز و زرد" دیده‌ می شوندساقه گیاه بامبو باریک بوده  و سبز روشن  هستند. ارتفاع بامبو به حدود یک و نیم متر می رسد. هر یک از برگ های آن پهنایی حدود 1.5 تا 4 سانتی متر دارند. برگ ها سبز کم رنگ هستند که  گاهی اوقات حاشیه ای سفید رنگ هم در آن ها دیده می شود. گلدهی بامبو در اواخر پاییز بوده و گل ها معمولا به رنگ سفید دیده می شوند.

شرایط نگهداری بامبو

نگهداری بامبو در آب:

با وجود اين که گياه بامبو توانايي رشد در خاك را دارد ولي به طور معمول در آب نگهداري مي شود. جهت نگهداری بامبو در آب نبايد تمام ساقه گیاه در آب قرار گیرد، فقط کافیست 3 تا 5 بند انتهایی در آب قرار بگیرند، در غير اين صورت، ريشه تمام قسمتي از ساقه كه در آب هست را فرا مي گيرد و از زيبايي گياه می کاهد.

آبی که برای بامبو استفاده می شود باید حتما آب جوشیده سرد شده باشد و یا آبی که مدتی کنار گذاشته شده باشد تا کلر آن خارج شده باشد، به هیچ وجه از آب لوله کشی برای این گیاه استفاده نگردد، آب لوله کشی حاوی مقدار زیادی کلر و فلوراید بوده و موجب زرد شدن برگ های بامبو می گردد.  لازم است که هر 15 روز یک بار آب گلدان به طور کلی عوض شود. به هیچ عنوان از آب معدنی برای بامبو استفاده نکنید آب معدنی دارای املاح فراوان بوده و موجب زرد شدن برگ های گیاه می گردد.

نگهداری بامبو در خاک ژله ای:

گیاه بامبو را می توان در خاک های ژله ای هم نگهداری کرد، جهت نگهداری گیاه بامبو در خاک ژله ای باید گیاه حتما ریشه دار باشد به این منظور می توانید بامبو را در آب نگهداری کنید تا ریشه دار شود پس از ریشه دهی کامل گیاه را در خاک ژله ای قرار دهید. 

نگهداری بامبو در خاک:

گیاه بامبو را در خاک هم می توان نگهداری کرد، منتهی نیاز به خاک مخصوص برای رشد مناسب دارد. خاکی که قرار است بامبو در آن کشت شود باید ظرفیت نگهداری آب را به مدت طولانی داشته باشد.معمولا ترکیب پیت موس، کوکوپیت،پرلیت و ماسه پیشنهاد می شود، البته گاهی اوقات بامبو در خاک هایی با ترکیب های دیگری هم نگهداری می شود ولی نکته ضروری در نگهداری بامبو در خاک حفظ و نگهداری آب به مدت طولانی هست بامبو گیاهی رطوبت پسند می باشد.

رطوبت بامبو: 

گياه بامبو نیاز به رطوبت متوسط دارد، رطوبت معمولی منزل مناسب هست اما برای رشد بهتر مي توان از اسپری آب بدون املاح روی برگ ها استفاده کرد. 

نور بامبو:

بامبو به نور غیر مستقیم نیاز دارد. در صورت تابش نور مستقیم آفتاب روی این گیاه، برگ ها دچار سوختگی شده و گیاه زرد می شود. بهتر است گلدان بامبو را در محیط دارای نور معمولی و غیر مستقیم قرار دهید.

دما بامبو:

 دماي مناسب بامبو بین 24-17 درجه سانتي گراد می باشد، بهتر است دمای محیط ثابت باشد و اختلاف دما نداشته باشد (محیط خیلی گرم یا خیلی سرد نباشد). 

تغذیه بامبو:

جهت تغذیه بامبو می توان از کودهای کامل مایع مخصوص بامبو استفاده کرد (کودهای کامل مایع حاوی عناصر پر مصرف و کم مصرف هستند).

 هرس بامبو: 

هرس کردن به موقع بامبو به رشد بیشتر گیاه کمک می کند. زمانی که ارتفاع ساقه های بامبو بیش از حد رشد کرده باشد و موجب سنگینی ساقه شود گیاه نیاز به هرس دارد. برای این کار می توان قسمت های اضافی را برش زد و قسمت های برش زده شده را به عنوان قلمه ای جدید استفاده کرد. اگر مایل نباشید که گیاه هرس شده مجدد رشد داشته باشید می توانید قسمتی که برش زده شده را با پارافین مسدود کنید. 

گونه های مختلف بامبو:

  1-بامبو برگ ابلق: 

این گونه از گیاه بامبو دارای برگ هایی به رنگ سبز پر رنگ با حاشیه های سبز کم رنگ می باشد و طول ساقه های آن حدود یک تا یک و نیم متر می باشد.

2-بامبوی برگ سبز:

 در این نوع از گیاه بامبو، رنگ برگ ها سبز پررنگ بوده و ارتفاع ساقه به حدود یک و نیم تا 2 متر می رسد.

3-بامبو جوانه:

شکل ظاهری این نوع از بامبو به نحوی است که برگ های گیاه از جوانه های وسط ساقه تشکیل می شود. این نوع از بامبو در شرایط مناسب رشد ارتفاع  بلندی پیدا خواهد کرد و گاهی اوقات ارتفاع ساقه به 5 متر هم خواهد رسید.  

بامبو از نظر نوع پیچ نیز دارای تقسیم بندی می باشد :

1- پیچ S شکل:  

فرم پیچ در این نوع از بامبو کاملا شبیه به کلمه S انگلیسی می باشد علت نامگذاری آن به همین علت می باشد.

2-پیچ فنری:

پیچ فنری از زیباترین و پر طرفدارترین پیچ ها در بامبو هست که معمولا پیچ ها شبیه فنر بوده و از 3 تا 6 پیچ خواهند داشت.

3-پیچ دایره:

در این نوع از بامبو پیچ ها کاملا به شکل دایره یا O انگلیسی هستند، معمولا بین یک یا دو پیچ در این نوع از بامبو دیده می شود. 

روش های تكثير بامبو: 

بامبو معمولا از طریق پاجوش تکثیر می گردد ولی تکثیر به روش قلمه بسیار ساده تر هست، جهت تکثیر از طریق قلمه کافیست قلمه ای که از گیاه گرفته می شود حدود 15 تا 20 سانتی متر طول داشته باشد و بلافاصله در بستر مناسب قرار داده شود تا ریشه دار شود. بستر مناسب می تواند آب، ماسه و یا استفاده از پودر هورمون ریشه زایی باشد. 

روش های تکثیر گیاه بامبو:

 تکثیر بامبو به روش قلمه زدن:

جهت تکثیر به روش قلمه باید از قسمت انتهایی ساقه، از بالای ریشه به تعداد سه بند یا سه گرده در نظر گرفته شود و از بند یا گره چهارم قلمه گرفته شود. هنگام برش بهتر است که قلمه به صورت اریب برش زده شود و بالای آن با پارافین پوشانده شود. پس از یک ماه ریشه ها شروع به رشد خواهند کرد و پس از دوماه جوانه ها رشد خود را آغاز خواهند کرد. 

روش های فرم دهی و پیچ دادن گیاه بامبو :

 • روش اول:

عمل فرم دهی و پیچ دادن گیاه بامبو به چند روش انجام می شود در روش اول باید گیاه در محیط تاریک پرورش داده شود و نور مصنوعی با تابش بالا بر روی گیاه بتاید سپس با حرکت نور، گیاه در حال رشد به دنبال جهت نور رشد می کند و فرم ساقه حالت مارپیچی پیدا کرده و ساقه فرم دار می شود. 

 • روش دوم:

در روش دوم گیاه جوان را در قالب هایی که فرم دار هستند پرورش می دهند این قالب ها معمولا شفاف هستند و قابلیت باز شدن دارند پس از فرم دهی کامل ساقه قالب را از دور تا دور گیاه خارج می کنند.

 •         روش سوم:

در روش سوم گیاه بامبو را حدود یک ماه خارج از آب ولی در شرایط رطوبتی بالا نگهداری می کنند در این روش ساقه گیاه نرم و منعطف می شود بعد از نرم شدن بامبو آن را به قالب های مخصوص می بندند و آب مورد  نیاز گیاه را در اختیارش قرار می دهند آوند ها بلافاصله آبرسانی می شوند و گیاه با فرمی که پیدا کرده سفت و محکم شده و فرم قالب را می گیرد.

تاثیر رنگ بر روند رشد بامبو:

تاثیر رنگ قرمز بر گیاه بامبو:

اصولا رنگ ها بر محیط تاثیر فراوانی دارند در گیاه بامبو هم این مسئله کاملا مشهود هست، گیاه بامبو نسیت به رنگ های شاد و پر انرژی واکنش نشان می دهد. معمولا در مکان هایی که این گیاه نگهداری می شود اگر از رنگ های پر انرژی و شاد مثل قرمز، نارنجی، زرد و ...  استفاده شود این گیاه واکنش مثبت نشان داده و رشد بیشتری خواهد داشت، همچنین جوانه زنی آن بیشتر خواهد شد.وجود رنگ های گرم و شاد در محیط اطراف بامبو موجب طولانی شدن عمر آن نیز می گردد.

تاثیر رنگ مشکی بر گیاه بامبو:

رنگ های تیره و مشکی تاثیرات منفی بر رشد بامبو دارند. اگر این گیاه مدت زمان طولانی در معرض رنگ های سرد و تیره قرار بگیرد رشد گیاه بسیار کاهش می یابد و برگ ها پژمرده خواهند شد.

تاثیراتی که از رنگ ها بر رشد این گیاه ذکر شد در رابطه با انسان هم صدق می کند. قرار گرفتن طولانی مدت انسان در مکان هایی با نور کم و رنگ های سرد و بی انرژی تاثیرات منفی بر انسان گذاشته و موجب افسردگی و تنش های عصبی می گردد و متقابلا قرار گرفتن در محیط و مکان هایی با رنگ های شاد و پر انرژی نشاط و شادی را به انسان منتقل می کند.

خواص و فواید برگ بامبو:

 •        برگ های بامبو برای درمان سوء هاضمه و دیگر مشکلات گوارشی سودمند است.

 •         برگ های بامبو به کشیدگی ماهیچه های معده و پیشرفت و بهبود فعالیت معده کمک می کند.

 •         بامبو خاصیت ضد انقباض و تشنج داشته  و به تسکین انقباضات روده و معده کمک کند.

 •         بامبو انقباضات مربوط به نایژه ها و همچنین تنگی تنفس را نیز درمان می کند.

نكات نگهداري بامبو :

موقع خريد حتما تمام ساقه و برگ ها كنترل شود تا برگ ها لب سوزي نداشته باشد و ساقه و برگ ها براق و سرحال باشند و  بعد از خريد تا منزل حتما دور ساقه و برگ ها با روزنامه پیچیده شود تا هيچ شوكي به گياه وارد نشود. 

در خرید بامبو بسیار دقت شود تا گیاهی که خریده می شود سالم و عاری از عوامل بیماری زا و قارچ ها باشد. علایمی مانند کپک و لکه های سفید روی ساقه، خوردگی و تو رفتگی ساقه، له شدگی لزج روی ساقه و سفیدک و لکه های سیاه روی برگ ها علایم قارچ ها هستند.

اگه ساقه ها ريشه داشتند كه مستقيما داخل آب قرار داده شوند ولی اگر بدون ريشه بود با چاقو يا كاتر تيز ساقه برش داده شود و داخل آب قرار بگیرد. دقت شود سطح آب 5 تا 10 سانتي متر باشد و 1 تا 2 بند از ساقه در آب قرار بگيرد.

آب حتما بايد بدون کلر باشد، بامبو به كلر آب حساس بوده و کلر موجب زردی برگ های آن می شود.از آب آكوارويومي آب شيرين كه آلودگي نداشته باشد براي آب بامبو مي توان استفاده کرد.

بامبو در محیط با نور ملایم و غیر مستقیم قرار بگیرد، نور مستقیم آفتاب موجب از بین این گیاه می گردد.

به هیچ عنوان این گیاه در معرض باد كولر، اسپیلت،شومينه، بخاري قرار نگيرد. 

از دلایل مهم براي زرد شدن برگ ها نور مستقيم و زياد آفتاب و آب كلر دار است. حتما به نور و آب مورد استفاده این گیاه دقت لازم شود. 

عوامل بيماري زا در گیاه بامبو:

قارچ ها:

معمولا محیط مرطوب و گرم محل مناسب برای رشد قارچ هاست. بنابراین بامبو به راحتی می تواند آلوده به قارچ شود. برای جلوگیری از شیوع قارچ ها سعی شود ظرف بامبو هنگام تعویض آب با مواد ضدعفونی کننده مانند وایتکس، صابون و … ضدعفونی شود. هرگز اجازه ندهید که آب سبزه یا خزه ببندد یا کدر شود.

در صورتی که قسمت های زیادی از ساقه گیاه دچار قارچ شده باشد باید طبق نظر گیاهپزشک از قارچکش استفاده کرد. 

چگونه بامبو دچار پوسیدگی ساقه را درمان کنیم؟

در محل پوسیدگی ساقه که به رنگ زرد رنگ در می‌آید و معمولا لهیده مانند می شود، آوندها از بین رفته اند و گیاه دیگر نمی تواند آب به قسمت های بالایی برساند و خطر مرگ کل گیاه را تهدید می کند. بنابراین ساقه را باید بالاتر از محل پوسیدگی برش زد تا آوندهای سالم مشاهده شوند و بتوانند عمل آبرسانی را انجام دهند. 

 

خرید لاکی بامبو در اصفهان، خرید آنلاین بامبو خوش شانس در اصفهان، خرید اینترنتی بامبو لوتوس در اصفهان، سفارش آنلاین بامبو خوش یمن در اصفهان، سفارش اینترنتی بامبو شاخه ای در اصفهان، ارسال بامبو به اصفهان، تحویل بامبو در اصفهان فقط در پارسی گل فروشگاه آنلاین گل در اصفهان

بامبویی که خریدم خلی خوب و شاداب بود کنار پنجره گذاشتم زرد شد...الان باید چیکار کنم؟

کیفیت بامبویی که ارسال شد بسیار عالی بود و همین طور مشاوره ی روش نگهداری بامبو که به بنده داده شد بسیار کاربردی بود بامبوی من سرحال و در حال رشده از شما و سایت عالی و مشاوره خوبتون متشکرم

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید